Άρβυλα ( Αγορά )

Μόλις πέτυχα -και χτύπησα :p - τα Meindl Paradiso σε πολύ καλή τιμή στο γερμανικό Amazon,
View attachment 14648

133 ευρώ και 6 μεταφορικά!
Τα αναμένω εναγωνίως για να τα συγκρίνω με τα Lowa Renegade που έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια για τα Meindl και σ'αυτή την τιμή δεν νομίζω ότι είναι λάθος αγορά...

Μόλις παρελήφθησαν!

IMG_2214.jpgIMG_2216.jpgIMG_2217.jpg
 
πολυ καλη τιμη. στη χειροτερη να μην ειναι πολυ φρεσκια η σολα και να σου βγαλει μονο δυο χρονια , με 60 Ε σολιασμα vibram ,παλι εξαιρετικο αρβυλο θα εχεις με συνολο 200 Ε

Ευτυχώς, όλα καλά! Γιατί μιά αγωνία, λόγω πολύ χαμηλής τιμής την είχα....
Και είναι παραγωγής Νοέμβριος 2018, ενάμισυ έτους, μια πενταετία ακόμα ( με τη δικιά μου χρήση :)) θα αντέξουν σίγουρα !

Ξέρει κανείς αν φαίνεται κάπου η ημερομηνία παραγωγής;
Τελικά η ημερομηνία παραγωγής αναγράφεται στο κουτί:
IMG_2218.jpg
 
Ευτυχώς, όλα καλά! Γιατί μιά αγωνία, λόγω πολύ χαμηλής τιμής την είχα....
Και είναι παραγωγής Νοέμβριος 2018, ενάμισυ έτους, μια πενταετία ακόμα ( με τη δικιά μου χρήση :)) θα αντέξουν σίγουρα !


Τελικά η ημερομηνία παραγωγής αναγράφεται στο κουτί:
View attachment 14770
Τά πήρες ένα νούμερο μεγαλύτερο?
 
Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας, η έναρξη πλησιάζει και ψάχνομαι για το που θα τους κάνω το 'μεγειά' :cool:

Τά πήρες ένα νούμερο μεγαλύτερο?
Ναι, τα πήρα 46 (11 UK) αλλά ενώ στο μήκος φαίνεται ότι είναι 46άρι, τα αισθάνομαι στο φάρδος σαν άνετο 45, ακόμα καλύτερα δηλαδή!
 
Ευτυχώς, όλα καλά! Γιατί μιά αγωνία, λόγω πολύ χαμηλής τιμής την είχα....
Και είναι παραγωγής Νοέμβριος 2018, ενάμισυ έτους, μια πενταετία ακόμα ( με τη δικιά μου χρήση :)) θα αντέξουν σίγουρα !


Τελικά η ημερομηνία παραγωγής αναγράφεται στο κουτί:
View attachment 14770
τέλεια. ειναι πολυ ωραιο αρβυλο. λιωστα με το δικο σου ρυθμο.
 
Πολύ καλό αρβυλο.
Παναλαφρο το laponia ,απλά με προβληματιζει το πάχος του δέρματος που μου φάνηκε επικίνδυνα λεπτό για αυτό βέβαια και είναι τόσο ελαφρύ ,σαν το προηγούμενο laponia δεν νομίζω να είναι πάντως ,θεωρώ ότι το παλιό ήταν καλύτερο από το τώρα .
 
Φετος λεω και γω να δοκιμασω τα crispi lapponia,μετα τα aku slope που δεν με βολεψαν καθολου ομως!!!
Και εγώ αυτά έλεγα να πάρω φέτος. Τα πρώτα που είχα πάρει είναι τα skarven patadiso. Έμεινα πολύ ικανοποιημένος. Φέτος έλεγα να δοκιμάσω τα nevada η τα laponia. Λόγω βάρους έδινα προβάδισμα στα δεύτερα. Αλλά με προβληματίζει αυτό Πόε έγραψε ο φίλος pain. Δεν θέλω να δώσω τόσα λεφτά και να μου χαλασουν γρήγορα.
 
Παναλαφρο το laponia ,απλά με προβληματιζει το πάχος του δέρματος που μου φάνηκε επικίνδυνα λεπτό για αυτό βέβαια και είναι τόσο ελαφρύ ,σαν το προηγούμενο laponia δεν νομίζω να είναι πάντως ,θεωρώ ότι το παλιό ήταν καλύτερο από το τώρα .
Σύμφωνο εγώ έχω το προηγούμενο και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά έπρεπε να τα είχα πάρει ένα νούμερο μεγαλύτερο
 
Back
Top