Άρβυλα ( Αγορά )

Εδώ και ένα μήνα έχω πάρει τα AKU SUPERALP. Αν και λόγω δουλειάς τα έχω φορέσει μόνο 2 φορές σε κυνήγι και μια φορά σε πεζοπορία σε χιόνι, αυτό το αρβυλο με εκπλήσσει κάθε φορά που το φοράω. Από όταν τα δοκίμασα, πριν κάνα τρίμηνο, παρατήρησα πόσο καλά κρατούσαν το πόδι μου. Το παπούτσι σου δίνει απίστευτη σιγουριά στο πάτημα. Βάλθηκα να βρω τα όριά τους αλλά, με εξαίρεση τις βρεγμενες ή χιονισμένες λείες πέτρες που είναι λογικό να γλιστράνε όλα, όπου αλλού πατούσα το μόνο που χρειαζόταν ήταν να τα εμπιστευτώ... και δεν με πρόδωσαν πουθενά.
Δείχνουν να έχουν αρκετά στιβαρή κατασκευή οπότε θεωρώ πως και με την ανάλογη συντήρηση θα τα έχω για αρκετά χρόνια.
View attachment 8929
Καλορίζικο φίλε.Το έχω περίπου 2 μήνες και ειμαι ικανοποιημενος .Έχει πολύ καλό κρατημα.Το μόνο κακό που έχουν είναι λίγο βαριά και γλυστρανε παρά πολύ σε βραχια και πέτρα.
 
Και εγω εχω τα aku argo ειναι περιπου ιδια με τα superalp αλλα δεν καταλαβα ποτε τις διαφορες τους στην τεχνολογια και την διαφορα στην τιμη απο που προκυπτει.Απλα τα πηρα σαν ποιο καινουριο μοντελο.εδω και 1 μηνα αν και στην αρχη με χτυπουσανε ψηλα πανω απο τον αστραγαλο στο μαξιλαρακι μετα απο συμβουλη φιλων απο εδω μεσα (οχι σφιχτα κορδονια) ησυχασα!!!Πραγματικα φοβερο αρβυλο!πολυ ανετο δεν καταλαβαινει τιποτα πλυσιμο με το λαστιχο υγρασια μηδεν.Οντως ειναι λιγο βαρυ στην αρχη αλλα μετα γινεται ανεκτο και δεν το καταλαβαινεις.
 
Καλησπέρα τα βρήκα σε προσφορά και τα πήρα μήπως τα έχει δοκιμάσει κανεις να μου πει εντυπώσεις? https://brandsnow.gr/el/oreibatika-...ampaign=Glami.gr&utm_content=dmd_354245136_gr
Οκ μια χαρά τιμη ,απλά το συγκεκριμένο φίλε μου δεν κάνει για μπεκάτσα πέρδικα έχει πολλές ραφές και θα σκίσουν σίγουρα ,εάν το αγόρασες για πιο light καταστάσεις είναι μια χαρά ,δεν είναι μποτάκι για σκληρή χρήση .
 
Οκ μια χαρά τιμη ,απλά το συγκεκριμένο φίλε μου δεν κάνει για μπεκάτσα πέρδικα έχει πολλές ραφές και θα σκίσουν σίγουρα ,εάν το αγόρασες για πιο light καταστάσεις είναι μια χαρά ,δεν είναι μποτάκι για σκληρή χρήση .
Ευχαριστώ για την απάντηση στο λαγό πηγενουμε αλλά ή αλήθεια είναι ότι περπατάω αρκετά της πιο πολλές φορές σε πέτρα μακάρι να κρατήσει 2 σεζόν με 45 ευρώ θα τα έχει βγάλει τα λεφτά του!
 
τα aku μου χαροπαλευουν και δεν θα την βγαλουν για του χρονου (μπαζουν και λιγο) ζαχαρωνω αυτα zamberlan storm gtx, κανεις να εχει φορεσει της συγκεκριμενης εταιρειας πατουμενα?
Δεν την γνωρίζω την μάρκα αλλά σε αυτά τα λεφτά γιατί δεν πας σε κάτι δοκιμασμένο να είσαι σίγουρος για την επένδυση σου;
 
τα aku μου χαροπαλευουν και δεν θα την βγαλουν για του χρονου (μπαζουν και λιγο) ζαχαρωνω αυτα zamberlan storm gtx, κανεις να εχει φορεσει της συγκεκριμενης εταιρειας πατουμενα?
Σπύρο πια Aku έχεις ; Μ αυτα τα λεφτά όπως λέει και ο Βασίλης ,γιατι δεν παίρνεις κάτι πιο δοκιμασμένο;
 
Σπύρο πια Aku έχεις ; Μ αυτα τα λεφτά όπως λέει και ο Βασίλης ,γιατι δεν παίρνεις κάτι πιο δοκιμασμένο;
camana air αγορασμενο πριν 4 χρονια, δεν μπορω τα βαρια μποτακια γενικα. τα συγκεκριμένα zamberlan βγαινουν 155 με το 8% που έχει ο ιταλος, ειναι καινούργιο μοντελο αρα λιγοτερες πιθανοτητες να βγει ληγμενο και σαν εταιρεία ειναι καλη βαση κριτικων και ενος φιλου που εχει δοκιμάσει τα πάντα. τι θεωρειτε πιο δοκιμασμενο και οχι βαρυ εκτος απο aku slope?
 
camana air αγορασμενο πριν 4 χρονια, δεν μπορω τα βαρια μποτακια γενικα. τα συγκεκριμένα zamberlan βγαινουν 155 με το 8% που έχει ο ιταλος, ειναι καινούργιο μοντελο αρα λιγοτερες πιθανοτητες να βγει ληγμενο και σαν εταιρεία ειναι καλη βαση κριτικων και ενος φιλου που εχει δοκιμάσει τα πάντα. τι θεωρειτε πιο δοκιμασμενο και οχι βαρυ εκτος απο aku slope?
Δες και μοντέλα της crispi
 
Φίλε μου δεν μπορώ να αναλύσω τώρα γιατί έχω κόσμο αλλά για πέτρα μειντλ είναι τοπ . Στο λέω σαν κάποιος που έχει αφήσει τα γόνατα του και το γάλα της μάνας του πολλές φορές εκεί πάνω απο πρωί μέχρι βράδυ. Πιο άνετα θα βρεις πιο ελαφριά θα βρεις αλλά στις 3-4-5-7 ώρες εκεί φαίνεται το μειντλ
 
Back
Top