Άρβυλα ( Αγορά )

Εσύ νομίζω έχεις εκείνο το γυναικείο το στρωτό έτσι ; .yelling.
Για αέρινο περπάτημα στα γρασίδια της Βοιωτίας... καμία σχέση με τα zenith τα τζουμερκιωτικα
 
beretta,aigle και τα Lytos τα αποκλείω..Μάλλον στα AKU θα καταλήξω..
Εχω χρησιμοποιησει μέχρι τώρα δύο ζευγάρια AKU και είχαν εξαιρετική αντοχη, μικρό βάρος, καλή φόρμα. Το ένα ζευγάρι το χειμώνα το φοραγα όλη τη μέρα στην Αθήνα επί οκτώ χρόνια και τώρα δεν λέει να χαλάσει στο νησί αλλα πέντε χρόνια. Προφανώς και τα επόμενα τέτοια θα είναι.
Έχουν γενικά αντέξει καλύτερα από Crispi και ειδικα από Aigle.
 
Προσωποικά τα Colorado από την Meindl τα κράτησα μια γεμάτη 5 ετία με πολλά μα πολλά χλμ....
Αν έπαιρνα σήμερα ένα νέο ζευγάρι θα επέλεγα την ΑΚU περισσότερο για να δώ κατί νέο
 
Προσωποικά τα Colorado από την Meindl τα κράτησα μια γεμάτη 5 ετία με πολλά μα πολλά χλμ....
Αν έπαιρνα σήμερα ένα νέο ζευγάρι θα επέλεγα την ΑΚU περισσότερο για να δώ κατί νέο
Colorado από την Meindl ήταν τα πρώτα άρβυλα που έσκασα χρήμα για τα καλά,κυνηγετική σεζόν 2004-2005 γύρω στα 180ευρώ αλλά τα έλιωσα πραγματικά.Πολύ γερά άρβυλα,τα ευχαριστήθηκα κ με το παραπάνω.
Το σκεφτομαι κ εγώ για τα AKU
 
Δεν ξέρω ,αλλά αν μπορούσαμε να συγχρονίσουμε μια αγορά ,ίσως πετυχαίναμε και καλύτερη τιμή....xm.
 
Δεν είναι κακή ιδέα!!!
Εγώ για Χριστούγεννα το ψήνω,εκεί που θα παίξει κ δώρο,αν παίξει...
 
Ποσο ευκαμπτα ειναι ομως??
Δοκιμασε SALOMON και θα ξεχασεις ολα τα αλλα!
Νιονιο μιλα ωρε!!!!!!!!!!!!
Το Salomon το φόραγα 4 χρόνια σε περπατητο και ήταν σα να φορούσα αθλητικο.. μιλάμε για αρκετές εκατοντάδες χιλιόμετρα. Μόνο για κάμπο όμως και στις υγρασιες είχαν θέμα. Τώρα ψάχνομαι για κάτι πιο στιβαρο.
 
παιδια για πειτε τν γνωμη σας για αυτα τα 3 μποτακια. εψαξα λιγο με πρωτη επιλογη να εχει το μποτακι Thinsulate, μιας και εμεινα πολυ ευχαρστημενος απο της γαλοτσες στηθους που πηρα.

http://trazeras.gr/index.php/ypodis...βυλο-ισχυρού-ψιχίου-με-thinsulate-detail.html

http://www.sunbirdwear.gr/product_info.php?products_id=41

http://trazeras.gr/index.php/ypodis...624-12633-12634-12637-12642-12644-detail.html
 

Απευθύνετε σε : Ανδρες .
Χρήση για : Backpacking-trekking- Mountaining.
Κόψιμο : Υψηλό μποτάκι.
Αδιάβροχο: Ναί .
Μεμβράνη : D-Tex μεμβράνη.
Εξωτερικό υλικό: Suede Δέρμα water repellent .
Εσωτερικό υλικό: Waterproof Breathable D-tex.
Εξωτερική σόλα : Vibram® Mulaz .
Μεσαία σόλα : EVA+ dual-density footbed.
Πάτος : Ortholite™+ dual-density footbed.
Υποστήριξη : τεχνολογία σταθεροποιήσης του παπουτσιού .
Εξωτερικό πλαίσιο : Heel System .
Βάρος το παπούτσι : 660 g @ Size 8.0.
Xρώμα : Μπέζ με κόκκινες λεπτομέρειες.
Άλλα χαρακτηριστικά : Lace Hooks , Rollers.
  • ΕΡΙΓΡΑΦΗ
  • ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
  • ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ
  • ΕΤΑΙΡΕΙΑ
  • ΜΕΓΕΘΟΛΟΓΙΟ
Mποτάκια Ανδρικά της Dachstein ,Ιδανικό για πεζοπορία στο βουνό σε απαιτητικές εδάφους. Για σκληρές συνθήκες και επιφάνειες, μιά μπότα πεζοπορίας το Dachstein Dolomite Tex, θα καλύψει όλες τις ανάγκες σας ,διότι είναι ελαφρύ (660 γραμ.) , ανθεκτικό και αδιάβροχο. Το εξωτερικό υλικό κατασκευής είναι από φυσικό δέρμα Suede για να εξασφαλίζει αναπνοή και αντοχή σε πεζοπορία, σε συνδιασμό με επένδυση εσωτερικά με αδιάβροχη και αντιβακτηριδιακή μεμβράνη D-Tex κατασκευασμένη απο την ίδια τη Dachstein, που ακόμα και αν βραχούν,το νερό δεν θα φτάσει ποτέ στα πόδια σας, έχουν μοναδική διαπνοή αλλά και ύφος που τα κάνουν ιδανικά για την πεζοπορία στα δύσβατα μονοπάτια. Τέλος η εξελιγμένη και δοκιμασμένη VIBRAM σόλα, δίνει αξιόπιστο κράτημα, και ο αντιμικροβιακός, και αεριζόμενος πάτος προσφέρει άνεση. Ο εσωτερικός πάτος Ortholite ,αποτελείτε απο ένα αφρώδες υλικό με αντι-μικροβιακή προστασία και μείωση της δυσάρεστης οσμής, καλύτερη στήριξη του ποδιού, απομάκρυνση της υγρασίας και καλύτερος αερισμός ενω είναι αποσπώμενος.
 

Απευθύνετε σε : Ανδρες .
Χρήση για : Backpacking-trekking- Mountaining.
Κόψιμο : Υψηλό μποτάκι.
Αδιάβροχο: Ναί .
Μεμβράνη : D-Tex μεμβράνη.
Εξωτερικό υλικό: Suede Δέρμα water repellent .
Εσωτερικό υλικό: Waterproof Breathable D-tex.
Εξωτερική σόλα : Vibram® Mulaz .
Μεσαία σόλα : EVA+ dual-density footbed.
Πάτος : Ortholite™+ dual-density footbed.
Υποστήριξη : τεχνολογία σταθεροποιήσης του παπουτσιού .
Εξωτερικό πλαίσιο : Heel System .
Βάρος το παπούτσι : 660 g @ Size 8.0.
Xρώμα : Μπέζ με κόκκινες λεπτομέρειες.
Άλλα χαρακτηριστικά : Lace Hooks , Rollers.
  • ΕΡΙΓΡΑΦΗ
  • ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
  • ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ
  • ΕΤΑΙΡΕΙΑ
  • ΜΕΓΕΘΟΛΟΓΙΟ
Mποτάκια Ανδρικά της Dachstein ,Ιδανικό για πεζοπορία στο βουνό σε απαιτητικές εδάφους. Για σκληρές συνθήκες και επιφάνειες, μιά μπότα πεζοπορίας το Dachstein Dolomite Tex, θα καλύψει όλες τις ανάγκες σας ,διότι είναι ελαφρύ (660 γραμ.) , ανθεκτικό και αδιάβροχο. Το εξωτερικό υλικό κατασκευής είναι από φυσικό δέρμα Suede για να εξασφαλίζει αναπνοή και αντοχή σε πεζοπορία, σε συνδιασμό με επένδυση εσωτερικά με αδιάβροχη και αντιβακτηριδιακή μεμβράνη D-Tex κατασκευασμένη απο την ίδια τη Dachstein, που ακόμα και αν βραχούν,το νερό δεν θα φτάσει ποτέ στα πόδια σας, έχουν μοναδική διαπνοή αλλά και ύφος που τα κάνουν ιδανικά για την πεζοπορία στα δύσβατα μονοπάτια. Τέλος η εξελιγμένη και δοκιμασμένη VIBRAM σόλα, δίνει αξιόπιστο κράτημα, και ο αντιμικροβιακός, και αεριζόμενος πάτος προσφέρει άνεση. Ο εσωτερικός πάτος Ortholite ,αποτελείτε απο ένα αφρώδες υλικό με αντι-μικροβιακή προστασία και μείωση της δυσάρεστης οσμής, καλύτερη στήριξη του ποδιού, απομάκρυνση της υγρασίας και καλύτερος αερισμός ενω είναι αποσπώμενος.
Τιμη;
 
Γιάννη και εγω για το πρώτο γα πήγαινα με δεύτερη επιλογή το δεύτερο!

Μια ερώτηση στον δεύτερο Γιάννη απο κορφου, το suede το εχεις δοκιμάσει; Γενικά τη εχει δοκιμάσει κάποιος; Θα ειναι το ιδιο αδιάβροχο όπως το απλό δέρμα; Επιςης απο θεμα συντήρησης τι παιζει; Το οπλο μου το λαδωνω λιγο μετα απο κάθε κυνήγι τα παπουτσια δυστυχώς δεν τα προσέχω καθόλου και φαντάζομαι οτι αρκετός κοςμος θα ειναι ετςι...
 
Εχω τα meindl burma εδω και πολλα χρονια βασικα δεν θυμαμαι ποτε τα πηρα σιγουρα πανω απο 8 χρονια περυσι εσπασαν οι σολες και τα εφτιαξα σε ενα μαγαζι στο Περιστερι με vibram ξανα και συνεχιζουν....Ευτυχως κρατησαν την αδιαβροχοποιηση τους μετα την επισκευη απλως σαν να στενεψαν λιγο.Παντως ειναι σκυλια αλλα βαρια καπως
 
Γιάννη και εγω για το πρώτο γα πήγαινα με δεύτερη επιλογή το δεύτερο!

Μια ερώτηση στον δεύτερο Γιάννη απο κορφου, το suede το εχεις δοκιμάσει; Γενικά τη εχει δοκιμάσει κάποιος; Θα ειναι το ιδιο αδιάβροχο όπως το απλό δέρμα; Επιςης απο θεμα συντήρησης τι παιζει; Το οπλο μου το λαδωνω λιγο μετα απο κάθε κυνήγι τα παπουτσια δυστυχώς δεν τα προσέχω καθόλου και φαντάζομαι οτι αρκετός κοςμος θα ειναι ετςι...
Τα συγκεκριμένα άρβυλα τα έχω 4 χρόνια και είμαι απόλυτα οικανοποιημενος από αντοχή και απόδοση. Τα φοραω βέβαια μόνο όταν πηγαίνω στο βουνό σε πέτρα κυρίως. Είναι ελαφρυα και ξεκουραστα , δεν κρατάνε το νερό για να βαραίνουν και από θέμα αδιάβροχοποίησης ειναι στεγανά .
Τα επελεξα γιατί είναι σουετ, τα προτιμάω από το δέρμα γιατί είναι πιο μαλακά και πιο καλή εφαρμογή στο πόδι μου. Παλιότερα είχα τα beretta πάλι σουετ και εκείνα καλά αλλά δεν τα έβρισκα εδώ σε μαγαζί.
Πάντως αυτά που μου αρέσουν πολλή είναι τα columbia αλλά ή τιμή φεύγει πολλή
images
 
Back
Top