Άρβυλα ( Αγορά )

Εγώ θα σου πρότεινα και Chiruca. Τα είχα πάρει το 2018 από το Ρουμελιώτη. Ο Ανδρέας όπως πάντα, άψογος και κατατοπιστικότατος! Λοιπόν, αυτό το άρβυλο το έχω φορέσει σε κάθε τεραιν στο κυνήγι, με κάθε καιρό (ζέστη, κρύο, βροχή, χιόνι) και το φοράω καθημερινά και στη δουλειά (είμαι μηχανικός σε εργοτάξιο). Είναι σαν καινούργιο! Όμως δεν παραλείπω την τακτική περιποίηση του με λίπος φώκιας. Με ένα ζευγάρι ανατομικους πατους τζελ κατά προτίμηση, είναι πάρα πολύ άνετο και ευχάριστο στο πόδι.
Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση - τα έβλεπα κι αυτά στις ιστοσελίδες καταστημάτων όπως και τα Lytos και άλλα οικονομικά μοντέλλα αλλά δεν είχα πληροφόρηση.
 
για το γαμωτο έστειλα μειλ στο τουρη ότι θεωρώ απαράδεκτη αντιμετώπιση τ πελάτη για τόσο ακριβά προϊόντα να δω τ θ απαντησουν

280...
Με δύο μήνες χρήση τέτοιας κατηγορίας αρβυλα να γίνουν έτσι δεν θα έπρεπε αλλά πες ότι το προσπερνάς
Το να σου πούνε ότι θα τα επισκευάσουν και να στα στείλουν έτσι είναι αλητεία όμως και δεν υπάρχει δικαιολογία
Ας έλεγαν δεν φτιάχνουμε τίποτα να τα στείλεις εκεί που πρέπει να γίνουν και όπως πρέπει
Καλύτερα το δεν τα φτιάχνουμε παρά αυτό
 
Τέτοιο "στόμα" από σχίσιμο έχω δει σε στρατιωτικό άρβυλο μετά από πολλών ετών σκληρή χρήση. Σε τέτοιο όμως άρβυλο, πανάκριβο και ποιοτικό, δεν δικαιολογείται... Ούτε η τόση φθορά στο δέρμα του, για λίγα ολιγοωρα κυνήγια.
 
Για να μην θεωρούμε δεδομένο ότι όλα τα παλιά άρβυλα είναι άχρηστα λόγω γήρανσης, εδώ τα Meindl μου του 1989, δεν τα φοράω πλέον λόγω του ότι τα νεώτερα είναι πιό άνετα, αλλά είναι σε πολύ καλή κατάσταση παρά την ηλικία τους.
IMG_8495.jpgIMG_8496.jpgIMG_8497.jpg
 
Για να μην θεωρούμε δεδομένο ότι όλα τα παλιά άρβυλα είναι άχρηστα λόγω γήρανσης, εδώ τα Meindl μου του 1989, δεν τα φοράω πλέον λόγω του ότι τα νεώτερα είναι πιό άνετα, αλλά είναι σε πολύ καλή κατάσταση παρά την ηλικία τους.
View attachment 68656View attachment 68657View attachment 68658
Τι να πάθουν αυτές οι σόλες άντε να σκληρύνουν με τον καιρό όπως τα λάστιχα των αυτοκινήτων.Αλλα από άνεση...
 
Πέρυσι χρειαζόμουν άρβυλα, αλλά κουτσά στραβά την έβγαλα με τα meindl burma 20 ετιας που τα εχω επισκευασει μια φορά και με μικροκολλήματα που έκανα την έβγαλα. Δεν πάει όμως άλλο κι ετσι πριν βγάλω άδεια θα παω να πάρω άρβυλα. Θέλω πιο ελαφριά απ τα burma αλλά να μην κρυώνουν και τα πόδια μου το χειμώνα. Είδα στο ιντερνετ 3. Crispi valdres, Crispi lapponia και aku conero nbk. Όποιος εχει τα παραπάνω να μου πεί τη γνώμη του παρακαλώ!
 
Back
Top