Άρβυλα ( Αγορά )

τελικά αντικατάσταση δεν εγκρίνετε, σύμφωνα λέει με την εικόνα τα χω δουλέψει, δικαιολογεί επιδιόρθωση με έξοδα του τουρη θα μας στείλουν πίσω ετοιμα παρτο το αυγο και κουρευτο, αναμένω να δω τι θα παρω πισω αν δεν βγάλω μαλια με αυτα π θ δω...
 
20230213_163522.jpg

Λοιπόν αυτά είναι κατι άρβυλα κρισπι Ντακότα τιμή αγοράς από Epapoutsia 265 σε " προσφορά "

Τα έχω φορεσει 3 μήνες και όχι αποκλειστικά με το Ζόρι 5-6 δύσκολα κυνήγια σε πέτρα τα άλλα μαλακουρες...

Όπως βλέπετε οι σόλες πάνε να ξεκολλήσουν

Γενικά έχουν καλό πάτημα και πολύ Καλή προστασία αστραγάλου και είναι όντως αδιάβροχα και διαπνέον

Από την αρχή πριν τα φορέσω δεν μου άρεσε η κόλληση μπροστά φαινόταν κάπως σαν "φακτορι Β"

Δεν ξαναπαίρνω τιποτα από epapoutsia


Θα τα Πάω εδώ στον τσαγκαρη για ένα σέρβις μήπως βγάλουν μισή σεζόν.
 
View attachment 66876

Λοιπόν αυτά είναι κατι άρβυλα κρισπι Ντακότα τιμή αγοράς από Epapoutsia 265 σε " προσφορά "

Τα έχω φορεσει 3 μήνες και όχι αποκλειστικά με το Ζόρι 5-6 δύσκολα κυνήγια σε πέτρα τα άλλα μαλακουρες...

Όπως βλέπετε οι σόλες πάνε να ξεκολλήσουν

Γενικά έχουν καλό πάτημα και πολύ Καλή προστασία αστραγάλου και είναι όντως αδιάβροχα και διαπνέον

Από την αρχή πριν τα φορέσω δεν μου άρεσε η κόλληση μπροστά φαινόταν κάπως σαν "φακτορι Β"

Δεν ξαναπαίρνω τιποτα από epapoutsia


Θα τα Πάω εδώ στον τσαγκαρη για ένα σέρβις μήπως βγάλουν μισή σεζόν.
Αν δεν έγραφες την χρήση που τους έχεις κάνει θα στοιχηματιζα ότι είναι τουλάχιστον 1.5 σεζόν κυνηγημενα σε πέτρα και δύσκολα τερέν. Κρίμα τα λεφτά 😢
 
τελικά αντικατάσταση δεν εγκρίνετε, σύμφωνα λέει με την εικόνα τα χω δουλέψει, δικαιολογεί επιδιόρθωση με έξοδα του τουρη θα μας στείλουν πίσω ετοιμα παρτο το αυγο και κουρευτο, αναμένω να δω τι θα παρω πισω αν δεν βγάλω μαλια με αυτα π θ δω...
Μάλιστα...άντε να δούμε τι θα τους κάνουν.
 
Ξέχασα να γράψω η βαιμπραμ από κάτω είναι μια χαρά ακόμα για αυτό θα τα κολλήσω

Και θετικό που ξέχασα να γράψω πολύ καλά γατζοματα όταν περπατάς παράλληλα σε κατηφόρες
Φίλε μου αυτό που βλέπω είναι μαύρο χαλι.

Τα θετικά του είναι περιττά.
 
Λοιπόν update


Τα πήγα για κόλλημα

Μου λέει το παλικάρι άμα θες στα κολλάω αλλά σε 2 κυνήγια θα σκάσουν από αλλού

Είχε ένα υλικό ανάμεσα στην σόλα μαλακό σαν σικαφλεξ σαν πολυουρεθανη που έδινε άνετο πάτημα μεν αλλά είχε λήξει και ψωριαζε παντού .

Μου έδειξε εκεί μια vibram που έβαζε σε άλλο παπούτσι με μασίφ λάστιχο ενδιάμεσα

Οπότε θα μου βάλει μια τέτοια να βγάλω καμία σεζόν ελπίζω.
 
σήμερα πέρασα και πηρα τα "επισκευασμενα" αρβυλα μου η "επισκευή" ήταν πιθανώς logo στιγμής θα σας βάλω και φωτο τσάμπα έμεινα 10μερες χωρίς αρβυλα τελικά είμαστε για γέλια η μάλλον για κλάματα...
Ντροπή.
Τα περισσότερα μαγαζιά κυνηγετικών ειδών,για να μην πώ όλα,έχουν τον Έλληνα κυνηγό,γραμμένο στα τέτοια τους.
 
Λοιπόν update


Τα πήγα για κόλλημα

Μου λέει το παλικάρι άμα θες στα κολλάω αλλά σε 2 κυνήγια θα σκάσουν από αλλού

Είχε ένα υλικό ανάμεσα στην σόλα μαλακό σαν σικαφλεξ σαν πολυουρεθανη που έδινε άνετο πάτημα μεν αλλά είχε λήξει και ψωριαζε παντού .

Μου έδειξε εκεί μια vibram που έβαζε σε άλλο παπούτσι με μασίφ λάστιχο ενδιάμεσα

Οπότε θα μου βάλει μια τέτοια να βγάλω καμία σεζόν ελπίζω.
Αυτο το υλικο ληγει ,ακομα και στη ντουλαπα να τα εχεις αφορετα Την εχω πατησει .Εγω θελω να εχω 2με 3 ζευγαρια αρβυλα Το τριτο που ειχα καβατζα οταν χρειαστηκε να το φορεσω διαληθηκε
 
τελικά αντικατάσταση δεν εγκρίνετε, σύμφωνα λέει με την εικόνα τα χω δουλέψει
Κακώς που τα δούλεψες,που ακούστηκε να πάρεις παπούτσια και να θες να τα φορέσεις και από πάνω
σήμερα πέρασα και πηρα τα "επισκευασμενα" αρβυλα μου η "επισκευή" ήταν πιθανώς logo στιγμής θα σας βάλω και φωτο τσάμπα έμεινα 10μερες χωρίς αρβυλα τελικά είμαστε για γέλια η μάλλον για κλάματα...
Μήπως θα ήταν καλύτερα να κάνεις παράπονα με ένα email κατευθείαν στην εταιρεία;
Τόσα λεφτά και να σκορπίσουν σε δύο μήνες είναι κοροιδία, και το να σε δουλεύουν και στην επιδιόρθωση ακόμα μεγαλύτερη κοροιδία
 
Κακώς που τα δούλεψες,που ακούστηκε να πάρεις παπούτσια και να θες να τα φορέσεις και από πάνω

Μήπως θα ήταν καλύτερα να κάνεις παράπονα με ένα email κατευθείαν στην εταιρεία;
Τόσα λεφτά και να σκορπίσουν σε δύο μήνες είναι κοροιδία, και το να σε δουλεύουν και στην επιδιόρθωση ακόμα μεγαλύτερη κοροιδία
ναι Γιώργο και αυτοί χεστηκανε
άστο μην ψαχνεις ου μπλέξεις είναι να μην σ κάτσει η στραβη
 
σήμερα πέρασα και πηρα τα "επισκευασμενα" αρβυλα μου η "επισκευή" ήταν πιθανώς logo στιγμής θα σας βάλω και φωτο τσάμπα έμεινα 10μερες χωρίς αρβυλα τελικά είμαστε για γέλια η μάλλον για κλάματα...
Σου το είχα πει πως τσάμπα θα ασχοληθείς.

Η ελπίδα βέβαια πεθαίνει τελευταια😊😊
 
Διαβάζοντας αυτό το μήνυμα έρχομαι να κάνω μια γενική ερώτηση.
Ψάχνω για ένα άρβυλο μέσου ύψους (όχι πολύ ψηλό) με αδιάβροχη μεμβράνη, μαλακή σόλα (όχι δύσκαμπτο) για γενική χρήση και με κρατήματα, ανατομικό πάτο για ξεκούραστο βάδισμα και απορρόφηση των κραδασμών, γυαλιστερό δέρμα (όχι καστόρι ή σουέντ) και όχι το πλέον ακριβό.
Τώρα που διάβασα για τα περί χυτής σόλας να έχει κι απ' αυτό. (σαν γύρος απ' όλα θα γίνει στο τέλος)

Ποιά μοντέλλα αρβύλων πρέπει να αναζητήσω με βάση αυτά τα φίλτρα ;
Εγώ θα σου πρότεινα και Chiruca. Τα είχα πάρει το 2018 από το Ρουμελιώτη. Ο Ανδρέας όπως πάντα, άψογος και κατατοπιστικότατος! Λοιπόν, αυτό το άρβυλο το έχω φορέσει σε κάθε τεραιν στο κυνήγι, με κάθε καιρό (ζέστη, κρύο, βροχή, χιόνι) και το φοράω καθημερινά και στη δουλειά (είμαι μηχανικός σε εργοτάξιο). Είναι σαν καινούργιο! Όμως δεν παραλείπω την τακτική περιποίηση του με λίπος φώκιας. Με ένα ζευγάρι ανατομικους πατους τζελ κατά προτίμηση, είναι πάρα πολύ άνετο και ευχάριστο στο πόδι.
 
Back
Top