Άρβυλα ( Αγορά )

Διαβάζοντας αυτό το μήνυμα έρχομαι να κάνω μια γενική ερώτηση.
Ψάχνω για ένα άρβυλο μέσου ύψους (όχι πολύ ψηλό) με αδιάβροχη μεμβράνη, μαλακή σόλα (όχι δύσκαμπτο) για γενική χρήση και με κρατήματα, ανατομικό πάτο για ξεκούραστο βάδισμα και απορρόφηση των κραδασμών, γυαλιστερό δέρμα (όχι καστόρι ή σουέντ) και όχι το πλέον ακριβό.
Τώρα που διάβασα για τα περί χυτής σόλας να έχει κι απ' αυτό. (σαν γύρος απ' όλα θα γίνει στο τέλος)

Ποιά μοντέλλα αρβύλων πρέπει να αναζητήσω με βάση αυτά τα φίλτρα ;


MEINDL softline

Crispi laponia

Είναι κοντά στα θέλω σου αυτά τα 2 αλλά δυστυχώς το κόστος είναι ψηλά.
 
MEINDL softline

Crispi laponia

Είναι κοντά στα θέλω σου αυτά τα 2 αλλά δυστυχώς το κόστος είναι ψηλά.
Ευχαριστώ ! .RESPECT.
Τώρα θα έχω ένα σημείο αναφοράς τουλάχιστον.
Παλιά υπήρχαν στα περιοδικά κάτι Ελβετικά νομίζω άρβυλα Dachstein - θυμάμαι τις διαφημίσεις.
Υπάρχουν στις μέρες μας ; Κάνουν για κυνήγι ;
 
Ευχαριστώ ! .RESPECT.
Τώρα θα έχω ένα σημείο αναφοράς τουλάχιστον.
Παλιά υπήρχαν στα περιοδικά κάτι Ελβετικά νομίζω άρβυλα Dachstein - θυμάμαι τις διαφημίσεις.
Υπάρχουν στις μέρες μας ; Κάνουν για κυνήγι ;
Υπάρχουν άλλα δεν ξέρω τι λένε
Αυτό είναι στα 105€ έχει και ακριβότερα Screenshot_20230202-220216_Chrome.jpg
 
Ευχαριστώ ! .RESPECT.
Τώρα θα έχω ένα σημείο αναφοράς τουλάχιστον.
Παλιά υπήρχαν στα περιοδικά κάτι Ελβετικά νομίζω άρβυλα Dachstein - θυμάμαι τις διαφημίσεις.
Υπάρχουν στις μέρες μας ; Κάνουν για κυνήγι ;
Στο snowshop έχει πολλά μοντέλα Dachstein.
Ότι και να πάρεις,να πάς σε μαγαζί πρώτα,να το δοκιμάσεις και μετά να το παραγγείλεις.
 
Ευχαριστώ ! .RESPECT.
Τώρα θα έχω ένα σημείο αναφοράς τουλάχιστον.
Παλιά υπήρχαν στα περιοδικά κάτι Ελβετικά νομίζω άρβυλα Dachstein - θυμάμαι τις διαφημίσεις.
Υπάρχουν στις μέρες μας ; Κάνουν για κυνήγι ;
Τα ειχα ,Καλα αρβυλα ,τωρα σταματησαν να τα φερνουν
 
Στο snowshop έχει πολλά μοντέλα Dachstein.
Ότι και να πάρεις,να πάς σε μαγαζί πρώτα,να το δοκιμάσεις και μετά να το παραγγείλεις.
Ευχαριστώ!
Ότι γίνει θα γίνει στην "νεκρή" περίοδο μετά το κυνήγι. Ασφαλώς και θα δοκιμαστεί ο κάθε υποψήφιος γιατί το παπούτσι θέλει άριστη εφαρμογή - δεν είναι σαν τα ρούχα που υπάρχει ένα περιθώριο ανοχής.

Αυτό που είναι σημαντικό είναι το έτος παραγωγής ,να είναι φρέσκα , αλλιώς χαλάνε οι σόλες όσο και αντοχής να δείχνουν .
Το ξέρω καλά αυτό το μάθημα δυστυχώς - έχασα ένα ζευγάρι LOWA από τον πολυμερισμό της σόλας και τα πέταξα πρίν ανακαλύψω πώς επιδιορθώνεται η σόλα και γίνεται σαν καινούριο. 😞
 
Ευχαριστώ!
Ότι γίνει θα γίνει στην "νεκρή" περίοδο μετά το κυνήγι. Ασφαλώς και θα δοκιμαστεί ο κάθε υποψήφιος γιατί το παπούτσι θέλει άριστη εφαρμογή - δεν είναι σαν τα ρούχα που υπάρχει ένα περιθώριο ανοχής.


Το ξέρω καλά αυτό το μάθημα δυστυχώς - έχασα ένα ζευγάρι LOWA από τον πολυμερισμό της σόλας και τα πέταξα πρίν ανακαλύψω πώς επιδιορθώνεται η σόλα και γίνεται σαν καινούριο. 😞
Η επισκευή μπορεί να αποδειχθεί πιο αντοχής.
 
Παιδια ειμαι και εγω για νεο πατουμενο. Εχω καταληξει σε δυο μαρκες λογω αξιοπιστιας. Πως θα σιγκρινατε τα aku με τα meindl για γενικη χρηση κυνηγιου περπατημα στο βουνο οχι κατσαβραχα αμιγως . Στο εξωτερικο απο οτι βλεπω τα Aku τα θεωρουν πολυ αξιοπιστα και ηθελα τη γνωμη σας γιατι σπανια γινεται αναφορα και ποια μοντελα θεωρουμε value for money?
Συγκεκριμενα αυτα εχουν πολυ καλες κριτικες εξω.
https://www.skroutz.gr/s/24583747/A...α-Αδιάβροχα-με-Μεμβράνη-Gore-Tex-Πράσινα.html
 
Last edited:
Παιδια ειμαι και εγω για νεο πατουμενο. Εχω καταληξει σε δυο μαρκες λογω αξιοπιστιας. Πως θα σιγκρινατε τα aku με τα meindl για γενικη χρηση κυνηγιου περπατημα στο βουνο οχι κατσαβραχα αμιγως . Στο εξωτερικο απο οτι βλεπω τα Aku τα θεωρουν πολυ αξιοπιστα και ηθελα τη γνωμη σας γιατι σπανια γινεται αναφορα και ποια μοντελα θεωρουμε value for money?
Συγκεκριμενα αυτα εχουν πολυ καλες κριτικες εξω.
https://www.skroutz.gr/s/24583747/Aku-Rock-DFS-Mid-GTX-718-051-Ανδρικά-Ορειβατικά-Μποτάκια-Αδιάβροχα-με-Μεμβράνη-Gore-Tex-Πράσινα.html
ωραιο αυτο!
 
Αυτο θα παρω αναγκαστικα μεσω του συλλογου μας με μεγαλη εκπωση ,τα μισα λεφτα σχεδον .Αλλιως crispi και ξερο ψωμι .Χθες πολυ νερο χιονι δεν μπασανε καθολου Φουρνος το ποδι μου .Τεταρτη χρονια
 
Αυτο θα παρω αναγκαστικα μεσω του συλλογου μας με μεγαλη εκπωση ,τα μισα λεφτα σχεδον .Αλλιως crispi και ξερο ψωμι .Χθες πολυ νερο χιονι δεν μπασανε καθολου Φουρνος το ποδι μου .Τεταρτη χρονια
Είναι πολύ καλό, μεχρι στιγμής, ειδικά αν το πάρεις με τόση έκπτωση μην το σκέφτεσαι καθόλου! Κι εγώ, αν θυμάμαι καλά, κάτω από 130€ το είχα πάρει, αλλά από Γερμανία. Τι ντηλ έχει κάνει ο συλλόγος σας και πόσο βγαίνει;
 
Είναι πολύ καλό, μεχρι στιγμής, ειδικά αν το πάρεις με τόση έκπτωση μην το σκέφτεσαι καθόλου! Κι εγώ, αν θυμάμαι καλά, κάτω από 130€ το είχα πάρει, αλλά από Γερμανία. Τι ντηλ έχει κάνει ο συλλόγος σας και πόσο βγαίνει;
Δεν ξερω ακριβως Θα σου πω οταν ερθουν
 
Back
Top