Άρβυλα ( Αγορά )

Όνομα
Kostis
Έχω αλλάξει σόλες μια φορά meindl burma που έχω. Τα έχω συνολικά πάνω από 15 χρόνια τα 5 χρόνια με τις αλλαγμενες σόλες. Στένεψαν μισό νούμερο. Βλέπω ότι αρχίζει και ξεκολλάει ξανά η σόλα. Το ερώτημα μου είναι να τα ξαναφτιαξω ή θα στενεύουν κι άλλο και θα βάζουν και νερά; Μέχρι τώρα είναι στεγανά πάντως. Το δέρμα είναι σε άριστη κατάσταση. Μήπως αν ξεκολλήσουν να πάρω αλλά; Π.χ aku zenith ή τα πιο ακριβά paradiso meindl mfs?
για νερα δεν ξερω , δεν θα στενεψουν αλλο ομως. ζητα αν γινεται να σου βαλουν 1/2 νουμερο μεγαλυτερη σολα .

Περιοχή
Αχαΐα
Όνομα
Ανδρέας
Σκέφτομαι να τα σολιασω πάλι αλλά αν στενέψουν κι άλλο δε θα μου κάνουν πια...
Αυτό το στένεμα στο σόλιασμα γιατί γίνεται; Λόγω του πρεσαρίσματος της σόλας; Ίσως με κάποια τεχνική (λ.χ. πρεσάρισμα με φορεμένο καλαπόδι) να γίνεται να αποφευχθεί.

Περιοχή
Αγιος Δημητριος
Όνομα
Τάσος
Αυτό το στένεμα στο σόλιασμα γιατί γίνεται; Λόγω του πρεσαρίσματος της σόλας; Ίσως με κάποια τεχνική (λ.χ. πρεσάρισμα με φορεμένο καλαπόδι) να γίνεται να αποφευχθεί.
Δεν έχω ιδέα πραγματικά αλλά συμβαίνει.

Όνομα
Αλέκος
Δεν έχω ιδέα πραγματικά αλλά συμβαίνει.
Εγώ παιδιά έχω αλλάξει 2 φορές σόλες στα ίδια μποτάκια , σε διαφορετικό μαγαζί . Την πρώτη φορά αλλάχτηκε και η περιφερειακή προστασία . Είμαι σίγουρος οτι δεν στένεψαν καθόλου . Οπως λέει κι ο Κωστής πιο πάνω , ρώτησε αν μπορεί να μπεί λίγο μεγαλύτερη σόλα .