Άρβυλα ( Αγορά )

Τα άρβυλα της Beretta τα κατασκευάζει η Crispi και η Beretta βάζει το όνομα της.... όσο αφορά τα meindl που ανέβασε ο συνάδελφος σίγουρα είναι πολύ καλά παπούτσια.... απλά εγώ προσωπικά προτιμώ άρβυλα που είναι όλο δέρμα γιατί κυνηγάω σε δύσβατα μέρη με πέτρες και πουρνάρια που μπορεί να σκιστεί η cordura....
Εγω τα επαιρνα με cordura αντεχαν πανω απο 2 χρονια κανωντας σχεδον ολα τα κυνηγια περδικας σε πετρα στις ραφες αρχισαν μετα να ξιλωνωντε αλλα ελαφρυ μποτακι ξεκουραστο
 
Καλησπέρα παιδιά. Για προτείνετε κάποιο αρβυλο ελαφρύ εύκαμπτο το οποίο θα είναι σε λογικά οικονομικα πλαίσια και όχι σαν να αγοράζεις ιχ,και θα με βγάλει μια χρονιά στο βουνό..
Για αρβυλο των 100€....lytos pizol 2-15!!
 
Δοκιμασμένο;;;; Θα τα googlaρω
Εγω το εχω 2η χρονια φετος και μια χαρα την εβγαλα! Και με αρκετο περπατημα σε διαφορα εδαφη! Το περναω και με κερι και μια χαρα και σε βροχες και σε χιονια (περσι)! Και σολα vibram!
 
Εγω το εχω 2η χρονια φετος και μια χαρα την εβγαλα! Και με αρκετο περπατημα σε διαφορα εδαφη! Το περναω και με κερι και μια χαρα και σε βροχες και σε χιονια (περσι)! Και σολα vibram!
Ειναι μαλακο;;γλιστράει;; θα το παραγγείλω κι εγω
 
Εδώ και ένα μήνα έχω πάρει τα AKU SUPERALP. Αν και λόγω δουλειάς τα έχω φορέσει μόνο 2 φορές σε κυνήγι και μια φορά σε πεζοπορία σε χιόνι, αυτό το αρβυλο με εκπλήσσει κάθε φορά που το φοράω. Από όταν τα δοκίμασα, πριν κάνα τρίμηνο, παρατήρησα πόσο καλά κρατούσαν το πόδι μου. Το παπούτσι σου δίνει απίστευτη σιγουριά στο πάτημα. Βάλθηκα να βρω τα όριά τους αλλά, με εξαίρεση τις βρεγμενες ή χιονισμένες λείες πέτρες που είναι λογικό να γλιστράνε όλα, όπου αλλού πατούσα το μόνο που χρειαζόταν ήταν να τα εμπιστευτώ... και δεν με πρόδωσαν πουθενά.
Δείχνουν να έχουν αρκετά στιβαρή κατασκευή οπότε θεωρώ πως και με την ανάλογη συντήρηση θα τα έχω για αρκετά χρόνια.
20180914165153_aku_superalp_gtx_593_170.jpeg
 
Εδώ και ένα μήνα έχω πάρει τα AKU SUPERALP. Αν και λόγω δουλειάς τα έχω φορέσει μόνο 2 φορές σε κυνήγι και μια φορά σε πεζοπορία σε χιόνι, αυτό το αρβυλο με εκπλήσσει κάθε φορά που το φοράω. Από όταν τα δοκίμασα, πριν κάνα τρίμηνο, παρατήρησα πόσο καλά κρατούσαν το πόδι μου. Το παπούτσι σου δίνει απίστευτη σιγουριά στο πάτημα. Βάλθηκα να βρω τα όριά τους αλλά, με εξαίρεση τις βρεγμενες ή χιονισμένες λείες πέτρες που είναι λογικό να γλιστράνε όλα, όπου αλλού πατούσα το μόνο που χρειαζόταν ήταν να τα εμπιστευτώ... και δεν με πρόδωσαν πουθενά.
Δείχνουν να έχουν αρκετά στιβαρή κατασκευή οπότε θεωρώ πως και με την ανάλογη συντήρηση θα τα έχω για αρκετά χρόνια.
View attachment 8929
Βάρος;
 
Εδώ και ένα μήνα έχω πάρει τα AKU SUPERALP. Αν και λόγω δουλειάς τα έχω φορέσει μόνο 2 φορές σε κυνήγι και μια φορά σε πεζοπορία σε χιόνι, αυτό το αρβυλο με εκπλήσσει κάθε φορά που το φοράω. Από όταν τα δοκίμασα, πριν κάνα τρίμηνο, παρατήρησα πόσο καλά κρατούσαν το πόδι μου. Το παπούτσι σου δίνει απίστευτη σιγουριά στο πάτημα. Βάλθηκα να βρω τα όριά τους αλλά, με εξαίρεση τις βρεγμενες ή χιονισμένες λείες πέτρες που είναι λογικό να γλιστράνε όλα, όπου αλλού πατούσα το μόνο που χρειαζόταν ήταν να τα εμπιστευτώ... και δεν με πρόδωσαν πουθενά.
Δείχνουν να έχουν αρκετά στιβαρή κατασκευή οπότε θεωρώ πως και με την ανάλογη συντήρηση θα τα έχω για αρκετά χρόνια.
View attachment 8929
τα εχει ενα φιλαρακι μου και αυτος πολυ ικανοποιημενος,πολυ ωραιο κρατημα.
 
Back
Top