Άρβυλα ( Αγορά )

Τα βρήκα σε προσφορά 51€ και αφού είχα τα ίδια 7 χρόνια χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα τα ξαναπήρα, grisport 10242, για τα κυνήγια που κάνω εγώ (καρτέρι μόνο) είναι άψογα.
φωτο δεν μπορω να ανεβασω, για οποιον ενδιαφερεται για την συγκεκριμενη μαρκα το sgk market.gr εχει πολυ καλες προσφορες.
 
Τα βρήκα σε προσφορά 51€ και αφού είχα τα ίδια 7 χρόνια χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα τα ξαναπήρα, grisport 10242, για τα κυνήγια που κάνω εγώ (καρτέρι μόνο) είναι άψογα.
μονο για καρτερι ναι,για νερα ,υγρασιες και τετοια δεν κανει.
 
μονο για καρτερι ναι,για νερα ,υγρασιες και τετοια δεν κανει.
Δεν κανει να μενει στο νερο, να περασεις γρηγορα η' το βρεγμενο γρασιδι δεν εχει προβλημα, τα εχω 7 χρονια γι αυτο το λεω τα ξερω καλα, εχουν αδιαβροχη μεμβρανη gritex.
 
Τα βρήκα σε προσφορά 51€ και αφού είχα τα ίδια 7 χρόνια χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα τα ξαναπήρα, grisport 10242, για τα κυνήγια που κάνω εγώ (καρτέρι μόνο) είναι άψογα.
Αυτά χρησιμοποιώ κι εγώ γύρω στα 10-12 χρόνια. Εμένα δεν κρατάνε τόσο, αλλά γύρω στα 2-3 χρόνια. Τα φοράω μόνιμα όταν είμαι στο χωριό, όλα τα σ/κ, τις αργίες και τις άδειές μου. Χειμώνα καλοκαίρι, και στο κυνήγι (καρτέρι κυρίως) και στις αγροτικές δουλειές. Έχω αλλάξει 3 ζευγάρια. Τώρα είμαι στο τέταρτο (για 3η χρονιά), το οποίο όμως είναι λίγο διαφορετικό, είναι το μοντέλο Grisport 10294 όταν πήγα στο κυνηγομάγαζο που τα παίρνω, δεν είχε το 10242, μάλιστα μου είχε πει ότι το σταμάτησαν και το αντικατέστησαν με αυτό (πράγμα που προφανώς δεν ισχύει). Αλλά η διαφορά τους είναι ασήμαντη, έχει την ίδια σόλα, την ίδια μεμβράνη, είναι το ίδιο ελαφρύ και άνετο. Μπορώ να πώ ότι, για τα δικά μου πόδια, το βρήκα και λίγο καλύτερο από το 10242.
Γενικά με έχουν βολέψει πολύ. Νερά και υγρασίες δεν μου έβαλαν ποτέ. Ούτε με το κρύο, ούτε με τη ζέστη και τον ιδρώτα, δεν είχα πρόβλημα. Και δεν τους έχω κάνει ποτέ καμια συντήρηση !!! Και το κυριότερο θετικό τους (για μένα): δεν γλυστράνε ποτέ και πουθενά !!!
Να πω και κάτι αρνητικό. Μετά από καιρό κόβεται και φεύγει το στρογγυλό κομμάτι (αερόφουσκα) που έχει η σόλα στο κέντρο της φτέρνας !! Σε όλα τα ζευγάρια μου έχει συμβεί αυτό. Είναι η πρώτη ζημιά που παθαίνουν. Τα φοράω βέβαια για αρκετό καιρό ακόμα κι έτσι χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά θα ήταν καλύτερα να μη συνέβαινε αυτό. Να ήταν κάπως διαφορετικά σχεδιασμένα σε αυτό το σημείο.
 

Attachments

  • grisport-oreibatiko-mpotaki-adiavrocho-kafe-10294-brown.jpg
    grisport-oreibatiko-mpotaki-adiavrocho-kafe-10294-brown.jpg
    70,8 KB · Προβολές: 25
Back
Top