Άδεια κυνηγιού 2021-2022

Τι θα κάνετε με την φετινή άδεια κυνηγιού;

  • Θα βγάλω κανονικά τον Αύγουστο

    Votes: 78 71,6%
  • Δεν θα βγάλω φέτος άδεια

    Votes: 5 4,6%
  • Θα περιμένω να έρθει Οκτώβρης-Νοέμβρης και αν κλείσει το κυνήγι λόγω κορονοϊού δεν θα βγάλω άδεια

    Votes: 18 16,5%
  • Άλλο

    Votes: 8 7,3%

  • Total voters
    109
  • Poll closed .
Οχι τσακωμους μεταξύ μας συνάδελφοί εμείς δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε εμείς πρέπει να είμαστε μονιασμένοι τώρα από που θα αποφασίσει ο καθένας να βγάλει άδεια το
 
Δουλειά, δουλειά, δουλειά
Μελέτες, μελέτες,ομελετες
και δημόσιες σχέσεις...
Παιδια τα εχουμε ξαναγραψη ...εκαναν ενα σορο μαλακιες φετος και ο ακατανομαστος και οι περισσοτεροι συλλ...εγω προσοπικα τους εχεσα πατοκορφα φετος....αλλα δεν ειναι λυση αυτην την στιγμη οταν εχουμε πολεμο να φευγουμε.....πρεπει να πολεμησουμε με αυτα που εχουμε
 
Οχι τσακωμους μεταξύ μας συνάδελφοί εμείς δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε εμείς πρέπει να είμαστε μονιασμένοι τώρα από που θα αποφασίσει ο καθένας να βγάλει άδεια το
Προς θεου δεν τσακονοναμαστε λεμε ωραια και δημοκρατικα της γνωμες μας δεν ειναι αναγκη να συμφωνουμε σε ολλα με ολλους
 
δεν ειναι λυση αυτην την στιγμη οταν εχουμε πολεμο να φευγουμε
Πόλεμο?Σε λίγο το μόνο που θα γίνει είναι μπανιστηρι με διχάλα σαγιονάρα και παγωμένες μπύρες χαζεύοντας πατους.Βλεπει κάνεις καμιά αντίδραση των συλλόγων που σήκωσαν τρίχα επί απαγόρευσης?Βλέπεις κανένα κυνηγό να απαιτεί αλλαγή ηγεσίας?Οι κυνηγετικοί σύλλογοι θα ανοίξουν για να κάνουν ταμείο,η ΚΣΕ στο καραούλι,ψηφοθηρικη εκπτωση στις άδειες και προχωράμε.Καλα να πάθουμε και λίγα μας κάνουν!Το αξίζουμε με το παραπάνω.Γιατι όταν βγήκαμε στους δρόμους τα βάλαμε μόνο με το κυβερνητικό μπουρδέλο και βρήκε ευκαιρία το δικό μας τσίρκο και κρύφτηκε από πίσω.Αφου λοιπόν το μόνο που μας ενδιαφέρει είναι να πατάμε σκανδάλη ας το κάνουμε μέχρι να μας τα πάρουν από τα χέρια να τελειώνουμε πια.
 
Last edited:
Οποιος θελει να παει σε δασαρχειο η μη σηνεργαζομενο συλλογο μπορι ευκολα να παει ...αλλα μετα μην μηλαει για το τι εκανε η δεν εκανε η κ.σ.ε. ....να ζητησει τα ρεστα απο εκει που πηγε......εγω και καθενας μας που βγαζουμε σε σηνεργαζομενου εχουμς το δικαιομα να τους παρουμε και με της πετρες για της μαλακιες που κανουν
Συμφωνούμε απόλυτα. Εγω που απο φέτος δεν ξαναβγαζω σε συνεργαζόμενο (εκτός κι αν φύγει ο Καραούλης μαζι με το τσιράκι του και αναλάβουν άνθρωποι με όρεξη για δουλειά), μετά τις 20 Αυγούστου δεν θα ξαναμιλήσω για την ΚΣΕ.
 
Συμφωνούμε απόλυτα. Εγω που απο φέτος δεν ξαναβγαζω σε συνεργαζόμενο (εκτός κι αν φύγει ο Καραούλης μαζι με το τσιράκι του και αναλάβουν άνθρωποι με όρεξη για δουλειά), μετά τις 20 Αυγούστου δεν θα ξαναμιλήσω για την ΚΣΕ.
Και αυτό λάθος είναι Κυριάκο,γιατί θα μας πάρει όλους μαζί του όταν θα έρθει η ώρα.
 
Δεν διαφωνώ.
Αλλα όπως έγραψα χθες, και κερατάς και δαρμένος και κανω και την πάπια... ε ρε φίλε πως να το κάνουμε, δεν το σηκώνω.
Δηλαδη ειναι σαν να τον έχω μπροστά μου και να μου λέει, σας μαμησα φέτος, αλλά αν δεν με στηρίξετε ξανα θα σας μαμησω περισσότερο του χρόνου.
Σαν να σου λέει το αφεντικό σου θα δουλεύεις κάθε μέρα 2 ωρες υπερωρία και δεν θα σε πληρώνει, αλλιώς θα σε απολύσει. Άλλοι το ανέχονται, εγω δεν μπορώ.
 
Ότι θα κάτσει στην καρέκλα του μέχρι ολικής καταστροφής.Ενας τύπος που δεν κάνει όχι για πρόεδρος αλλά ούτε να σου μαζεύει τους κάλυκες στο καρτέρι.
Στο απόχιασμα τι λέει; Καλός είναι ή σαν τον αδερφό μου και αυτός; .big smile.
 
Παιδιά μόνο μέσα από ΄΄καταστροφή'' θα αλλάξουν τα πράγματα στο κυνήγι. Δυστυχώς.
Και στην περίπτωση μας η καταστροφή θα είναι η οικονομική κατάρρευση των κυνηγητικών οργανώσεων.
Ούτε αυτοί θα παραιτηθούν, ούτε οι εκλογές του χρόνου θα δώσουν λύση.
Φέτος θα πέσουν 30.000 άδειες κάτω σύμφωνα με τη δική μου εκτίμηση.
Το πράσινο ταμείο στο οποίο πάνε τα λεφτά των αδειών και το εποφθαλμιούν οι κύριοι της ΚΣΕ, φέτος θα εισπράξει ελάχιστα χρήματα αφού τα λεφτά των αδειών(τα οποία πάνε στο πράσινο ταμείο) χαρίζονται όπως και τα παράβολα. Μόνοι όσοι δεν είχαν βγάλει άδεια πέρυσι, καθώς και όσοι βγάλουν άδεια για πρώτη φορά, θα πληρώσουν για άδεια φέτος,, οπότε το πράσινο ταμείο θα εισπράξει ελάχιστα χρήματα.
Σε λίγο καιρό θα ακούσετε για απλήρωτους θηροφύλακες και το υπόλοιπο προσωπικό των κυνηγητικών οργανώσεων και τότε θα είναι η αρχή του προβλήματος και του τέλους.
 
Last edited:
Σε λίγο καιρό θα ακούσετε για απλήρωτους θηροφύλακες και το υπόλοιπο προσωπικό των κυνηγητικών οργανώσεων και τότε θα είναι η αρχή του προβλήματος και του τέλους.
Για καθίστε ρε παιδια τι είναι αυτά που λέτε η αρχή του τέλους και πράσινα άλογα..
Εγω την άποψή μου για το θέμα αυτό την έχω εκφράσει σε παλαιότερες αναρτήσεις μου να μην επαναλαμβάνομαι.
Απλά το κυνήγι είναι ένα πράγμα που κάνει ο άνθρωπος από αρχαιοτάτων χρόνων ο θεσμός της θηροφυλακής ξεκίνησε εδώ και μία εικοσαετία μία χαρά πορευτήκαμε τόσους αιώνες. Χωρίς αυτούς τους θηροφύλακες δεν θα χαθούμε για κανέναν λόγο. Δεν είναι πάντως καλό να τρομοκρατούμαι ο ένας τον άλλον.
 
Για καθίστε ρε παιδια τι είναι αυτά που λέτε η αρχή του τέλους και πράσινα άλογα..
Εγω την άποψή μου για το θέμα αυτό την έχω εκφράσει σε παλαιότερες αναρτήσεις μου να μην επαναλαμβάνομαι.
Απλά το κυνήγι είναι ένα πράγμα που κάνει ο άνθρωπος από αρχαιοτάτων χρόνων ο θεσμός της θηροφυλακής ξεκίνησε εδώ και μία εικοσαετία μία χαρά πορευτήκαμε τόσους αιώνες. Χωρίς αυτούς τους θηροφύλακες δεν θα χαθούμε για κανέναν λόγο. Δεν είναι πάντως καλό να τρομοκρατούμαι ο ένας τον άλλον.
υπάρχει περισσότερο και καλύτερο κυνήγι εκτός ΚΣΕ και οργανώσεων
η ΚΣΕ και οι οργανώσεις θα καταρρεύσουν όχι το κυνήγι
θα ξαναπάει η θηροφύλαξη στο δασαρχείο
 
Back
Top