Άδεια κυνηγιού 2021-2022

Τι θα κάνετε με την φετινή άδεια κυνηγιού;

  • Θα βγάλω κανονικά τον Αύγουστο

    Votes: 78 71,6%
  • Δεν θα βγάλω φέτος άδεια

    Votes: 5 4,6%
  • Θα περιμένω να έρθει Οκτώβρης-Νοέμβρης και αν κλείσει το κυνήγι λόγω κορονοϊού δεν θα βγάλω άδεια

    Votes: 18 16,5%
  • Άλλο

    Votes: 8 7,3%

  • Total voters
    109
  • Poll closed .
Ποιος να παραιτηθεί ρε παιδιά? Αυτοί αυτοπαρουσιαζονται και σαν επιτυχημενοι. Άδεια θα βγάλω έχοντας γνώση ότι μόλις τελειώσουν οι τουρίστες θα τελειώσει και το κυνήγι πάλι τον Νοέμβριο. Στον σύλλογο θα την βγάλω μάλλον. Εκτος και αν βγει η Ρυθμιστική και έχει πετσοκόψει μέρες και θηραματα οποτε θα το σκεφτώ πολύ να την βγαλω.
 
Ποιος να παραιτηθεί ρε παιδιά? Αυτοί αυτοπαρουσιαζονται και σαν επιτυχημενοι. Άδεια θα βγάλω έχοντας γνώση ότι μόλις τελειώσουν οι τουρίστες θα τελειώσει και το κυνήγι πάλι τον Νοέμβριο. Στον σύλλογο θα την βγάλω μάλλον. Εκτος και αν βγει η Ρυθμιστική και έχει πετσοκόψει μέρες και θηραματα οποτε θα το σκεφτώ πολύ να την βγαλω.
Η ρυθμ...θα βγει κανονικα ....θα κυνηγισουμε κανονικα δεν μας ξαναπηραζουν.... το χειρωτερο ολλον ειναι οτι ο προεδραρας θα μεινει στην θεση του
 
Η ρυθμ...θα βγει κανονικα ....θα κυνηγισουμε κανονικα δεν μας ξαναπηραζουν.... το χειρωτερο ολλον ειναι οτι ο προεδραρας θα μεινει στην θεση του
Δεν μπορω να ξέρω φιλε Ηλία αν θα βγει κανονικά η Ρυθμιστική . Το τρυγονι το φοβάμαι παρα πολυ γιατί έχουν γαμηθει τα τελευταία χρονια να το σωσουμε στην Ελλάδα για να τα μακελευουν στα Σκόπια και οι Ταλιμπάν στην Αφρική. Όσο για τον Καραουλομαγκα δεν υπάρχει σωτηρία....
 
Ποιος να παραιτηθεί ρε παιδιά? Αυτοί αυτοπαρουσιαζονται και σαν επιτυχημενοι. Άδεια θα βγάλω έχοντας γνώση ότι μόλις τελειώσουν οι τουρίστες θα τελειώσει και το κυνήγι πάλι τον Νοέμβριο. Στον σύλλογο θα την βγάλω μάλλον. Εκτος και αν βγει η Ρυθμιστική και έχει πετσοκόψει μέρες και θηραματα οποτε θα το σκεφτώ πολύ να την βγαλω.
Την άδεια μου θα την έχω βγάλει τα εμβολια μου θα τα έχω κάνει τον σκύλο μου τον έχω εμβολιασμενο και τσιπαρισμενο σε κουτί εντός καρότσας και πηγαίνω για κυνήγι μόνος μου
Φέτος δεν έχει χάρες μια χαμένη χρονιά άδικα είναι αρκετή
 
Την άδεια μου θα την έχω βγάλει τα εμβολια μου θα τα έχω κάνει τον σκύλο μου τον έχω εμβολιασμενο και τσιπαρισμενο σε κουτί εντός καρότσας και πηγαίνω για κυνήγι μόνος μου
Φέτος δεν έχει χάρες μια χαμένη χρονιά άδικα είναι αρκετή
Μα γι'αυτό ακριβώς θα την βγαλω και εγω. Και να πουν στοπ αυτοί θα τους γράψω στα παπαρια μου εγω.
 
Την άδεια μου θα την έχω βγάλει τα εμβολια μου θα τα έχω κάνει τον σκύλο μου τον έχω εμβολιασμενο και τσιπαρισμενο σε κουτί εντός καρότσας και πηγαίνω για κυνήγι μόνος μου
Φέτος δεν έχει χάρες μια χαμένη χρονιά άδικα είναι αρκετή
Άμα έχεις κάνει το εμβόλιο θα σε παίρνει στο ντορο ο σκύλος και σε βλέπω να σε τουμπανιαζει στα 9βολα στην πρώτη στροφή κανένας συνάδελφος.
 
Δηλαδη φιλε εσύ λες τώρα οτι αν μας κόψουν το κυνήγι δεν θα φταίει ο μαλακας που μας "εκπροσωπεί".
Θα φταίω εγώ που δεν στήριξα την ανύπαρκτη εκπροσώπηση του.
Όχι δεν λέω αυτό γιατί δεν είμαι υπέρ των προσώπων. Μιλάω για συλλόγους και οργανώσεις και όχι πρόσωπα. Διαλύοντας όμως τα θεσμικά όργανα που μας εκπροσωπούν....Τι θα κερδίσουμε???? Εάν δώσουμε παρών όμως στους συλλόγους μας και ασκήσουμε πιέσεις δεν θα βγούμε ποιο κερδισμένοι??? Θεωρείς ότι το δασαρχείο θα σε πάρει αγκαλίτσα και θα σε κανακεψει??? Το να μην βγάλω άδεια το θεωρώ που σωστό απ' το να πάω εκεί.
 
Με όλο το συμπάθειο και σεβασμό προς το πρόσωπό σου! Σε όοοολο αυτό που περάσαμε, υπήρχε εκπροσώπηση? από την ΚΣΕ εννοώ! Λέω τώρα εγώ…… μεγάλη και αέναη συζήτηση!
Συναδερφε εγώ δεν παρεξηγουμε μην αγχώνεσαι.....φυσικά και δεν είχαμε εκπροσωπήσει....όπως θα έπρεπε τουλάχιστον γιατί υπάρχει και το παρασκήνιο που δεν ξέρουμε τι παίχτηκε. Όπως το είπες μεγάλη και αέναη συζήτηση και χωρίς τελειωμό. Εγώ πιστεύω πως ελεύθερο κυνήγι και θεσμικοί εκπρόσωποι πάνε χέρι χέρι .....μπορεί να κάνω και λάθος αλλά δεν βλέπω άλλη λύση. Το μεγαλύτερο ποσοστό που τα τελευταία χρόνια τρέχαμε σε ανεξάρτητους και δασαρχεία για άδειες γιατί το κάνανε??? Γιατί ήταν δυσαρεστημένοι με τον Αραμπατζή και ΣΙΑ??? Η απάντηση είναι εύκολη δεν χρειάζεται να την γράψω.
 
Σε κάθε σύλλογο(πολιτιστικό, σκοπευτικό, επαγγελματικό κτλ), υπάρχει το καταστατικό που αναφέρεται στους κανόνες που διέπουν τη λειτουργία του συλλόγου. Το καταστατικό αποτελείται από άρθρα. Ένα από αυτά προβλέπει και την αναθεώρηση του. Είτε να το ζητήσει η ΓΣ με πλειοψηφία(απόλυτη ή σχετική), είτε να το ζητήσει το 50%+1 των μελών με υπογραφές, είτε τα 2/3 των μελών κτλ. Με κάποιο τρόπο προβλέπεται η αλλαγή του.
Όποιος θέλει ας ψάξει τα καταστατικά των συνεργαζόμενων ΚΣ, των Ομοσπονδιών και της ΚΣΕ και να μας πληροφορήσει αν υπάρχει τέτοιο άρθρο. Εγώ δεν έχω βρει.
Θα χαρώ πολύ να με διαψεύσει κάποιος.
Επειδή ακούω και διαβάζω να πάμε μαζικά στις ΓΣ των ΚΣ, να διώξουμε τους άχρηστους, τους καρεκλοκένταυρους κτλ. Σας ενημερώνω ότι τίποτα δε θα αλλάξει με ήρεμο τρόπο.
Αν κάποιος έχει διαφορετική άποψη ας την πει. Όχι ευσεβείς πόθους και επιθυμίες.
όταν βλέπω να γράφετε ότι είστε υπέρ των συλλόγων αλλά κατά των προσώπων που είναι στις διοικήσεις και άρα πάμε να βγάλουμε άδεια στους συλλόγους και να αλλάξουμε τις διοικήσεις μέσα από την ενεργό συμμετοχή μας ....................
απλά νευριάζω ................
διαβάστε σας παρακαλώ πρώτα και μετά γράψτε , και επί τη ευκαιρία διαβάστε τι έγραψε ο συνάδελφος πιό πάνω.

αν δεν το έχετε καταλάβει ήδη , να σας το πω λίγο λαϊκά .

η τράπουλα σε αυτό το παιχνίδι είναι σημαδεμένη , ο μόνος τρόπος να κερδίσει κάτι ο κυνηγός είναι να αλλάξει τραπέζι .

γκέγκε ? ............... ( που λένε σε κάτι ορεινά χωριά στην περιοχή μου )
 
όταν βλέπω να γράφετε ότι είστε υπέρ των συλλόγων αλλά κατά των προσώπων που είναι στις διοικήσεις και άρα πάμε να βγάλουμε άδεια στους συλλόγους και να αλλάξουμε τις διοικήσεις μέσα από την ενεργό συμμετοχή μας ....................
απλά νευριάζω ................
διαβάστε σας παρακαλώ πρώτα και μετά γράψτε , και επί τη ευκαιρία διαβάστε τι έγραψε ο συνάδελφος πιό πάνω.

αν δεν το έχετε καταλάβει ήδη , να σας το πω λίγο λαϊκά .

η τράπουλα σε αυτό το παιχνίδι είναι σημαδεμένη , ο μόνος τρόπος να κερδίσει κάτι ο κυνηγός είναι να αλλάξει τραπέζι .

γκέγκε ? ............... ( που λένε σε κάτι ορεινά χωριά στην περιοχή μου )
για μένα το λέτε αυτό?
εγώ έχω φύγει από τους συνεργαζόμενους ΚΣ από το 2014 και βγάζω άδεια στο δασαρχ3είο μέσω ανεξάρτητου κσ γιατί ξέρω ότι δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι
σαφώς και το παιχνίδι είναι στημένο
ούτε καταστατικό μπορούμε να αλλάξουμε στους συνεργαζόμενους ούτε τίποτα
άντε να αλλάξουν πρόεδρο το πολύ πολύ
απλά επειδή πολλοί εθελοτυφλούν και λένε ότι δεν είναι λύση η φυγή αλλά η συμμετοχή και η προσπάθεια να αλλάξουν τα πράγματα από μέσα τους απευθύνω αυτό το ερώτημα και σ3ςν το έχει απαντήσει κανείς
 
Είναι ηττοπάθεια να προτιμάς έστω μια μέτρια εκπροσώπηση σήμερα, με ελπίδα στο μέλλον να γίνει καλύτερη ,από την καθόλου εκπροσώπηση ; Ποιός θα μιλήσει με το υπουργείο για τα θεματα μας ο καθένας ξεχωριστά ;Ο καθένας ξεχωριστά θα τα βάλει με την οργανωμένη επίθεση των αντικυνηγων;Θα μας φάνε για πρωινό.
 
Οποιος θελει να παει σε δασαρχειο η μη σηνεργαζομενο συλλογο μπορι ευκολα να παει ...αλλα μετα μην μηλαει για το τι εκανε η δεν εκανε η κ.σ.ε. ....να ζητησει τα ρεστα απο εκει που πηγε......εγω και καθενας μας που βγαζουμε σε σηνεργαζομενου εχουμς το δικαιομα να τους παρουμε και με της πετρες για της μαλακιες που κανουν
 
Οποιος θελει να παει σε δασαρχειο η μη σηνεργαζομενο συλλογο μπορι ευκολα να παει ...αλλα μετα μην μηλαει για το τι εκανε η δεν εκανε η κ.σ.ε. ....να ζητησει τα ρεστα απο εκει που πηγε......εγω και καθενας μας που βγαζουμε σε σηνεργαζομενου εχουμς το δικαιομα να τους παρουμε και με της πετρες για της μαλακιες που κανουν
Εγώ με τα λεφτά μου μαμώ και την κυρά μου???
Κι η κυρά μου αλλού τρώει, αλλού πίνει, αλλού πάει και το δίνει???
Κι εμείς τόσα χρόνια τι πληρώναμε??? Με βότσαλα???
 
Back
Top