Άδεια Αγοράς Κυνηγετικού Όπλου

Δεν θα επεμενα τοσο Ευρυπιδη αλλα ειναι η δουλεια μου αυτη και ξερω ακριβως τι χρειαζεται..απλα στα κεπ και γενικα ο καθενας οτι θελει λεει και οτι θελουν πολκοι ζητανε και για να μην υπαρχει ταλαιπωρια γινοντε δεκτα και τα 2
 
Λοιπόν Μίλτο μπες στο astynomia.gr οδηγός του Πολίτη στα δικαιολογητικά παράγραφος 4.23 η οποία λέει άδεια αγοράς πυροβολου-κυνηγετικου όπλου.ειναι η ίδια παραγραφος
 
Δεν θα επεμενα τοσο Ευρυπιδη αλλα ειναι η δουλεια μου αυτη και ξερω ακριβως τι χρειαζεται..απλα στα κεπ και γενικα ο καθενας οτι θελει λεει και οτι θελουν πολκοι ζητανε και για να μην υπαρχει ταλαιπωρια γινοντε δεκτα και τα 2
Εγώ όμως δεν πάω στα ΚΕΠ γιατί ο κάθε άσχετος κάνει ότι θέλει.στο winbanking οι κωδικοί των παραβολων είναι ετοιμοι.
 
Λοιπόν Μίλτο μπες στο astynomia.gr οδηγός του Πολίτη στα δικαιολογητικά παράγραφος 4.23 η οποία λέει άδεια αγοράς πυροβολου-κυνηγετικου όπλου.ειναι η ίδια παραγραφος
Μα αυτο θελω να σου εξηγησω..επειδη στην αρχη δεν καταλαβαιναν καλα στα κεπ και εκοβαν και το 6190 δεν μπορεις να πεις στον αλλο οχι θελω το ενσημο..γι αυτο και βγηκε αλλη οδηγια και τα δεχεται και τα 2..εγω τουλαχιστον οποιο και να μου φερουν δεν εχω θεμα
 
Μα αυτο θελω να σου εξηγησω..επειδη στην αρχη δεν καταλαβαιναν καλα στα κεπ και εκοβαν και το 6190 δεν μπορεις να πεις στον αλλο οχι θελω το ενσημο..γι αυτο και βγηκε αλλη οδηγια και τα δεχεται και τα 2..εγω τουλαχιστον οποιο και να μου φερουν δεν εχω θεμα
Άρα είναι καθαρά θέμα τμήματος.εδω πάντως τα κοιτάνε ολα
 
Άρα είναι καθαρά θέμα τμήματος.εδω πάντως τα κοιτάνε ολα
Ε ναι αυτο σου λεω και γω..γι αυτο ειπα πρωτα ενα τηλεφωνο στο τμημα και οτι σου ζητησουν..οι δικοι σας εκει καλα κανουν..και γω το ιδιο κανω και εδω απλα δεν στεκομαι σε μικρες λεπτομερειες..αλλα ειναι πιο βασικα οπως το πιστοποιητικο και τα ποινικα μητρωα και πολλα αλλα
 
Ε ναι αυτο σου λεω και γω..γι αυτο ειπα πρωτα ενα τηλεφωνο στο τμημα και οτι σου ζητησουν..οι δικοι σας εκει καλα κανουν..και γω το ιδιο κανω και εδω απλα δεν στεκομαι σε μικρες λεπτομερειες..αλλα ειναι πιο βασικα οπως το πιστοποιητικο και τα ποινικα μητρωα και πολλα αλλα
Ναι σωστά.το είπα γιατί το πρωί επειδή ίσως να βγάλω άδεια πώλησης δεν ξέρω ακόμα πήρα τον υπεύθυνο στο εδώ τμήμα και μου έδωσε τον κωδικό 6193 και μου είπε ότι επειδή είναι μεταβλητός να συμπληρώσω εγώ το ποσό.ητανε πολύ συγκεκριμενος
 
Ναι σωστά.το είπα γιατί το πρωί επειδή ίσως να βγάλω άδεια πώλησης δεν ξέρω ακόμα πήρα τον υπεύθυνο στο εδώ τμήμα και μου έδωσε τον κωδικό 6193 και μου είπε ότι επειδή είναι μεταβλητός να συμπληρώσω εγώ το ποσό.ητανε πολύ συγκεκριμενος
Πλεον σε κατι τετοια δεν στεκεται κανενας..εδω εχει αλλαξει το πιστοποιητικο υγειας πρωτα ηθελε απο ψυχιατρο ή ειδικο παθολογο μετα μονο ψυχιατρο τωρα το ξαναγυρισαν..γι αυτο πρωτα τηλεφωνο να εχεις το κεφαλι σου ησυχο..και να ξερεις οτι και το λαθος να πας και τυχει να στο γυρισουν δεν χανεις τα λεφτα..τα περνεις πισω
 
Αυτό πάντως που ξέρω είναι ότι πριν ήτανε καλύτερα.πηγαινες στο τμήμα πλήρωνες εκεί τα παράβολα και τελειωνες.ουτε κωδικοί ούτε βγάλε το κωδικό του παραβόλου και μετά τρέχα σε ταχ.ή τράπεζες ούτε τίποτα.σου λύνει βέβαια τα χέρια το webbanking αλλά και πάλι μπελάς ειναι
 
Αυτό πάντως που ξέρω είναι ότι πριν ήτανε καλύτερα.πηγαινες στο τμήμα πλήρωνες εκεί τα παράβολα και τελειωνες.ουτε κωδικοί ούτε βγάλε το κωδικό του παραβόλου και μετά τρέχα σε ταχ.ή τράπεζες ούτε τίποτα.σου λύνει βέβαια τα χέρια το webbanking αλλά και πάλι μπελάς ειναι
Θα συμφωνησω μαζι σου σ αυτο παλια ηταν πιο απλοποιημενα και τελειωνες συο αψε σβησε..ενω τωρα πες στον παππου που θα ρθει για ανανεωση για e παραβολο κεπ και webbanking..θα σε κοιταζει σαν εξωγηινος
 
Θα συμφωνησω μαζι σου σ αυτο παλια ηταν πιο απλοποιημενα και τελειωνες συο αψε σβησε..ενω τωρα πες στον παππου που θα ρθει για ανανεωση για e παραβολο κεπ και webbanking..θα σε κοιταζει σαν εξωγηινος
Έτσι ακριβώς ειναι
 
Επίσης τώρα θες άδεια αγοράς άδεια πώλησης αν δώσεις σε μαγαζί υπεύθυνη δήλωση αν δώσεις σε ιδιώτη και άντε να περιμένεις την άδεια αγοράς και άντε να περιμένεις την άδεια πώλησης.που είναι οι ωραίες εποχές που κάνανε όλοι μια επικυρωμένη δήλωση στο τμήμα και τελειωνες μέσα σ' ένα μισάωρο όλες τις διαδικασιες
 
Παιδιά μίλησα με την ασφάλεια το 6193 δύο φορές θέλει των 3€!
Εγώ πριν μια εβδομάδα αγόρασα όπλο...για την άδεια αγοράς έδωσα το 6190 και για την άδεια κατοχής το 6189...για καινούργιο όμως δεν ξέρω αν είναι διαφορετικό...
 
Εγώ πριν μια εβδομάδα αγόρασα όπλο...για την άδεια αγοράς έδωσα το 6190 και για την άδεια κατοχής το 6189...για καινούργιο όμως δεν ξέρω αν είναι διαφορετικό...
Εγώ πήρα τον χειμώνα το 682 από ιδιώτη και έτυχε να βρω τα παράβολα που είχα αγοράσει και ήταν τα 6193....αυτά μου ζήτησε και αυτή την φορά... άβυσσος!
 
Καλημέρα στην παρέα,
Επειδή θα πουλήσω μια καραμπινα μέσα στην άλλη εβδομάδα θέλω τη βοήθεια σας σε κάτι.
Ο αγοραστής έχει εκδώσει την απαιτούμενη άδεια αγοράς στο τμήμα της περιοχής του.
Η μεταβίβαση σε ποιο ΑΤ είναι καλύτερο να γίνει?
Στην περιοχή μου η στου αγοραστή ?
 
Καλημέρα στην παρέα,
Επειδή θα πουλήσω μια καραμπινα μέσα στην άλλη εβδομάδα θέλω τη βοήθεια σας σε κάτι.
Ο αγοραστής έχει εκδώσει την απαιτούμενη άδεια αγοράς στο τμήμα της περιοχής του.
Η μεταβίβαση σε ποιο ΑΤ είναι καλύτερο να γίνει?
Στην περιοχή μου η στου αγοραστή ?
Εσύ θα του δώσεις μια υπεύθυνη δήλωση απ' το α.τ της περιοχής σου αυτός θα το δηλώσει στη περιοχή του και θα σου στείλει αντίγραφο της άδειας αγορας
 
Η αγοραπωλησία θα γίνει με παρουσία και των δύο μας στο ΑΤ και με την απαιτούμενη άδεια αγοράς.
Το θέμα είναι ότι φίλος αστυνομικός ισχυρίζεται ότι πρέπει να γίνει στο ΑΤ της περιοχής μου (πωλητής ) και όχι στην περιοχή του αγοραστή ...
 
όπως λέει ο Ευριπίδης υπογράφεις τα αντίγραφα της άδειας αγοράς του αγοραστή συμπληρώνοντας με προσοχή τα στοιχεία σου και στοιχεία του όπλου όπως σε καθοδηγεί το έντυπο
κρατάς ένα αντίγραφο από την άδεια αγοράς τα υπόλοιπα τα δίνεις στον πωλητή με τη άδεια κατοχής του όπλου ΑΚΚΟ μαζί με μια υπεύθυνη δήλωση με γνήσιο υπογραφής όπου αναφέρεις ότι μεταβιβάζεις το όπλο τάδε τάδε στον κο τάδε τάδε....προσοχή μην γράψεις πουλάω γιατί με αυτούς που έχουμε μπλέξει ποτέ δεν ξέρεις ;)
επίσης στα αντίγραφα άδειας αγοράς καλό είναι να γραφτεί κάπου,συνήθως,πάνω από τα στοιχεία του όπλου,μεταχειρισμένο,όπως επίσης και η ώρα συναλλαγής(θα έλεγα όπωσδήποτε)γιατί φεύγοντας από εκεί ο πωλητής ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί στο δρόμο(εύχομαι τίποτα)

σε ζαλίζω αλλά επειδή έχουν συμβεί πολλά καλύτερα να κοιμάσαι ήσυχος ;)
αυτά που λέω γίνονται σε οποιοδήποτε αστ.τμήμα η ΚΕΠ για το γνήσιο της υπογραφής
 
Back
Top