Άδεια Αγοράς Κυνηγετικού Όπλου

...και ευγενέστατη και εξυπηρετικώτατη η κοπελλιά στην Ασφάλεια της Πεύκης:
"Κύριε Τ....., η άδειά σας είναι έτοιμη, περάστε να την πάρετε"
Περίπου ένα μήνα και βάλε έκανε το ευρωπαϊκό δελτίο, γιατί εκδίδεται στη ΓΑΔΑ.
 
Κανονικα εαν ειμασταν σε κανονικο κρατος και αγορας και κατοχης δεν χρειαζεται ουτε 5 εργασιμες και για τα δυο διοτι το ποινικο εξακριβωνεται και διερευναται σε 10 λεπτα πλεον αλλα τι δουλευει καλα για να δουλεψει αυτο .Όλα λειτουργουν επιτηδες με τροπους που να απονθαρυνουν τους ανθρωπιυς να αποκτουν οι να ενασχολουνται με οπκα.Εχει ολλα χρόνια ριζες πισω αυτο το έργο σε αυτη τη χώρα δυστυχώς.
 
Καλησπερα την παρεα εχω μια ερωτησι . Πηρα το δελτιο κατοχης και αντι για S56E μοντελο μου γραψανε 556E μοντελο γινεται δυορθοσι η χειαζεται πολυ διαδικασια. Περιμενω της εμπειριες σας.
 
Καλησπερα την παρεα εχω μια ερωτησι . Πηρα το δελτιο κατοχης και αντι για S56E μοντελο μου γραψανε 556E μοντελο γινεται δυορθοσι η χειαζεται πολυ διαδικασια. Περιμενω της εμπειριες σας.
Δεν είναι δικό σου λάθος.
Διόρθωσέ το στην επόμενη ανανέωση ή πες τους το ... το πιο λογικό είναι να το διορθώσουν αμέσως.
 
αν ειναι με το χέρι γραμμένο κρύψε το 56Ε και προσπάθησε να καταλάβεις εαν είναι είναι S ή 5
 
Καλησπερα την παρεα εχω μια ερωτησι . Πηρα το δελτιο κατοχης και αντι για S56E μοντελο μου γραψανε 556E μοντελο γινεται δυορθοσι η χειαζεται πολυ διαδικασια. Περιμενω της εμπειριες σας.
Φαντάσου σε τι άσχετους έπεσες αφού έκαναν το όπλο SUBARU IMPREZA.
 
καλημερα!
εβγαλε καποιος αδεια αγορας προσφατα;
ξερουμε τα καινουρια δικαιολογητικα;
στο ΑΤ της περιοχης μου λειπει με αδεια ο αρμοδιος και ο αλλος ειναι άσχετος
 
καλημερα!
εβγαλε καποιος αδεια αγορας προσφατα;
ξερουμε τα καινουρια δικαιολογητικα;
στο ΑΤ της περιοχης μου λειπει με αδεια ο αρμοδιος και ο αλλος ειναι άσχετος
Για την άδεια αγοράς:
α)Παράβολο 6025 των 2.04€
β)Βεβαίωση από ψυχίατρο
γ)Βεβαίωση από παθολόγο ή γενικό γιατρό
δ)το ποινικό μητρώο το βγάζουν αυτοί, αλλά πλέον μπορείς εύκολα και εσύ μέσω του gov.gr σε τέσσερις εργάσιμες ημέρες εγώ το είχα στα χέρια μου
Για την άδεια κατοχής:
α)Παράβολο 6193 των 2.04€
β)2 φωτογραφίες έγχρωμες μικρές 3.5X4.5 cm (ας πούμε <<τύπου ταυτότητας>> για να είναι ικανοποιημένος ο @Alex37 )
 
Last edited:
β)Βεβαίωση από ψυχίατρο
γ)Βεβαίωση από παθολόγο ή γενικό γιατρό
Σε αυτα τα δυο γίνονται τα μπερδεματα..αλλα τμήματα τα ζητανε σε σφραγισμενο φακελο, αλλα θελουν συγκεκριμένο κειμενο σε καθε βεβαιωση, κάποιοι γιατροι γνωριζουν κάποιοι αλλοι οχι...
Γνωμη μου: Για να μην ταλαιπωρηθεις με πηγαινε-ελα ζητα λεπτομέρειες απο την ασφαλεια που θα σου εκδώσει την αδεια, πριν πας στους γιατρούς ..
 
β)Βεβαίωση από ψυχίατρο
γ)Βεβαίωση από παθολόγο ή γενικό γιατρό
Βασίλη, υπάρχει τυποποιημένο έντυπο για αυτές τις βεβαιώσεις ;;; Και που το βρίσκεις ;; το έχουν οι γιατροί ή πρέπει να πας να το πάρεις από την αστυνομία ;;;
Παλαιότερα μας έδιναν από την αστυνομία ένα έντυπο, που το συμπλήρωνε ο γιατρός και έβαζε την υπογραφή και τη σφραγίδα του. Εγώ από την πρώτη φορά είχα βγάλει φωτοτυπίες του εντύπου, και έτσι το είχα όσες φορές ξαναχρειάστηκα τέτοια βεβαίωση ( τότε μόνο παθολόγου) ...
Διαβάστε κι αυτό: https://www.bankingnews.gr/index.php?id=469652
.hair.
 
Βασίλη, υπάρχει τυποποιημένο έντυπο για αυτές τις βεβαιώσεις ;;; Και που το βρίσκεις ;; το έχουν οι γιατροί ή πρέπει να πας να το πάρεις από την αστυνομία ;;;
Παλαιότερα μας έδιναν από την αστυνομία ένα έντυπο, που το συμπλήρωνε ο γιατρός και έβαζε την υπογραφή και τη σφραγίδα του. Εγώ από την πρώτη φορά είχα βγάλει φωτοτυπίες του εντύπου, και έτσι το είχα όσες φορές ξαναχρειάστηκα τέτοια βεβαίωση ( τότε μόνο παθολόγου) ...
Διαβάστε κι αυτό: https://www.bankingnews.gr/index.php?id=469652
.hair.


Έτσι μου τα έδωσαν σε χαρτάκι απ' το ΑΤ Ερέτριας, τώρα το Πάσχα, χωρίς άλλες λεπτομέρειες.
Το 2016, που έβγαλα την πρώτη, ήθελε μόνο από παθολόγο, το είχα βγάλει στο νοσοκομείο Χαλκίδας, χωρίς κάποιο πρότυπο απ' την αστυνομία, και νομίζω ότι το είχα καταθέσει και χωρίς να είναι σε σφραγισμένο φάκελο.
Ούτε για τις φωτογραφίες έδωσαν λεπτομέρειες, περιέγραψα στο πρώτο ποστ αυτές που έχουμε δώσει εδώ στο δικό μας ΑΤ για τα όπλα μας.
Ελλαδαρα.....
 
Εδώ κάποιοι γιατροί έχουν προμηθευτει τέτοια χαρτιά κ φακελλους αποκλειστικά για αυτό τον σκοπό... Αφου το συμπληρώσει στο δίνει μέσα στον φάκελλο σφραγισμένο αλλιώς δεν το δεχονται στο ατ...
Αλλά είπαμε ότι κάθε ατ και μια.... ιστορία.....
.....Ότι ζητήσουν........
 
στο ΑΤ της περιοχης μου λειπει με αδεια ο αρμοδιος και ο αλλος ειναι άσχετος
Πραγματικά, με όλα αυτά που μας συμβαίνουν και –κυρίως– με όλα αυτά που θα μας συμβούν, καλοτυχίζω τον εαυτό που πρόλαβα –έστω και σε μικρή ηλικία– το ορθόδοξο ΠΑΣΟΚ. Κάποιοι όμως ρε φίλε, το ζούνε ακόμα σήμερα!... fgr2

Γι’ αυτούς είναι η ζωή ρεεε!!!
 
Back
Top