"ήπιαμε τα τσιπουράκια μας και γυρίσαμε"

γράφουν κάποιοι περιγράφοντας την κυνηγετική τους εξόρμηση!
μπράβο παλικάρια!
έτσι...τσιπουράκι, ουζάκι και μετά πιάνουμε το τιμόνι και όποιον πάρει ο χάρος....
 
γράφουν κάποιοι περιγράφοντας την κυνηγετική τους εξόρμηση!
μπράβο παλικάρια!
έτσι...τσιπουράκι, ουζάκι και μετά πιάνουμε το τιμόνι και όποιον πάρει ο χάρος....

Σιγά ρε παλίκαρε με ένα δύο ποτήρια μην σκοτώσουμε καμιά δεκαριά στον δρόμο!
Άλλη φορά θα παίρνουμε πορτοκαλάδα μαζί μας!
 
Σιγά ρε παλίκαρε με ένα δύο ποτήρια μην σκοτώσουμε καμιά δεκαριά στον δρόμο!
Άλλη φορά θα παίρνουμε πορτοκαλάδα μαζί μας!
γράφουν κάποιοι περιγράφοντας την κυνηγετική τους εξόρμηση!
μπράβο παλικάρια!
έτσι...τσιπουράκι, ουζάκι και μετά πιάνουμε το τιμόνι και όποιον πάρει ο χάρος....
Το χειροτερο ειναι οτι βλεπουμε τις τσιχλες διπλες κ ξεπερναμε το οριο.
 
γράφουν κάποιοι περιγράφοντας την κυνηγετική τους εξόρμηση!
μπράβο παλικάρια!
έτσι...τσιπουράκι, ουζάκι και μετά πιάνουμε το τιμόνι και όποιον πάρει ο χάρος....
Σωστή παρατήρηση για μένα. Το πρόβλημα δεν αφορά, τα ένα - δύο ποτήρια. Το πρόβλημα αφορά το πως αντιδρά ο καθένας μας στην κούραση, στο ξενύχτι, στην εβδομαδιαία "πρέσα"....με ένα - δύο τσιπουράκια μετά το κυνήγι του Σαββάτου!
Εγώ επειδή ξέρω τον εαυτό μου, θα αρχίσουν τα μάτια μου να κλείνουν στην πρώτη μεγάλη ευθεία, γι'αυτό και προτιμώ σκέτο καφέ με μια ζεστή σπανακόπιτα....bbq2
 
Υπάρχει και η εκδοχή που εφαρμόζουμε εμείς στην παρέα μας, το τσιμπούσι γίνεται σε ολοήμερα μεταξύ πρωϊνού και απογευματινούbbq2,
ε και αν δεν το αντέξει και νυστάξει κάποιος, θα χάσει το απογευματινό καρτεράκι .yel..
(δεν έχει συμβεί ποτέ γιατί κανείς δεν αντέχει την καζούρα από τους υπόλοιπους .very funny.)
 
μην το κανουμε θεμα...ενταξει, ολοι μας μετα ενα κουραστικο κυνηγι, τυνχαχει να πιουμε ενα τσιπουρακι, ετσι, για το τελος κυνηγιου, και ξεκουρασης...με ενα δεν γινεται θεμα....
Δεν νομιζω οτι ειναι πολοί που πινουν ενω ξερουν οτι μετα θα οδηγησουν για την επιστροφη....
 
Παντως δεν εχει αναφερθει καποιο τροχαιο η καποια παραβαση
επειδη μετα την επιστροφη απο το βουνο σε εναν καφενε του χωριου
η παρεα κοπανισε δυο τσιπουρακια ετσι για να χαλαρωσει και να ανταλλαξει εμπειριες και γνωμες
Αυτα ειναι τα ωραια τις εξορμησης
για κυνηγι παμε οχι για αγγαρεια
 
Μια ωραια κυνηγετικη μερα ξεκιναει με εναν ωραιο ζεστο καφε και τελειωνει με θηραματα.
Μια τελεια κυνηγετικη μερα, ξεκιναει με εναν ωραιο ζεστο καφε και τελειωνει με θηραματα ,τσιπουρο και καλη παρεα
Εσένα το καφενείο είναι απέναντι από το σπίτι σου.... .yelling.
 
Back
Top