Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Και επισήμως τζαμί η Αγια Σοφία.
Παγκόσμια καταδίκη αλλα περα απο τα κροκοδειλια δάκρυα μερικών Ευρωπαίων , μένω στην δήλωση των αλητήριων Βρετανών . Οτι δηλαδη ειναι κυριαρχικό δικαίωμα της Τουρκίας.
Αλλα απο κλεφτες ,πλιτσικολόγους και αρέσκοντες στο οθωμανικο ,δεν περίμενα να ακούσω κατι καλυτερο
 
Κατά την άποψη μου μόνο οι τουρκοι ζημιώνονται από όλο αυτό! Κακο στην εικόνα τους προς τα έξω κάνουν και στον τουρισμό τους! Ψευτοπατριωτικη κίνηση από μια μερίδα αμόρφωτων ισλαμιστών! Θα ακουστεί ρηχό αλλά έχουμε πολυ σημαντικότερα προβληματα! Πάντως σε συνεντευξεις είδα κατοίκους της Κωνσταντινούπολης να το καταδικάζουν και άλλους εθνικιστές να πανηγυρίζουν, όλα είναι θέμα παιδειας στην ζωή!
 
Κατά την άποψη μου μόνο οι τουρκοι ζημιώνονται από όλο αυτό! Κακο στην εικόνα τους προς τα έξω κάνουν και στον τουρισμό τους! Ψευτοπατριωτικη κίνηση από μια μερίδα αμόρφωτων ισλαμιστών! Θα ακουστεί ρηχό αλλά έχουμε πολυ σημαντικότερα προβληματα! Πάντως σε συνεντευξεις είδα κατοίκους της Κωνσταντινούπολης να το καταδικάζουν και άλλους εθνικιστές να πανηγυρίζουν, όλα είναι θέμα παιδειας στην ζωή!
Ίσως να κρύβεται κάτι ποιό βαθύ από αυτό οι Τούρκοι κάτι φαίνεται ότι ετοιμάζουν εδώ και καιρό και θέλουν συμμάχους από τον αραβικό κόσμο και τους μουσουλμάνους.Δεν είναι τυχαίο ότι εξοπλίζονται στρατιωτικα συνέχεια η αλαζονεία και η έπαρση του Ερντογάν θα αποβεί μοιραία για την οθωμανική αυτοκρατορία.Το μεγαλεπήβολο σχέδιο του σουλτάνου για να γίνει η Τουρκία ρυθμιστής των γεγονότων στην Μεσόγειο δεν θα αποδώσει και πολύ φοβάμαι στα γεγονότα που θα ακολουθήσουν και πιστεύω Όχι τραγικά θα υπάρχει και θρησκευτικό υπόβαθρο
 
Το αμάξι υπάρχει ακόμα ή το έκαναν Σμπαράλια; Εγώ πάντως γελάω με κάτι τέτοιους. Και δεν έχει να κάνει με το αν είσαι εθνικιστής πατριώτης ή απλά ρατσιστής. Αλλά με το αν σέβεσαι τον τόπο που ταΐζει την οικογένεια σου. Να βάλω και εγώ μια μπλούζα που να γράφει «Σλοβάκοι: οι χαζοί των Τσέχων» Έτσι για την αλητεία.
 
Φυσικό είναι Λάμπη να έχει , και τα δικά μας δικά της είναι .
Οσο και να παρουν μηπως το χαιρονται ?
Ολο με κατι νεροβραστα λουκανικα την βγαζουν αντε στην καλυτερη των περιπτωσεων
καμια σαλατα με προκατ αγγουροντοματες απο αυτες που ουτε τα ζουλαπια δεν ζυγωνουν
Βλεπουμε τα χαλια τους στα νησια
Μια σαλατα στα τεσσερα και ψωμι μεχρι να στουμπωσει το κολαντερο τους
Στην Ναξο σε χασαποταβερνα που η τσικνα της καμιναδας καλυπτε ολο το Αιγαιο
παραγγειλαν για βραδινο δυο μεριδες φασολακια και μια τζατζικι για τεσσερα ατομα
Μου λεει ο Ταβερνιαρης που στανταρ ηταν και Τσελιγκας
αυτους εδω αμα τους πεταξω μια συκωταρια θα μου γλειφουν και τις σολες
εεεερεεεε πειναααααα
 
Για να δούμε μην έχουμε πάλι τίποτα αλλα απο Φθινόπωρο
Αφου προλαβες και περασες τα συνορα .bike δεν σε πιανει τιποτα εκει πανω
Τις τουφεκιες σου θα τις ριξεις .hunter.τα κοντοσουβλια θα τα ψησεις bbq2οποτε ας παει και το παλιαμπελο
Αλοιμονο σε κατι ταλαιπωρους που θα χρειαστουν αλλαγη πλακιδιων στο τελος απο το δωθε κειθε στο μπαλκονι
λες και μαθαινουν βηματισμο ορκομωσιας .hair.
 
Οι γείτονες μας διαδηλώνουν για την Αγ. Σοφία και εμείς ....tired.
https://katohika.gr/diethni/salvini...i-ekso-apo-to-tourkiko-prokseneio-sto-milano/
Εδω διαδηλώνουμε μονο αν κλείσουν τα κωλομπαρα στις 2 το ξημέρωμα .
Τίποτα δεν ειναι τυχαίο φιλε. Ένας χαλβάς λαός είμαστε και ενα μεγάλο ΔΗΘΕΝ. Είτε μας αρέσει είτε όχι , είτε θέλουμε να το παραδεχτούμε , είτε όχι.
 
Εδω διαδηλώνουμε μονο αν κλείσουν τα κωλομπαρα στις 2 το ξημέρωμα .
Τίποτα δεν ειναι τυχαίο φιλε. Ένας χαλβάς λαός είμαστε και ενα μεγάλο ΔΗΘΕΝ. Είτε μας αρέσει είτε όχι , είτε θέλουμε να το παραδεχτούμε , είτε όχι.
Δυστυχώς, συμφωνώ. ;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top