Πυρκαγιές

Πλέον θεωρείται επιτυχία το να μην καούν άνθρωποι, και ότι θέλει ας γίνει......
Οι ανθρώπινες ζωές δεν καλύπτονται επικοινωνιακά για τα υπόλοιπα ξέρουμε εμείς
Κλιματική αλλαγή κλπ.κλπ κλπ.κλπ
 
Πλέον θεωρείται επιτυχία το να μην καούν άνθρωποι, και ότι θέλει ας γίνει......
Οι ανθρώπινες ζωές δεν καλύπτονται επικοινωνιακά για τα υπόλοιπα ξέρουμε εμείς
Κλιματική αλλαγή κλπ.κλπ κλπ.κλπ
Εκκενώστε!
 
Tί δέν καταλαμβαίνετε ;
Περιμένετε σωτηρία απο ένα υπουργό ΝΕΝΕΚΟ καί πρότυπο όπως περιγράφεται στο λεξικό ο όρος ;
O Στυλιανίδης χέστηκε για την Ελλάδα .......
Θα μου πεί κάποιος γιατί το λές αυτό ;
Μα ο ίδιος έδωσε διαπιστευτήρια όταν ήταν ευρωπαίος επίτροπος κρίσεων .......
Αν δέν κάνω λάθος επισκέφτηκε μια (1) φορά μόνο την Ελλάδα την ώρα που κατακλυζόταν απο ορδές
λαθρομεταναστών σ'όλη την θητεία του .
Ναί ,την χώρα που τον σπούδασε δωρεάν με φόρους του ελληνικού λαού .
Αυτή ήταν η ανταπόδωση του .....
Ξέρετε ,η αγνωμοσύνη στην Ορθόδοξη Πίστη μας θεωρείται μέγα αμάρτημα καί προτροπή μου
στους φίλους συνφορουμίτες -αδελφούς είναι να μήν περιμένουν δυστυχώς τίποτα καλό απ'αυτό
το άτομο ....
Ήταν και ένθερμος υποστηρικτής του σχεδίου Ανάν. Με το αζημιωτο
 
Φωτιά έχει ξεσπάσει σε αποθήκη με πλαστικά στον Ασπρόπυργο.....ήρθε μήνυμα από την Πολιτική Προστασία να κλείσουμε πόρτες παράθυρα γιατί υπάρχουν τοξικά από τον καπνό που πνέει προς την Δυτική Αττική....και πριν λίγο έβρεχε....
 
Έθνος: Σύλληψη εμπρηστή στη Μαλακάσα: Τι κρύβουν τα ευρήματα που προβληματίζουν ΕΥΠ και αντιτρομοκρατική; - Τιμήθηκαν οι άνδρες της ΔΙΑΣ.
https://www.ethnos.gr/greece/articl...pkaiantitromokratikhtimhthhkanoiandresthsdias
Εγω αυτο που λεω ειναι ,οτι αν ηταν οι κυνηγοι στα δαση δεν μπορουσε κανενας πουστης σαν αυτον να κοβει βολτες και να βαζει φωτιες.
 
Εγω αυτο που λεω ειναι ,οτι αν ηταν οι κυνηγοι στα δαση δεν μπορουσε κανενας πουστης σαν αυτον να κοβει βολτες και να βαζει φωτιες.
Άσε που θα σκοτωναμε και το πουλάκι που κάπνιζε το άτιμο και έβαλε φωτιά .
 
Δεν αλαζει αυτό ρε παιδια κάποιοι άνθρωποι θέλουν να κάψουν όλο το τόπο .Ο μόνος τρόπος για τη δική μας χώρα όπως εξελισεται είναι να προσλαμβάνονται κάθε σεζόν άτομα από τους δήμους και να κάνουν περιπολίες ,όπως θα έπρεπε να κάνουν και οι πυροσβέστες και οι δασικοί και οι θυροφυλακες και όποιος άλλος μπορεί η σεζόν από Ιούνη μέχρι Οκτώβρη θέλει περιφρούρηση του τόπου και ισόβια σε αποδεδειγμένο εμπρηστη ,Και κάθειρξη έστω μικρή 6 μηνών και σε αυτόν που βάζει κατά λάθος δεν επιτρέπεται ούτε το κατά λάθος όταν καταστρέφεται το βίος του άλλου και πεθαίνουν κάποιες φορές άνθρωποι .Και θα έπρεπε όπως απαγορεύεται η θήρα στα καμένα για 5 χρόνια να απογοητεύεται οποιαδήποτε δραστηριότητα πλην δενδροφύτευση.Αλλα μάλλον μιλάω για άλλο κράτος εδώ περιμένουν τα προγράμματα πυρασφάλειας οι δήμοι που αυτοί που παίρνουν καταλήγουν κηπουροί και στην πλειοψηφία δεν έχουν εγκριθεί ακόμη και πάμε για Ιούλιο.
 
Last edited:
Πάνε οι ελιτσες μου....

View attachment 50201
Αυτό το κακό θα σταματήσει όταν τις ''συλλήψεις '' αντικαταστήσουν οι εξαφανίσεις .
Μ'αυτό τον τρόπο την δεκαετία του 60 ένας κύπριος υπουργός εσωτερικών με @@ εξαφάνισε υπόκοσμο κλπ .
Απο φύγει - φύγει με το πρώτο βαπόρι να γλυτώσουν .
 
Δεν αλαζει αυτό ρε παιδια κάποιοι άνθρωποι θέλουν να κάψουν όλο το τόπο .Ο μόνος τρόπος για τη δική μας χώρα όπως εξελισεται είναι να προσλαμβάνονται κάθε σεζόν άτομα από τους δήμους και να κάνουν περιπολίες ,όπως θα έπρεπε να κάνουν και οι πυροσβέστες και οι δασικοί και οι θυροφυλακες και όποιος άλλος μπορεί η σεζόν από Ιούνη μέχρι Οκτώβρη θέλει περιφρούρηση του τόπου και ισόβια σε αποδεδειγμένο εμπρηστη ,Και κάθειρξη έστω μικρή 6 μηνών και σε αυτόν που βάζει κατά λάθος δεν επιτρέπεται ούτε το κατά λάθος όταν καταστρέφεται το βίος του άλλου και πεθαίνουν κάποιες φορές άνθρωποι .Και θα έπρεπε όπως απαγορεύεται η θήρα στα καμένα για 5 χρόνια να απογοητεύεται οποιαδήποτε δραστηριότητα πλην δενδροφύτευση.Αλλα μάλλον μιλάω για άλλο κράτος εδώ περιμένουν τα προγράμματα πυρασφάλειας οι δήμοι που αυτοί που παίρνουν καταλήγουν κηπουροί και στην πλειοψηφία δεν έχουν εγκριθεί ακόμη και πάμε για Ιούλιο.
Βρε Γιαννη τι ειναι αυτα που λες??
Εχεις ακουσει εσυ ποτε λυκος να προσεχει κοπαδι σαν τσοπανοσκυλο?
Δηλαδη με δυο λογια, μου λετε οτι ολοι αυτοι που θελουν να κανουν την Ελλαδα απεραντο εργοταξιο θα με προστατεψουν??
 
Βρε Γιαννη τι ειναι αυτα που λες??
Εχεις ακουσει εσυ ποτε λυκος να προσεχει κοπαδι σαν τσοπανοσκυλο?
Δηλαδη με δυο λογια, μου λετε οτι ολοι αυτοι που θελουν να κανουν την Ελλαδα απεραντο εργοταξιο θα με προστατεψουν??
Το θέμα γίνεται χειρότερο ότι, και θα γίνει εργοτάξιο και αφεντικά θα είναι ξένοι και εμείς θα πεινάμε και θα έχουμε καεί κιόλας.Γαμησετα αδελφέ αν δεν ήμουν παντρεμένος με παιδια σκέφτομαι καμία φορα θα πατούσα εδώ μόνο τον Αύγουστο σε καμία Μύκονο για να ξεψωλιαστω .Γι'αυτό δεν αδικώ και κανέναν που αποφασίζει να γίνει μετανάστης από την όμορφη χώρα μας ,από παιδί το ίδιο χάλι όλοι το συζητούν και συνεχίζει να χειροτερεύει,επομένως καταλαβαίνεις ότι γιατρειά για τον έντιμο ,με αρχές και αξιοπρέπεια Έλληνα δεν υπάρχει ή θα κυλήσει και θα γίνει γουρούνι,η θα φύγει ή το τρίτο όπως οι περισσότεροι θα καθήσει και θα αγωνίζεται επειδή δεν μπορεί αλλιώς καθώς κάπου μέσα μπορεί και να πιστεύει ότι η ελπίδα πεθαίνει τελευταία λέγοντας δεν εγκαταλείπω τη πατρίδα μου δεν την δωρίζω σε κανέναν.Εγεννηθηκα γυμνός και μόνος και ίσως καταλήξω πάλι έτσι στο τελείωμα μου ,τουλάχιστον προσπάθησα.
 
Ξεφτίλες.....Πολύ καλά μέρη προς τα εκεί....
Πιασαμε πιο νοτια φετος και νωρις. Δεν θα αφήσουν τίποτα χωρίς να το καψουν. Θυμήσου το! Τώρα έχει μείνει γύρω από την Διρφη ένα σημαντικό δάσος. Στην επόμενη τριετία ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ.
 
Back
Top