Μαγκάλια και Σούβλες

ΣΑΣ ΧΑΊΡΟΜΑΙ ΠΑΛΙΚΆΡΙΑ..!!!! ΑΛΛΆ, ΠΑΡΆΛΛΗΛΑ ΣΑΣ ΖΗΛΕΎΩ ΚΙΌΛΑΣ.ΜΟΥ ΈΛΕΙΨΕ ΤΟ ΧΩΡΙΌ ΑΝΥΠΟΜΟΝΏ ΝΑ ΓΥΡΊΣΩ...!!!!! ΈΧΟΥΜΕ ΚΆΝΕΙ ΨΗΣΤΗΡΙΑ ΜΕ ΤΑ ΦΙΛΑΡΆΚΙΑ ΕΔΩΩΩΩ ΠΡΏΤΑ Ο ΘΕΌΣ ΓΕΡΉ ΝΑ ΕΊΜΑΣΤΕ ΘΑ ΣΥΝΕΧΊΖΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΙΚΆ ΧΑΧΑΧΑ.!!!!
IMG_20220123_194153.jpg
 
Ένα νόστιμο και ελαφρύ πιάτο με το αγαπημένο μας θήραμα:
  • Σωτάρουμε τις τσίχλες με κρεμμύδι, σκόρδο, δαφνόφυλλα, αλατοπίπερο και μπαχαρικά της αρεσκείας μας (εγώ έβαλα κύμινο και μίγμα 4 πιπεριών)
  • Σβήνουμε με λευκό κρασί
  • Κλείνουμε τη χύτρα, προσθέτουμε νερό και βράζουμε μισή ώρα (θέλουμε ζωμό)
  • Ανοίγουμε και προσθέτουμε κίτρινο ρύζι και μίγμα κατεψυγμένων λαχανικών (αν έχετε φρέσκα, ακόμα καλύτερα!)
  • Βράζουμε σε ανοιχτή κατσαρόλα μέχρι να σωθούν τα υγρά και να δέσει η σάλτσα και λίγο πριν το κατεβάσουμε, προσθέτουμε φρεσκοστυμμένο χυμό λεμονιού
  • Συνοδεύεται από λευκό κρασί και καλή παρέα!
  • 1643568949887.jpg 1643568926170.jpg
 
Τράβα να βγάλεις φυλλάδιο... αύριο πρωί, πρωί!!!.sarcastic.

Για τα λοιπά θα συνεννοηθούμε...τον βγάζω τον μάγειρα στο πρώτο λιμάνι!!!.sarcastic..sarcastic.
Γιάννη που είσαι τώρα...εν πλω η ακόμα είσαι σε κάνα λιμάνι δεμένος....Ινδία νομίζω ήσουν την τελευταία φορά.
 
Γιάννη που είσαι τώρα...εν πλω η ακόμα είσαι σε κάνα λιμάνι δεμένος....Ινδία νομίζω ήσουν την τελευταία φορά.
31 φύγαμε , υπό έρμα προς Fujairah 12 φθάνουμε για πετρέλευση, και μάλλον φόρτωση από Περσικό...για που? πλένουμε για αλλαγή φορτίου....tired.
 
Βάλε fairy που συμφέρει.
Αμα σου πω ότι στην κυριολεξία έπεσες μέσα...
Αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση ... εντολή για οικονομία διότι υπάρχει χρόνος.... ΜΟΝΟ ΖΕΣΤΑ ΝΕΡΑ!!!!!

Υ.Γ:
Fairy=chemical solutions(environmetal friently/approved) for tanker tanks cleaning....
 
Back
Top