Κατασκευή κουτιού μεταφοράς σκύλου/ων

τελείωσε η δουλειά από το νέο σκυλόσπιτο που είχα αφήσει στη μέση... κόντρα πλακέ θαλάσσης με επένδυση...κόστος 100€.. ανοίγει αριστερά δεξιά, με χώρισμα στη μέση να μην έχουμε τσακωμούς με αλλά σκυλιά.. σύρμα αριστερά δεξιά.. συρτες με ελατήρια για να μην ανοίγουν.. και μερικές καλλιτεχνικές πινελιές από ξύλο.. το μόνο αρνητικό ότι βγήκε λίγο βαρύ...












photo upload in public
 
τελείωσε η δουλειά από το νέο σκυλόσπιτο που είχα αφήσει στη μέση... κόντρα πλακέ θαλάσσης με επένδυση...κόστος 100€.. ανοίγει αριστερά δεξιά, με χώρισμα στη μέση να μην έχουμε τσακωμούς με αλλά σκυλιά.. σύρμα αριστερά δεξιά.. συρτες με ελατήρια για να μην ανοίγουν.. και μερικές καλλιτεχνικές πινελιές από ξύλο.. το μόνο αρνητικό ότι βγήκε λίγο βαρύ...












photo upload in public
Πολύ ωραίο....shake hands.
 
τελείωσε η δουλειά από το νέο σκυλόσπιτο που είχα αφήσει στη μέση... κόντρα πλακέ θαλάσσης με επένδυση...κόστος 100€.. ανοίγει αριστερά δεξιά, με χώρισμα στη μέση να μην έχουμε τσακωμούς με αλλά σκυλιά.. σύρμα αριστερά δεξιά.. συρτες με ελατήρια για να μην ανοίγουν.. και μερικές καλλιτεχνικές πινελιές από ξύλο.. το μόνο αρνητικό ότι βγήκε λίγο βαρύ...












photo upload in public
για μενα η προσθεση απο σηδερο πανω στο κουτη ειναι μονο βαρος(αν δεν ειναι αλουμινιο) και αυριο μεθαβριο εαν δεν ειναι ανοξηδοτα θα εχεις και σκουριες..
παρολα υτα πολυ καλο
μια ερωτηση
αυτες τις καλιτεχικες πινελιες τις ευτιαξες μονος σου η τις αγορασες απο καπου;
 
Καλησπέρα έχει φτιάξει κάποιος κουτί ή έχει αγοράσει έτοιμο από εταλμπον??Θέλω μια γνώμη να δω αν συμφέρει σαν υλικό...
 
για μενα η προσθεση απο σηδερο πανω στο κουτη ειναι μονο βαρος(αν δεν ειναι αλουμινιο) και αυριο μεθαβριο εαν δεν ειναι ανοξηδοτα θα εχεις και σκουριες..
παρολα υτα πολυ καλο
μια ερωτηση
αυτες τις καλιτεχικες πινελιες τις ευτιαξες μονος σου η τις αγορασες απο καπου;
Είναι φύλλα αλουμινίου.. πιο πολύ για ενίσχυση τα έβαλα γιατί το παλιό από το φόρτο ξεφορτο χτυπιόταν και είχε γίνει χάλια.. ναι όμως βάζει αρκετό βάρος αλλά μου κάνει πιο στοιβαρο..
Τα ξύλινα σχέδια εγώ τα έφτιαξα.. περίσσεψαν μερικά κομμάτια κόντρα πλακέ σχεδιάζεις τι θες και τα κόβεις στη ψηλή κορδέλα...
 
Φιλική συμβουλή, μην βάζετε βαριά σκυλόκουτα στο πίσω εξωτερικό μέρος του αυτοκινήτου. Μεγαλύτερο κακό στο αμάξι σας θα κάνετε με τον καιρό.
Φίλος μου έχει βάλει σε ένα Golf 2 (παλιό) κ δν το χορτένει αμορτισέρ.
Με 3 setter μέσα...
 
Καλησπέρα. Θα φτιάξω ένα σκυλοκουτο και θέλω τη γνώμη σας. Κόντρα πλακέ θαλάσσης η osb3;
1ον: το osb το έχει χρησιμοποίηση κάνεις; Είναι ανθεκτικό;Διάβασα ότι είναι πιο ελαφρύ απ' το κόντρα πλακέ αλλά θέλει σκελετο γιατί δεν βιδώνουν απευθείας οι βίδες πάνω του.
2ον: το κόντρα πλακέ πόσα χιλιοστά πάχος πρέπει να ειναι;
Το κουτί θα είναι μόνιμα στη καρότσα του hilux και θα βαφτεί εξωτερικά για περισσότερη αντοχή στο νερό και στον ήλιο.
 
Σχεδόν ετοιμο το σκυλοκουτο...View attachment 23935View attachment 23936View attachment 23937
Περιμένω να τελειώσει το λοκ ντάουν για να βρω τις γωνίες που θα του βάλω περιμετρικά για να δέσει καλά.
Ωραίο καλορίζικο συνάδελφε αλλά με τούς ηλίθιους που έχουμε μπλέξει να δούμε αν εμείς και εσύ που το έφτιαξες μπορέσουμε να τά ξαναβάλουμε στο αμάξι μας με το καταπτιστο νομοσχέδιο που έβγαλαν.
 
Νομίζω ότι στην καρότσα του αγροτικού δεν έχω πραβλημα...
Εάν περάσει αυτό το άθλιο νομοσχέδιο (που έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις αντίδρασης) θα επιβέλλεται μεγάλο πρόστιμο αν βρεθεί σκύλος σε κουτί ακόμα κα στην καρότσα και θα χάνεις και την κυνηγετική άδεια.
 
Εάν περάσει αυτό το άθλιο νομοσχέδιο (που έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις αντίδρασης) θα επιβέλλεται μεγάλο πρόστιμο αν βρεθεί σκύλος σε κουτί ακόμα κα στην καρότσα και θα χάνεις και την κυνηγετική άδεια.
Δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά αυτό που διάβασα είναι ότι θα απαγορευτεί στην πίσω μεριά του αυτοκινήτου,εκτός αυτοκινήτου δηλαδή.... Πως θα τα μεταφέρουμε; μέσα στο αυτοκίνητό θα πρέπει να τα έχουμε;
 
Σχεδόν ετοιμο το σκυλοκουτο...View attachment 23935View attachment 23936View attachment 23937
Περιμένω να τελειώσει το λοκ ντάουν για να βρω τις γωνίες που θα του βάλω περιμετρικά για να δέσει καλά.
Εκτελούνται μεταφοραι.....
Καλορίζικο κ καλους δρομους!
Θα βάψεις κ την 155 ίδιο χρώμα κ θα ταιριαξει γάντι....
Μη σου πω να βάψεις κ το κουρτσχααρ για παραλλαγη στις περδικες ... .yelling.
 
Εκτελούνται μεταφοραι.....
Καλορίζικο κ καλους δρομους!
Θα βάψεις κ την 155 ίδιο χρώμα κ θα ταιριαξει γάντι....
Μη σου πω να βάψεις κ το κουρτσχααρ για παραλλαγη στις περδικες ... .yelling.
Στο μυαλό μου είσαι....για το όπλο...
 
Δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά αυτό που διάβασα είναι ότι θα απαγορευτεί στην πίσω μεριά του αυτοκινήτου,εκτός αυτοκινήτου δηλαδή.... Πως θα τα μεταφέρουμε; μέσα στο αυτοκίνητό θα πρέπει να τα έχουμε;
Είναι απλό Στράτο, ο σκύλος οδηγός ή συνοδηγός και ο κυνηγός μέσα στο κουτί. .sarcastic. Δυστηχώς απαγορεύεται το σκυλόκουτο.
 
Back
Top