Καιρός

Περικλή αυτή την προγνωστικη εικόνα για τότε πως την βλέπεις όσον αφορά τις αποδημιες????

View attachment 32000
Θερμοκρασιακά πάει καλά .
Έτσι δείχνει .
Θα ξεκινήσουν κανονικά όπως φαίνεται.
Το ζητούμενο είναι τις κρίσιμες μέρες η θέση του αντικυκλωνα.
Οι Γαλλοι και οι Ιταλοί που ασχολούνται σοβαρά ,αυτό κοίτανε.
 
Καλημέρα σας
Αρκετές οι βροχές στην βόρεια Εύβοια τις επόμενες 3 μέρες .
Ελπίζω να πάνε όλα καλα.
Κ για κυριακή εδώ στην Ηλεία δίχνει αρκετό νερό...αν σου δωθεί η ευκερία,κάνε μια επαλήθευσει Περικλή.
 
Κ για κυριακή εδώ στην Ηλεία δίχνει αρκετό νερό...αν σου δωθεί η ευκερία,κάνε μια επαλήθευσει Περικλή.
Αύριο και μεθαύριο από μεσημέρι και μετά ,και λόγο αστάθειας κοντά σε ορεινούς όγκους...
Μετά ίσως Δευτέρα Τρίτη ...
 
Ρε Περι έτσι δεν είχαμε ξεκινήσει και τον Σεπτέμβριο του 2016??? Πες ναι ρε συ please!!!!!
Επειδή είπες για το 2016 .
Ανεβάζω τον χάρτη που είχαμε Σάββατο ξημερώματα 15/10/2016 ..Ένα από τα μεγαλύτερα περάσματα που έχει κάνει όσον αφορά την κάλυψη Πανελλαδικα .Το οποίο συνεχίστηκε και την επόμενη 16/10.
Δες πού είναι ο αντικυκλωνας,στην Σκανδιναβία.Και τι μύτη κάνει σε εμάς..
Αυτό ψάχνουμε ..Τιπτ λιγότερο.
 

Attachments

  • CFSR_1_2016101500_2.png
    CFSR_1_2016101500_2.png
    81,7 KB · Προβολές: 60
Επειδή είπες για το 2016 .
Ανεβάζω τον χάρτη που είχαμε Σάββατο ξημερώματα 15/10/2016 ..Ένα από τα μεγαλύτερα περάσματα που έχει κάνει όσον αφορά την κάλυψη Πανελλαδικα .Το οποίο συνεχίστηκε και την επόμενη 16/10.
Δες πού είναι ο αντικυκλωνας,στην Σκανδιναβία.Και τι μύτη κάνει σε εμάς..
Αυτό ψάχνουμε ..Τιπτ λιγότερο.
Την θυμάμαι την μέρα! Δύσκολο να ξεχαστεί βεβαια. Και είχαμε ζέστη εδώ και κουδουνιζε το κεφαλι μετα απο τοσο τουφεκιδι . Μακάρι να μας την κάνει την χαρη!
 
Επειδή είπες για το 2016 .
Ανεβάζω τον χάρτη που είχαμε Σάββατο ξημερώματα 15/10/2016 ..Ένα από τα μεγαλύτερα περάσματα που έχει κάνει όσον αφορά την κάλυψη Πανελλαδικα .Το οποίο συνεχίστηκε και την επόμενη 16/10.
Δες πού είναι ο αντικυκλωνας,στην Σκανδιναβία.Και τι μύτη κάνει σε εμάς..
Αυτό ψάχνουμε ..Τιπτ λιγότερο.
Το θυμαμαι Περι.Στις 16 Κυριακη,ειχε γεμισει τσιχλες ο ουρανος στην Αττικη...
Τα καρτερια στο Καπανδριτι ειχαν παρει φωτια...
Ημουν στο χειροτερο καρτερι,στο πιο "ξεφτιλισμενο" και εφυγα με 12-14 πουλια...
 
Το θυμαμαι Περι.Στις 16 Κυριακη,ειχε γεμισει τσιχλες ο ουρανος στην Αττικη...
Τα καρτερια στο Καπανδριτι ειχαν παρει φωτια...
Ημουν στο χειροτερο καρτερι,στο πιο "ξεφτιλισμενο" και εφυγα με 12-14 πουλια...
Από τις 15/10 μέχρι τις 20/11 έμπαιναν πουλιά ασταμάτητα. Εγω το καλύτερο πέρασμα το πέτυχα 27/10/16. Πήρα ότι πήρα και κάθισα 1μίση ώρα και απλα χαζευα!!!!
 
Από τις 15/10 μέχρι τις 20/11 έμπαιναν πουλιά ασταμάτητα. Εγω το καλύτερο πέρασμα το πέτυχα 27/10/16. Πήρα ότι πήρα και κάθισα 1μίση ώρα και απλα χαζευα!!!!
Εγω δεν μπορουσα τοτε να παω.Αν πηγα 2-3 φορες ζητημα ειναι...
Την 16η θυμαμαι σαν χθες...
 
Εγω δεν μπορουσα τοτε να παω.Αν πηγα 2-3 φορες ζητημα ειναι...
Την 16η θυμαμαι σαν χθες...
Τέτοιες μέρες δεν ξεχνιούνται! Εγώ στην καριέρα μου δύο φορές έχω λαλήσει κυριολεκτικά από περασμα. 2/11/14 και 17/11/04. Στο πρώτο κοτσύφια κατά εκατοντάδες και λιγα λεω και στο δεύτερο κυργιαρες, γερακοτσιχλες και κοτσύφια!
 
Τέτοιες μέρες δεν ξεχνιούνται! Εγώ στην καριέρα μου δύο φορές έχω λαλήσει κυριολεκτικά από περασμα. 2/11/14 και 17/11/04. Στο πρώτο κοτσύφια κατά εκατοντάδες και λιγα λεω και στο δεύτερο κυργιαρες, γερακοτσιχλες και κοτσύφια!
Εδώ είσαι .
Το 2/11/14 Είναι καθαρά Τουρκία ..Αυτό που είδες ήταν ότι ξέφυγε ..Φαντάσου τι θα έβγαλε εκεί..
Το 17/11/04 ήταν δικό μας περισσότερο.
Μεγάλο πέρασμα φασσας εκείνες τις μέρες του 2004..Σε εμάς .
 

Attachments

  • CFSR_1_2014110218_2.png
    CFSR_1_2014110218_2.png
    62,3 KB · Προβολές: 53
  • CFSR_1_2004111718_2.png
    CFSR_1_2004111718_2.png
    62,5 KB · Προβολές: 54
Εδώ μας έχει μουντζωσει! Μας έδιωξε τα τρυγόνια στις 20/8 με μια μπόρα δυνατη και έκτοτε, μας φτύνει κάτι σταλες και πάει όλο το νερό στον contradosi...

Αν τα σύννεφα πάνε στου Λάλα, φεύγει η βροχή και πάει αλλού πιλάλα!

Ας είναι...
 
Back
Top