Η Fiocchi στο cal.12: Εμπορική αποτυχία η οχι?

Τότε μαζί με τα pl36 που έχεις στην φωτο κυκλοφορουσαν κ τα αντιστοιχα pl36 με πυριτιδα jk6 που δεν παραγονται σήμερα..
Αυτά ζήλεψα κ πηρα κάποτε....
Αλλά δεν έχω ρίξει ουτε ενα.....

View attachment 22149
Αυτά με την JK6 δεν τα έχω ρίξει.
 
Τότε μαζί με τα pl36 που έχεις στην φωτο κυκλοφορουσαν κ τα αντιστοιχα pl36 με πυριτιδα jk6 που δεν παραγονται σήμερα..
Αυτά ζήλεψα κ πηρα κάποτε....
Αλλά δεν έχω ρίξει ουτε ενα.....

View attachment 22149
Τάσο εχεις κανα παλιο 40αρι ,πορτοκαλίς κάλυκας με στάμπα το παπί
 
Αυτά έχουν στάμπα το παπί, αλλά είναι σε λαδί κάλυκα. Το κουτί έχει μία χήνα και είναι 40 gr.
Τα παλιά ήταν πορτοκαλί σούπερ φιοκι και μαλλον μονοκοματη τάπα με φελο και επινικελωμένα σκάγια λίγα είχα ριξει που μου χαν χαρίσει αλλά ήταν πολύ καλα θυμαμαι .
 
Τάσο εχεις κανα παλιο 40αρι ,πορτοκαλίς κάλυκας με στάμπα το παπί
40αρι σε πορτοκαλι καλυκα δεν μου λέει τίποτα....
Θυμάμαι όμως πορτοκαλι σε 3" magnum.....
Κάπου έχω ένα παλιο πορτοκαλι fiocchi heavy field 36γρ με σταμπα το περιγραμμα ενός περιστεριου...
 
40αρι σε πορτοκαλι καλυκα δεν μου λέει τίποτα....
Θυμάμαι όμως πορτοκαλι σε 3" magnum.....
Κάπου έχω ένα παλιο πορτοκαλι fiocchi heavy field 36γρ με σταμπα το περιγραμμα ενός περιστεριου...
Σεμι νομίζω ήταν εκτός και κάνω λάθος .
 
Ο εισαγωγέας ασχολείται με τις σφαίρες πιστολιών κυρίως (εκεί είναι τα φράγκα) και φέρνει και κάποια φυσίγγια, σκοπευτικά κυρίως, που του τα διακινεί άλλος. Τα Fblack στα 28 γραμμάρια τα έχω πολύ ψηλά στην υπόληψη μου.
 
Τα παλιά ήταν πορτοκαλί σούπερ φιοκι και μαλλον μονοκοματη τάπα με φελο και επινικελωμένα σκάγια λίγα είχα ριξει που μου χαν χαρίσει αλλά ήταν πολύ καλα θυμαμαι .
Σεμι νομίζω ήταν εκτός και κάνω λάθος .
Οχι καλά θυμάσαι... Μήπως λεγόταν waterfowl??
 
36 gr και 40 gr.
to 36αρι το εριχνα και εγω παλια στης φασσες ,πολυ καλο φυσιγγι αλλα σταματησαν να τα φερνουν και χαθηκαν ,ξεκινησε παλι ο καλκατζακος να φερνει αλλα αμα δεν τα βλεπεις στα πιο πολλα κυνηγομαγαζα ξεχνιουνται,δεν υπαρχει καλος αντιπροσωπος για την ελλαδα για αυτα τα φυσιγγια.
 
Εχω καμια εικοσαρια τα οποια εφερα απ το χωριο πριν καιρο που ηταν παρατημενα γιατι τα ετρωγε η υγρασια!! Ειχαν κ το κουτακι μαζι αλλα δεν ηταν σε καλη κατασταση κ το εστειλα! Μαλιστα εγραφε πανω Fiocchi America!
 
Back
Top