Επαναληπτική καραμπίνα

....
Δυστυχώς η Freedom Group έκανε την δουλειά της για γρήγορο κέρδος και σχεδόν βούλιαξε την Ρεμινγκτον.
....
... και βούλιαξε την Ρεμινγκτον
...
Εχω την ελπίδα , και το λέω ειλικρινά, ότι με την καινούργια ιδιοκτησία τα πράγματα θα πάνε εκεί που πρέπει να είναι.
...
Επειδή παρακολουθούσα τα τελευταία 3-4 χρόνια την εξέλιξη της Ρεμινγκτον και τα πρόσωπα που ήσαν εμπλεγμένα σε αυτήν, δεν είμαι και τοσο σίγουρος πως η Roundhill Group LLC, ο Richmond Italia, ο Scott Sura και ο τελευταίος CEO της Ρεμινγκτον, ο Ken D'Arcy, ο οποίος είναι ακόμα στο board της Ρεμινγκτον, έχουν άλλους στόχους από οποιουσδήποτε άλλους χρηματοδότες: a quick and profitable exit.
Δες και το post-574874

Ελπίζω να κάνω λάθος.
 
... και βούλιαξε την Ρεμινγκτον

Επειδή παρακολουθούσα τα τελευταία 3-4 χρόνια την εξέλιξη της Ρεμινγκτον και τα πρόσωπα που ήσαν εμπλεγμένα σε αυτήν, δεν είμαι και τοσο σίγουρος πως η Roundhill Group LLC, ο Richmond Italia, ο Scott Sura και ο τελευταίος CEO της Ρεμινγκτον, ο Ken D'Arcy, ο οποίος είναι ακόμα στο board της Ρεμινγκτον, έχουν άλλους στόχους από οποιουσδήποτε άλλους χρηματοδότες: a quick and profitable exit.
Δες και το post-574874

Ελπίζω να κάνω λάθος.
Άμα πάνε έτσι...θα βάλουν οριστικό τέλος.
Το πρόβλημα που έχουν (και ίσως τώρα είμαι η τελευταία ελπίδα να το λύσουν) είναι ότι έχουν χάσει την εμπιστοσύνη της αμερικάνικης αγοράς.
 
Καλησπέρα και πάλι μου εκανε εντύπωση και το Winchester sxp defender, το οποίο έχει και ο Μάριος ακούω γνώμες και άποψη για αυτό το όπλο και διάφορες με το Μοσμπερκ ευχαριστώ καλές βολές παίδες
 
καλησπερα μπορει καποιος φιλος κυνηγος που ειναι κατοχος επαναληπτικης καραμπινας να μου πει εαν ειναι ευκολος ο χειρισμος απο αριστεροχειρα
Ναι δεν υπάρχει πρόβλημα με Remington & Mossberg που έχω δεν αντιμετώπισα ποτέ θέμα. Ποιο όπλο έχεις ή σκέφτεσαι να αποκτήσεις;
 
και ζερβος και φαρμακοχερις. ρωταω γιατι δεν ειχα ποτε καραμπινα για δεξιοχειρα μονο για αριστεροχειρες εχω , μια φορα εριξα με μια μπρεντα και με ενοχλησαν τα μπαρουτια στα ματια ισως επειδη φυσαγε η φταιει οτι ειμαι αριστερος
Και ζερβοκουταλας και σειρά?Δεν αλλάζει κάτι στον χειρισμό.
 
Λ
Πάρε την moss 500. Πάρα πολύ ποιοτικό όπλο,οπλαρα και με καννη φωτιά σε καλή τιμή.

Wingmaster δε μπορείς να βρεις,υπάρχει μόνο μία 66 με τσοκακια πλέον πανελλαδικα
Αναζητησες Δημήτρη wingmaster και σου είπε ο Διαμαντόπουλος ότι έχει μόνο μια με 66 πόντους κάννη; Τότε που έψαχνα εγώ είχε φέρει μέχρι και την επετειακή και την είχε στα 1850€ αν θυμάμαι καλά γι'αυτό μου κάνει εντύπωση.
 
Λ

Αναζητησες Δημήτρη wingmaster και σου είπε ο Διαμαντόπουλος ότι έχει μόνο μια με 66 πόντους κάννη; Τότε που έψαχνα εγώ είχε φέρει μέχρι και την επετειακή και την είχε στα 1850€ αν θυμάμαι καλά γι'αυτό μου κάνει εντύπωση.
Δεν πήρα στον Διαμαντόπουλο καν
 
η moss σε 76 εκ κανη υπαρχει και σε τιμη .
Και η Mossberg και η Remington παράγουν γερά και αξιόπιστα όπλα. Έχω την εντύπωση ότι και η 870 και η 500 έχουν ξεπεράσει προ πολλού τα 11 εκατομμύρια κομμάτια παγκοσμίως οπότε κάτι λέει αυτό. Κάνε ένα τηλέφωνο στον Κύργια αν ενδιαφέρεσαι για Mossberg ή στον Διαμαντόπουλο αν ενδιαφέρεσαι για Remington να σε κατατοπισουν.
 
Ο Διαμαντόπουλος λέει στο τηλ ότι δεν έχει και μάλιστα λέει πως η 870 έχει σταματήσει,εχ ι καταργηθει,πως δεν παραγεται δλδ.πραγμα που δεν συμβαίνει,στην Αμερική το εργοστάσιο προσωρινά,αυτό το διάστημα παράγει μόνο 870 για την αμερικανική αγορα και δεν έχει ούτε μία ούτε λέει πότε θα φερει...
 
καλησπερα μπορει καποιος φιλος κυνηγος που ειναι κατοχος επαναληπτικης καραμπινας να μου πει εαν ειναι ευκολος ο χειρισμος απο αριστεροχειρα
Δεν προκειται να σου πεταξει αερια η επαναληπτικη.
Μossberg 500 η 835 θα κοιταγα εγω.
 
Back
Top