Διάφορα μηνύματα

@Kostas ContraDosi
Κωστακηηηη
Ριξε μια
Μαλακια με την
Μπελουτσι
Μονο αυτην μπορεις να πετυχεις επειδη ειναι ακινητη .big smile. .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
.bye.
Εσύ με τόσα που λες: πούτσα θες....yel..big smile. και να την κάνω άλλη τόση,ποιός αδειάζει να στη χώση.....yelling..bye.
Ξευτηλιστείκαμε απόψε....:p:p
 
Συναδελφοι καλημερα οτι αρεσει στον καθενα και αντεχει η τσεπη του αγοραζει.Το σοβαρο θεμα ειναι οτι εχουμε την τεχνογνοσια στην ελλαδα και δεν φτιαχνουμε τιποτα κλασικη περιπτωση με τον οπλουργο απο την Λαρισα αλωστε τον εχουμε γνωρισει η ποιο πολλη και απο τις εκθεσεις κυνηγιου.Τωρα για τα τουρκικα οπλα την τεγνοσια τους την εδωσαν οι ευρωπαιοι ιταλοι βελγοι κ.λπ απο το 2004 και πριν.Καθημερινα ολοι αγοραζουμε προιοντα τουρκικα απο το supermarket και δεν το ξερουμε .Το μεγαλυτερο εργοστασιο με κορνες αυτοκινητων που βαζουν ολα τα ακριβα μοντελα και οχι μονο ειναι στην κωνσταντινουπολη.Τα μεγαλυτερα εργοστασια με λαστιχα αυτοκινητων εκει.Τι να πω οι ελληνες σε ολο τον κοσμο μεγαλουργουν και εδω δεν γινετε τιποτα.
 
Το ποσα τουρκικα προιοντα υπαρχουν στα ελληνικα νοικοκοκυρια και πολλα εν αγνοια μας δεν περιγραφεται
Απο ρουχα non branded μεχρι επώνυμων καταστηματων που τα φτιαχνουν εκει
Ειτε το θελουμε ειτε οχι ετσι ειναι
Ρουχα παπουτσια γενικα υματισμος
Ξηροι καρποι
Και ολων των λογιων αλλα αγαθα

Το εμποριο ειτε το θελουμε ειτε οχι υπαρχει
Καλως η κακως η βιομηχανια τους εχει κανει τρομερη προοδο και ξερουμε πολυ καλα τους λογους!

Απο την αλλη η ιστορια μας ειναι φυσικο να βαζει φραγμους στην συνηδειση μας οσων αφορα την εν γνωση μας αγορα αγαθων απο αυτους
Οπως πχ εδω τα οπλα
Προσωπικα δεν κρινω κανεναν αρμητικα εαν αγορασει τουρκικο οπλο

Προσωπικα καποια απο αυτα τα βρισκω πανεμορφα- πλην ομως- ακομη δεν εχει φανει η στοιβαροτητα και η αντοχη τους

Ειδικα στα πλαγιοκαννα που ειναι ενας τυπος οπλου παραμελημενος απο την σημερινη βιομηχανια κυνηγετικων και με προσανατολισμο τις χοντρες τζεπες σε πολλες περιπτωσεις εαν θες ηψηλη αισθητικη και ποιοτητα

Κατι που δεν ισχυει στις καραμπινες και τα αλληλεπιθετα

Οποταν ο καθε ενας οπως νιωθει!!!

Προσωπικα εαν δεν ηταν τουρκικο αλλα κινεζικο θα αγοραζα ενα τετοιο οπλο ευκολοτερα

Αυτο που δεν μου καθετε ειναι ακριβως η προελευση του και οχι η αμφιβολια οτι θα ειναι καλης ποιοτητας για τα λεφτα που κανει
Παντα προσωπικα!
Το οτι νιωθω εγω ετσι δεν σημαινει οτι οποιος το παρει ειναι λαθος στα ματια μου

Δεν θα δω ποτε καππιον πο κρατα τουρκικο οπλο με αρνητικο ματι

Δεν μπορεις να κρινεις καποιον αρνητικα επειδη εχει αγορασει τουρκικο οπλο

Εξαλλου θα πρεπει να κρινεις και πολλους που κρατανε ευρώαικα φτιαγμενα εκει η εχουν μερη τους απο εκει. Η τουρκικη καρυδια εχει κατακλυσει την αγορα κοντακιων αμερικη και ευρωπη

Οποταν ο καθε ενας οπως νιωθει και οπως δυναται την δεδομενη στιγμη πραττει
 
Το ποσα τουρκικα προιοντα υπαρχουν στα ελληνικα νοικοκοκυρια και πολλα εν αγνοια μας δεν περιγραφεται
Απο ρουχα non branded μεχρι επώνυμων καταστηματων που τα φτιαχνουν εκει
Ειτε το θελουμε ειτε οχι ετσι ειναι
Ρουχα παπουτσια γενικα υματισμος
Ξηροι καρποι
Και ολων των λογιων αλλα αγαθα

Το εμποριο ειτε το θελουμε ειτε οχι υπαρχει
Καλως η κακως η βιομηχανια τους εχει κανει τρομερη προοδο και ξερουμε πολυ καλα τους λογους!

Απο την αλλη η ιστορια μας ειναι φυσικο να βαζει φραγμους στην συνηδειση μας οσων αφορα την εν γνωση μας αγορα αγαθων απο αυτους
Οπως πχ εδω τα οπλα
Προσωπικα δεν κρινω κανεναν αρμητικα εαν αγορασει τουρκικο οπλο

Προσωπικα καποια απο αυτα τα βρισκω πανεμορφα- πλην ομως- ακομη δεν εχει φανει η στοιβαροτητα και η αντοχη τους

Ειδικα στα πλαγιοκαννα που ειναι ενας τυπος οπλου παραμελημενος απο την σημερινη βιομηχανια κυνηγετικων και με προσανατολισμο τις χοντρες τζεπες σε πολλες περιπτωσεις εαν θες ηψηλη αισθητικη και ποιοτητα

Κατι που δεν ισχυει στις καραμπινες και τα αλληλεπιθετα

Οποταν ο καθε ενας οπως νιωθει!!!

Προσωπικα εαν δεν ηταν τουρκικο αλλα κινεζικο θα αγοραζα ενα τετοιο οπλο ευκολοτερα

Αυτο που δεν μου καθετε ειναι ακριβως η προελευση του και οχι η αμφιβολια οτι θα ειναι καλης ποιοτητας για τα λεφτα που κανει
Παντα προσωπικα!
Το οτι νιωθω εγω ετσι δεν σημαινει οτι οποιος το παρει ειναι λαθος στα ματια μου

Δεν θα δω ποτε καππιον πο κρατα τουρκικο οπλο με αρνητικο ματι

Δεν μπορεις να κρινεις καποιον αρνητικα επειδη εχει αγορασει τουρκικο οπλο

Εξαλλου θα πρεπει να κρινεις και πολλους που κρατανε ευρώαικα φτιαγμενα εκει η εχουν μερη τους απο εκει. Η τουρκικη καρυδια εχει κατακλυσει την αγορα κοντακιων αμερικη και ευρωπη

Οποταν ο καθε ενας οπως νιωθει και οπως δυναται την δεδομενη στιγμη πραττει
μην ξεχναμε παντα και την οικονομικη κατασταση του καθενος που ειναι πολυ βασικο στις μερες μας !!! και μην αρχισουμε τα υπαρχουν ενα σωρο μεταχειρισμενα οπλα και τα λοιπα γιατι αλλο να παιρνεις καινουριο οπλο και αλλο να παρεις ενα το οποιο το εχουν δουλεψει χωρις να ξερεις πως !!
 
μην ξεχναμε παντα και την οικονομικη κατασταση του καθενος που ειναι πολυ βασικο στις μερες μας !!! και μην αρχισουμε τα υπαρχουν ενα σωρο μεταχειρισμενα οπλα και τα λοιπα γιατι αλλο να παιρνεις καινουριο οπλο και αλλο να παρεις ενα το οποιο το εχουν δουλεψει χωρις να ξερεις πως !!
Ετσι ειναι!
 
Ισως και επιτελους να αρχισει να αλλαζει αυτο

Το θέμα με την Τουρκία είναι ότι επιδοτεί τις βιομηχανίες τις ενώ εμείς… «ιδία κεφάλαια» είπε στο τέλος του βίντεο ο τύπος…
Έχετε δει το «ελληνικό M4»;
Ξέρετε τι έκαναν στον κατασκευαστή του;
Δε θα πω πολλά. Ψάξτε και θα δείτε…
Είναι λυπηρό…
 
Δεν θα δω ποτε καππιον πο κρατα τουρκικο οπλο με αρνητικο ματι

Δεν μπορεις να κρινεις καποιον αρνητικα επειδη εχει αγορασει τουρκικο οπλο
Τό ότι δεν ασχολείσαι με τα πολιτικά το έγραψες ,το διάβασα .
Το να αγνοείς όμως ότι απώτερος σκοπός των Τούρκων είναι ολόκληρη η Κύπρος κι'όχι μόνο δεν είναι αποδεκτόν .
Επίσης αν έχανες όλα τα υπάρχοντα σου μαζί με αγαπημένα πρόσωπα απο εκτελέσεις εν ψυχρώ ίσως να σου άλλαζε
οπτική του τι εστί τούρκικο .
 
Τό ότι δεν ασχολείσαι με τα πολιτικά το έγραψες ,το διάβασα .
Το να αγνοείς όμως ότι απώτερος σκοπός των Τούρκων είναι ολόκληρη η Κύπρος κι'όχι μόνο δεν είναι αποδεκτόν .
Επίσης αν έχανες όλα τα υπάρχοντα σου μαζί με αγαπημένα πρόσωπα απο εκτελέσεις εν ψυχρώ ίσως να σου άλλαζε
οπτική του τι εστί τούρκικο .
Συμφωνω φιλε Λαμπη.
Αν κ εχω τουρκικο οπλο απο κληρονομιά( φυσικα δεν το αγγιζω γιατι δεν μπορω να βλεπω το made in turkey) ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν θα δωσω ουτε ενα σεντ σε τουρκο ουτε κ θελω να ξερω οτι υπαρχουν κτλπ κτλπ. Να πω κ αλλα;;;
 
Συμφωνω φιλε Λαμπη.
Αν κ εχω τουρκικο οπλο απο κληρονομιά( φυσικα δεν το αγγιζω γιατι δεν μπορω να βλεπω το made in turkey) ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν θα δωσω ουτε ενα σεντ σε τουρκο ουτε κ θελω να ξερω οτι υπαρχουν κτλπ κτλπ. Να πω κ αλλα;;;
Για να σας δω τωρα!!!! Δλδ, αν ειχατε ενα χανουμακι στα 4 και ειχε ταμπελα "welcome to turkey, boogiurum", δε θα απλωνατε χερι!!!!@
Μη πεσετε να με φατε, χιουμορ....
 
Κ ιδιως μετα τα τελευταια γεγονοτα κ τις καθημερινες πτησεις των μαχητικων τους κυριολεκτικα πανω απο τα σπιτια μας εδω στη Χιο θα ηθελα πολυ να διαγραφει κ το παρων θεμα.
Εάν ψάξετε θα δείτε μέχρι που είναι το τουρκικό fir. Δεν κάνουν υπερπτήσεις. Και σε πολλές περιπτώσεις πετάνε πάνω από τα νησιά μας απολύτως νόμιμα.
Οι κυβερνήσεις μας έχουν πουλήσει πριν πολλά χρόνια.
 
Τό ότι δεν ασχολείσαι με τα πολιτικά το έγραψες ,το διάβασα .
Το να αγνοείς όμως ότι απώτερος σκοπός των Τούρκων είναι ολόκληρη η Κύπρος κι'όχι μόνο δεν είναι αποδεκτόν .
Επίσης αν έχανες όλα τα υπάρχοντα σου μαζί με αγαπημένα πρόσωπα απο εκτελέσεις εν ψυχρώ ίσως να σου άλλαζε
οπτική του τι εστί τούρκικο .
Λαμπη
Τραβα χειροφρενο!
Δεν με ξερεις
Ουτε τι εχασα ξερεις
Ουτε αν εχω αγνοουμενο ξερεις
Ουτε εαν ειχα αιχμαλωτο ξερεις που ηρθε πισω σακατεμενος
Ουτε που υπηρετω ξερεις
Εφοσον δεν ξερεις μην κρινεις φιλε….
Ειναι λαθος
Τον αποτερο τους σκοπο τον ξερω πολυ καλα!
Αν πριν με κρινεις με ειχες γνωρισει θα το ξερες.

Ξαναδιαβασε καλα!

Εθιξα κατι που δεν χρειαζετε να το αποδεκτεις!
Γιατι δεν σε ρωτα καποιος. Ειναι ηδη γεγονος
Σε προκαλω
Ελεξε καποια ετικετα απο τα ζαρα ρουχα να δεις που φτιαχνονται
Ελεξε τις αμανικες εσωτερικες φανελες που φορας εσωτερικα να δεις που φτιαχνονται
Ειπα οτι συνειδητα δεν αγοραζω τουρκικο οπλο εστω και αν ειναι ωραια…
Αλλα χωρις να το ξερεις σπιτι σου εχεις πολλα τουρκικα προιοντα!!!

Επιπλεον εμαθα να μην κρινω τον αλλο ουτε αο αποσταση ουτε ετσι στο φλου
Δηλαδη να βγω και να πω οτι οποιος παρει τουρκικο οπλο ειναι προδοτης;
Συγνωμη δεν μπορω να το πω
Οχι οταν το σωβρακο που φορω μπορει και αυτο να ειναι τουρκικο και να μην εχω ιδεα!!!
Μπορω να σου πω ομως πολλους προδοτες που τα σωβρακα τους μπορει να ειναι πανακριβα και πολυ πιθανον οχι τουρκικα( δεν ξερω που ραβουν τα σωβρακα που πουλουν οι επονυμες εταιρειες) αλλα προδωνουν και προδωσαν πολλες φορες την χωρα μας

Γιαυτο σε παρακαλω ευγενικα επειδη δεν σε ξερω
Μην βιαζεσαι και μην κρινεις καποιον που δεν ξερεις
Δεν θα το ανεκτω !
 
Τώρα από θέμα δεοντολογίας δε θα έπρεπε να τρώμε τίποτα ούτε να αγοράζουμε τίποτα.
Ο άλλος έχασε τον παππου του το 40. Δεν θα πάρει ιταλικό αυτοκίνητο ή γερμανική κουζίνα; Δε θα ψωνίσει από γνωστή αλυσίδα σουπερμάρκετ;
Δε θα δώσει γάλα στο παιδί του επειδή οι αγελάδες είναι πουλημένες σε γερμανική εταιρία;

Νομίζω πως στο συγκεκριμένο νήμα συζητάμε για τα όπλα. Εάν είναι καλά ή όχι.
Δε θέλω να διαφωνήσω με κανέναν.
Όλοι έχετε την άποψη σας και είναι σεβαστή από μέρους μου.
Άποψη μου ειναι ότι οι Τούρκοι βελτιώνονται συνεχώς.
Εάν αντιγράφεις μια τεχνολογία και το κανεις καλά γιατί να μην πετύχεις;
Άσε που κάνουν και σπουδαία παντρέματα.
Κλείστρο ιταλικού τύπου αλλά χωρίς click…
Κάνη και κώνο αμερικανικού τύπου αλλά με φθηνά τσοκακια…
Και άλλα πολλά.
Το Churchill δεν είναι merkel.
Αλλά ούτε και η benelli είναι merkel.
Στα χρήματα που δίνεις ότι πληρώνεις παίρνεις…
 
Back
Top