Γκαρίζει ο σκύλος

Καλησπερα φίλοι μου...να σας ρωτησω,έχω ένα ντραχτααρ το οποιο έχει περίπου πέντε μέρες που όταν είμαι κοντά του περνει αναπνοές και είναι σαν να γκαριζει...σαν να βγάζει μια βραχνή κραυγή..και κάποιες φορές είναι σαν να προσπαθεί να κάνει εμετό..το σκυλί τρώει και με το παραπανω.,είναι ζωηρό και στο κυνήγι τέλειο...Όταν πάμε στο κυνήγι δεν το κάνει και στην επιστροφή στο αυτοκίνητο σταματάει και το κάνει μετά από καμιά ώρα...στον κτηνίατρο λέω να το πάω αύριο....ο λαιμός του που τον ψιλαφιζω δεν έχει πρηστεί και δεν φαίνεται να έχει κάτι...έχει τύχει σε κάποιον συνάδελφο;;
 
Μήπως το δένεις με λουρί και κολάρο από τον λαιμό; Εμένα έκανε ακριβώς το ίδιο, το βράδυ πέρναγε καμιά γάτα και την γαβγιζε και με την κίνηση και καλά να της ορμήξει τραυματιζε τον λαιμό του. Πέρασε γρήγορα όταν σταμάτησα να τον δένω έτσι.
 
Τελικά τι έκανες του έδωσες φαρμακευτική αγωγή;;..Αποχώρησε σύντομα;;Ευχαριστώ τους συναδέλφους..θα σας ενημερώσω..
Χρειάστηκε αντιβίωση. Ας το δει σύντομα γιατρός όμως γιατί κάτι παρόμοιο έκανε και όταν έπαθε καλαζάρ και έτσι το πήραμε είδηση.
 
σαν να βγάζει μια βραχνή κραυγή..και κάποιες φορές είναι σαν να προσπαθεί να κάνει εμετό.
Κάτι αντίστοιχο έκανε και συνεχίζει να κάνει κατά περιόδους ένα beagle που έχω. Το έχει δεί την ώρα που συμβαίνει κτηνιάτρος και μου έχει πεί ότι δεν είναι τίποτα.

Με κάθε επιφύλαξη ότι μιλάμε για το ίδιο πράγμα.
 
Κάτι αντίστοιχο έκανε και συνεχίζει να κάνει κατά περιόδους ένα beagle που έχω. Το έχει δεί την ώρα που συμβαίνει κτηνιάτρος και μου έχει πεί ότι δεν είναι τίποτα.

Με κάθε επιφύλαξη ότι μιλάμε για το ίδιο πράγμα.
Και εμένα ακριβώς το ίδιο μου είπε συνάδελφε...ότι μάλλον είναι κάποιος τραυματισμός και θα υποχωρήσει..όπως και έγινε όχι τελείως όμως αλλά είναι πολύ πολύ λιγότερο..Σας ευχαριστώ...
 
Back
Top