Γενικές αγορές

Ανοίγω αυτό το θέμα για να βάζουμε προϊόντα μη κυνηγετικά που θέλουμε να αγοράσουμε ή που χρειαζόμαστε κάποια βοήθεια.
 
Ξεκινάω λοιπόν. Θέλω να αγοράσω έναν αφυγραντήρα για το σπίτι. Έχει να μου προτείνεις κάποιος ένα μοντέλο; Τι να προσέξω γενικά σε ένα τέτοιο μηχάνημα;
Βασίλη έχω έναν inventor Eva II PRO εδώ και τρία χρόνια περίπου. Απροβλημάτιστη λειτουργεία μέχρι στιγμής.
 
Βασίλη έχω έναν inventor Eva II PRO εδώ και τρία χρόνια περίπου. Απροβλημάτιστη λειτουργεία μέχρι στιγμής.

meaco dd8l zambezi με ζεόλιθο ο οποιος έχει ίδιο ιονιστη της Samsung που χρησιμοποιούν στα νοσοκομεία,,αγγλικής κατασκευής κάνει καλά την δουλεια του,,,τον έχω πάρει από Κόκοτα στα €300 πριν ένα χρόνο

https://www.kokotas.gr/el/eshop/epeksergasia-aera/afygrantires/meaco-dd8l-zambezi-me-ionisti.html
Τελικά παρηγγειλα αυτόν που λέει ο Δημήτρης από το μαγαζί που λέει ο Παύλος .sarcastic.
 
Εγώ παιδιά έναν Morris έχω πάρει εδώ και τρία χρόνια που είναι και ιονιστης μαζί την δουλειά του την κάνει τέλεια. Μάλιστα λόγω κάπνας απλωνει η γυναίκα τα ρούχα στο μικρό μπάνιο και βάζει τον αφυγραντηρα και τα στεγνώνει πολύ γρήγορα... μηχάνημα για κάθε σπίτι ο αφυγραντηρας!
 
Aκριβος ομως ρε συ Μπιλ. Και γω ψαχνομαι τωρα, ειχα βαλει στο ματι το Philco Cube 3 αλλα ο Κωτσοβολος δεν το εχει πια.
Βικτωρα έψαξα στο Ίντερνετ και ο συγκεκριμένος έχει τις καλύτερες κριτικές που βρήκα. Είναι ακριβός σε σχέση με άλλους αλλά ο λόγος που το θέλω αν κάνει αυτά που περιγράφει αξίζει! Έτσι πιστεύω δλδ. Έχουν αλλάξει οι προτεραιότητες μου και προτιμώ να μην πάω δυο κυνήγια και να δώσω τα λεφτά εκεί που πρέπει. :)
 
Βρε μαζι σου και γω, απλα ειναι λιγο εκτος budget. Θα προτιμουσα πχ να παρω 2 μικροτερους εναν για την αποθηκη που γεμιζω και εχω και εργαλεια, και ενα για το σπιτι
Βίκτωρα έχε υπόψη σου ότι τον αφυγραντηρα δεν θα τον έχεις συνέχει ανοικτό. Και οι περισσότεροι έχουν ροδάκια (κάποιοι και χερούλια) για να τους μετακινείς! Διάβασα ότι για το σπίτι στην αρχή θέλει μερικές ημέρες συνεχούς λειτουργίας για να φέρει την υγρασία στο 40-50% που πρέπει και μετά το ανοίγεις για 1-2 ώρες κάποιες ημέρες. Κάτω στα Χανιά βέβαια δεν ξέρω τι υγρασία έχεις και αν αυτό το σύστημα θα δουλέψει!
 
μου χάρισαν ηλεκτροκόλληση inverter της Unitor η οποία δεν έχει τις τσιμπίδες,,,μπορώ να αγοράσω σετ τσιμπίδες inverter από το εμπόριο ,θα είναι συμβατές ή να ψάξω να βρω την αντιπροσωπεία ; έχουμε κανέναν μάστορα να με εξυπηρετήσει Αθήνα ;

IMG-20190429-194034.jpg

IMG-20190429-194108-2.jpg
 
μου χάρισαν ηλεκτροκόλληση inverter της Unitor η οποία δεν έχει τις τσιμπίδες,,,μπορώ να αγοράσω σετ τσιμπίδες inverter από το εμπόριο ,θα είναι συμβατές ή να ψάξω να βρω την αντιπροσωπεία ; έχουμε κανέναν μάστορα να με εξυπηρετήσει Αθήνα ;

IMG-20190429-194034.jpg

IMG-20190429-194108-2.jpg
Δν χρειάζεται να πας οποσδήποτε στην αντιπροσωπία της UNITOR...Πας σε τσιμπήδες Universal κ κάνεις δουλειά σου.
Να ξέρεις πως η UNITOR είναι καλά μηχανίματα.....Για δες εδώ Παύλο.
https://www.karaiskostools.gr/eksartimata-analosima-ilektrokolliseon
 
μου χάρισαν ηλεκτροκόλληση inverter της Unitor η οποία δεν έχει τις τσιμπίδες,,,μπορώ να αγοράσω σετ τσιμπίδες inverter από το εμπόριο ,θα είναι συμβατές ή να ψάξω να βρω την αντιπροσωπεία ; έχουμε κανέναν μάστορα να με εξυπηρετήσει Αθήνα ;

IMG-20190429-194034.jpg

IMG-20190429-194108-2.jpg
Γιά να κολλήσεις τα Gemini πάνω στο 692 την θες????.sarcastic..sarcastic.
 
Κώστα την έβγαλε φίλος από καράβι καινούργια αδούλευτη,,,τους ακροδέκτες τους έχει βιδωμένους όπως φαίνεται στην πιο πάνω φωτό,μου είπε ότι μπορώ να πάρω καλώδιο να το βιδώσω πάνω τους δεν είναι δύσκολο και μετά δύο τσιμπίδες με χαμηλό κόστος,,,θα ρωτήσω αυριο και έναν φίλο που είναι σιδεράς μπας και μπορεί να με βοηθήσει να την μαζέψουμε λίγο
 
Κώστα την έβγαλε φίλος από καράβι καινούργια αδούλευτη,,,τους ακροδέκτες τους έχει βιδωμένους όπως φαίνεται στην πιο πάνω φωτό,μου είπε ότι μπορώ να πάρω καλώδιο να το βιδώσω πάνω τους δεν είναι δύσκολο και μετά δύο τσιμπίδες με χαμηλό κόστος,,,θα ρωτήσω αυριο και έναν φίλο που είναι σιδεράς μπας και μπορεί να με βοηθήσει να την μαζέψουμε λίγο
Ωραία.....Τους ακροδέκτες δν τους είχα προσέξει...:D:D
Το καλόδιο υπολόγισε πως έχει 2,50-3,00€/μέτρο και κανά 15€ οι τσιμπίδες.
Αν τη θες για επαγγελματική χρήση κ πολύωρη γνώμη μου είναι να πάρεις χοντρά καλώδια για να μη λιώσουν στην περίπτωση που τη δουλέψεις τέρμα στα 150A...:)
Ο φίλος σου θα σε βοηθήσει περισσότερο...;)

Έχω κ εγώ μια UNITOR 180A αρκετά παλιά,βαριά κ ασήκωτη.....Παρέδωσε πνεύμα το 2007.....:D κ τώρα την έχω κ την κοιτάζω...:D
 
Back
Top