Γαλότσες

Μπράβο Κώστα! Τις έχει εδώ, ή σου λέει σε 10-14 μέρες παραλαβή από το κατάστημα ;
Δεν τις εχει εδω στα Σπατα μου ειπε η κοπελα στο τηλ χθες και δεν τις εχει λεει ουτε εξω, εγραφε και συστημα της out of stock. Παρολαταυτα εμενα με αφησε σημερα να τις παραγγειλω,μου ηρθε μαιλ με αριθμο παραγγελιας ολα οκ λογικα. Τωρα το ποτε δεν το εγραφε το μονο που ειδα να λεει κατω απ την γαλοτσα 4-5μερες. Εχω και ενα αγχος για το νουμερο τις πηρα για δωρο στον πατερα μου. Πιστευω black friday ή cyber monday θα βρω και στο νουμερο μου. Να εχουμε το νου μας!
 
Όσοι κυνηγάτε με γαλότσα χρόνια έχετε παρατηρήσει κάποια διαφορά στο χρόνο στη μπότα. Δηλαδή "ανοίγει" με τη χρήση όπως τα παπούτσια ή τα άρβυλα;
Ένα καινούργιο ζευγάρι παπούτσια μπορεί τις πρώτες μέρες να σε πονάει κάπου, μετά όμως "ανοίγει" με τη χρήση και είναι άνετο.
Αυτό γίνεται με τη γαλότσα;
Δηλαδή αν μία γαλότσα σου είναι λίγο σφιχτή στο πόδι στο μαγαζί, υπάρχει περίπτωση με τη χρήση να "ανοίξει" ή λόγω του υλικού δεν ανοίγει καθόλου και είναι πάντα όπως την πρώτη φορά;
 
Όσοι κυνηγάτε με γαλότσα χρόνια έχετε παρατηρήσει κάποια διαφορά στο χρόνο στη μπότα. Δηλαδή "ανοίγει" με τη χρήση όπως τα παπούτσια ή τα άρβυλα;
Ένα καινούργιο ζευγάρι παπούτσια μπορεί τις πρώτες μέρες να σε πονάει κάπου, μετά όμως "ανοίγει" με τη χρήση και είναι άνετο.
Αυτό γίνεται με τη γαλότσα;
Δηλαδή αν μία γαλότσα σου είναι λίγο σφιχτή στο πόδι στο μαγαζί, υπάρχει περίπτωση με τη χρήση να "ανοίξει" ή λόγω του υλικού δεν ανοίγει καθόλου και είναι πάντα όπως την πρώτη φορά;
Η γαλοτσα δεν ανοιγει ουτε "σπαει" και γινεται πιο ανετη...αυτο που γινεται ειναι να "κατσει" η γουνα που μπορει να εχει η επένδυση, και ετσι να σε "σφιγγει" ενδεχομένως λιγοτερο..Το ιδιο ισχυει και για σκληρα ορειβατικα σαν το lowa tibet που εχω για το κυνήγι, ενα χρονο τωρα και ειναι σφιχτο οπως την πρωτη μερα...
Τωρα νομίζω δεν εννοεις το σπασιμο του παπουτσιού μετα απο 3 χρονια, αλλα αυτο μετα απο 2-3 φορες περπατημα όπως σε ενα καθημερινο παπουτσι....
 
Αυτο που συμβαινει ειναι οτι αμα την περπατήσεις δυο τρεις φορές, δεν θα σου κακοφαινεται τοσο πολυ το "σφιξιμο" απο την δοκιμη στο μαγαζι...δηλαδη θα το συνηθίσεις οχι οτι ανοιξε....
 
Τωρα νομίζω δεν εννοεις το σπασιμο του παπουτσιού μετα απο 3 χρονια, αλλα αυτο μετα απο 2-3 φορες περπατημα όπως σε ενα καθημερινο παπουτσι....

Ας πούμε, οι Aigle ή παρόμοιες με καουτσούν και νεοπρεν, είναι το ίδιο σφιχτές μετά από 1 χρόνο χρήσης όπως ήταν την πρώτη μέρα, ή έχει κάπως "ανοίξει";
 
Ας πούμε, οι Aigle ή παρόμοιες με καουτσούν και νεοπρεν, είναι το ίδιο σφιχτές μετά από 1 χρόνο χρήσης όπως ήταν την πρώτη μέρα, ή έχει κάπως "ανοίξει";
Τις είχα εγώ απλά το συνηθίζεις μετά από λίγες φορές σαν να περνει το σχήμα του ποδιού λίγο!
 
κανένα πρόβλημα και τις έχω αρκετά χρόνια,,δεν έχουν ξεχυλώσει δεν έχουν πάθει κάτι ,,,επίσης δεν έχουν σκασίματα από τον καιρό αλλά τις περιποιούμαι με προιόν της aigle
δηλαδη?
 
Δοκιμασα την parcour και ειναι πολυ φαρδια η φορμα της για μενα. Μονο αυτη της φωτο μου εφαρμοζει καλα στο ποδι αλλα δεν ξερω αν θα κανει για κυνηγι. Ο πατος μου φαινεται οτι δεν ειναι για πολλα.
 

Attachments

  • Screenshot_20191113-102620_Google.jpg
    Screenshot_20191113-102620_Google.jpg
    126,3 KB · Προβολές: 41
Δοκιμασα την parcour και ειναι πολυ φαρδια η φορμα της για μενα. Μονο αυτη της φωτο μου εφαρμοζει καλα στο ποδι αλλα δεν ξερω αν θα κανει για κυνηγι. Ο πατος μου φαινεται οτι δεν ειναι για πολλα.
Kώστα ήρθε κιόλας η παραγγελία της Parcour;
 
Back
Top