Γάντια για το κυνήγι...

maniakos

Banned
Γεια σας παιδια. Ψαχνω να βρω γαντια για το κυνηγι της μπεκατσας...θελω να ειναι λεπτα κ αδιαβροχα. Κ οχι κατι χοντροκομενα....να εχω αισθηση της σκανδαλης........
 
Last edited:
Γεια σας παιδια. Ψαχνω να βρω γαντια για το κυνηγι της μπεκατσας...θελω να ειναι λεπτα κ αδιαβροχα. Κ οχι κατι χοντροκομενα....να εχω αισθηση της σκανδαλης........
μαλλον ψαχνεις λεπτα γαντια goretex αφου τα θελεις αδιαβροχα.εδω θα τα πληρωσεις χρυσαφι.ψαξε στον cabelas και δες αν μπορεις να τα φερεις απο αμερικη
 
Μακη ευχαρηστω φιλε μοu...
ALTAIRLUSSO τι να κανω αδερφε μου,εκει που ποναμε ρωταμε.... χαχαχαχα
σιγουρα δεν μπορεις να τα εχεις ολα,εγω πρωτιμο να εχω την αισθηση της σκανδαλης κ ας γινομε μουσκεμα στα χερια...
Έχω μια απορία Λαμπρο,Πως γίνετε να κρυώνουν τα χέρια εφόσον περπατάς?Χαζή ερώτηση ίσως.Απλώς ρωτάω γιατί εδώ δεν έχουμε πολλά κρύα και δεν γνωρίζω.Ευχαριστω
 
Εχω φέρει οικονομικότατα goretex από Cabellas.....πολύ καλά και βολικά μέχρι που έχασα το δεξί επί τω έργο....:mad:
 
Λαμπρο, αν θες δοκιαμασε κ γαντια ψαροτουφεκου 2 η 2,5αρια... Ειναι αδιαβροχα, κρατανε κρυο, εχεις πολυ καλη επαφη με το οπλο...
Εγω δοκιμασει παρα πολλα γαντια, καποια τα εχω χρυσοπληρωσει κ εχω καταληξει σε ενα συμπερασμα... Ολα δεν μπορεις να τα εχεις... Κανενα αδιαβροχο δεν ηταν κ ζεστο κ με καλη επαφη με το οπλο, ειδικα μαλιστα καποια με επενδυση (thinsulate κτλ) ηταν χαλια... Οσα εχουν καλη αισθηση δεν ειναι αδιαβροχα, κ μεχρι τωρα δεν εχω βρει κ κανενα που να το εχω φορεσει κ να μην εχω παγωσει...
Η μεση λυση για μενα ειναι τα γαντια απο λεπτο Fleece... Ειναι πολυ ζεστα, εχεις πολυ καλη αισθηση του οπλου, απωθουν μια υποτυπωδη υγρασια αλλα αν βρεχει...βρεχονται... Εγω πλεον σε αυτα εχω καταληξει κ για Εβρο κ για παντου, εχω μαλιστα καποια Columbia Του 20ευρου που εχουν κ δερμα στην παλαμια για ακομη καλυτερο πιασιμο...
 
Εχω φέρει οικονομικότατα goretex από Cabellas.....πολύ καλά και βολικά μέχρι που έχασα το δεξί επί τω έργο....:mad:

Ήταν η ημέρα που ο αδερφός μου έκανε την πρώτη του μπεκάτσα...Όλα συνδέονται!;)
 
Δεν θυμαμαι ρε φιλε ακριβως, σιγουρα ειχα παρει 2 κ 2,5 χιλ που με ειχαν βολεψει... Δεν ξερω αν υπαρχουν κ πιο ψιλα...
 
Τα χερια μου στον πάγο πάσχουν.
Εχω πάρει πέντε έξη ζευγάρια καλά.
Συμφωνώ με τους υπόλοιπους, δεν μπορείς να τα έχεις όλα.
Δοκίμασε καταδυτικά λεπτά γάντια.
 
Εμενα προσωπικα μου τα ειχε προτεινει φιλος κυνηγος που δουλευε στα terramare και απο τοτε δεν τα αλλαζω με τιποτα.Η αισθηση ειναι απιστευτη και ειναι και ζεστο..
 
Μην το βλεπετε ετσι στις φωτο.Κυριολεκτικα παιρνει το σχημα του χεριου.Και ειναι και αδιαβροχο.cofee.
 
Beret να σε πω κατι φιλε μου. Επειδη δεν τα εχω καλα με την τεχνολογια πως γινετε να τα παραγγειλω αυτα τα γαντια....;);););)

Τα παιδιά που έχουν την εταιρία κάνουν tour με τους αγώνες του Κυπέλλου compak sporting και βρίσκονται στα σκοπευτήρια τις ημερομηνίες του αγώνα..Επειδή περιμένω να γραφτεί ο φίλος που έχει την εταιρία..λίγο υπομονή και θα σου απαντήσει ο ίδιος..
 
Τα παιδιά που έχουν την εταιρία κάνουν tour με τους αγώνες του Κυπέλλου compak sporting και βρίσκονται στα σκοπευτήρια τις ημερομηνίες του αγώνα..Επειδή περιμένω να γραφτεί ο φίλος που έχει την εταιρία..λίγο υπομονή και θα σου απαντήσει ο ίδιος..

Γεράσιμε ο Λεωνίδας δεν έχει σχέση με την εν λόγω εταιρία;
 
Προ δεκαετίας είχα πάρει κάτι ανάλογο από την Brow αλλά δεν τα ξαναεβγαλε.
Τα καταευχαριστηθηκα μέχρι που γίνανε κομμάτια.
Άριστα μέχρι να δροσισει ο καιρός, με τα πολλά κρύα και για μπεκάτσα δεν κάνουν.
Το λέει άλλωστε και η εταιρεια.
 
Back
Top