Ένδυση

Καλησπέρα μάγκες! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα παντελόνι για το περπατητό κυνήγι της τσίχλας. Αυτή τη στιγμή κυνηγάω είτε με το κλασσικό παντελόνι του στρατού το οποίο όμως δεν είναι αδιάβροχο, είτε με ένα παντελόνι της Aigle του οποίου το μειονέκτημα είναι ότι από τον κάβαλο μέχρι τη μέση έχει εσωτερικά fleece και μόλις περπατήσω λίγο παραπάνω ανάβει "η οικογένεια". Ο αδερφός μου πρόσφατα απέκτησε το Pinnewood Lappland στα 90 €, ενώ κάτι φιλαράκια αγόρασαν το αδερφάκι του το Himalajia στην ίδια τιμή. Είναι σίγουρα 2 καλές επιλογές όμως θα ήθελα να ρωτήσω και τη γνώμη σας. Οικονομικά θα ήθελα να μην κινηθώ πάνω από τα 90 €.
Ευχαρστώ.
 
Μάνο το παντελόνι του Μπίλ το έχω δεί και είναι πολύ ποιοτικό είναι όμως κατα την γνωμη μου για πιο κρύο...
Τοξοτης θα σου προτείνω με 45 €....
Δεν παθαίνει τιποτα και ειναι και αδιάβροχο...
 
Καλησπέρα μάγκες! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα παντελόνι για το περπατητό κυνήγι της τσίχλας. Αυτή τη στιγμή κυνηγάω είτε με το κλασσικό παντελόνι του στρατού το οποίο όμως δεν είναι αδιάβροχο, είτε με ένα παντελόνι της Aigle του οποίου το μειονέκτημα είναι ότι από τον κάβαλο μέχρι τη μέση έχει εσωτερικά fleece και μόλις περπατήσω λίγο παραπάνω ανάβει "η οικογένεια". Ο αδερφός μου πρόσφατα απέκτησε το Pinnewood Lappland στα 90 €, ενώ κάτι φιλαράκια αγόρασαν το αδερφάκι του το Himalajia στην ίδια τιμή. Είναι σίγουρα 2 καλές επιλογές όμως θα ήθελα να ρωτήσω και τη γνώμη σας. Οικονομικά θα ήθελα να μην κινηθώ πάνω από τα 90 €.
Ευχαρστώ.

Συμφωνω με τον Πάνο.Είναι και λίγο..... υπερβολή ρε παιδιά αυτά τα λεφτά.
 
Συμφωνώ παιδιά σε όσα λέτε, αν και αν πάρεις κάτι και το ευχαριστηθείς χαλάλι! Τέλος πάντων έχετε κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο του τοξότη να μου προτείνετε;;
 
http://www.hobbi.gr/product_info.php?cPath=49_70_130&products_id=3552

Το 2007 να πάρεις... Να θυμασαι ότι θέλεις ανθεκτικό και αδιαβροχο παντελόνι και όχι υπερβολικά ζεστό....Το χρώμα που το πουλανε δεν είναι το εικονιζόμενο αφού αυτό είναι παλαιότερη παρτίδα αλλα ένα πιο ωραίο λαδί...
Το 2020 το εχω αλλα είναι για χιονοδρομικό....
 
Αν καποιος σκοπευει να κανει καποια παραγγελια απο Cabelas θα του συνιστουσα ανεπιφυλακτα το εξης παντελονι.

Cabela's Extreme Upland Series Pants
    • Extreme in-the-field durability
    • Tear- and water-resistant
    • Articulated knees and gusseted crotch
Classically styled upland pants with a heavy-duty construction that assures years of lasting service. Built of 91/9 nylon/polyurethane twill with 100% Cordura® nylon for tear- and water-resistant, in-the-field durability. Articulated knees and gusseted crotch enhance comfort and movement. Removable, adjustable elastic suspenders with silicone gripper print. Zippered fly, side pocket welts and rear pocket flaps. Machine washable. Imported.
Inseam: 32".
Even sizes: 32-42.
Color: Khaki/Olive.


Το ειχα παρει 80 $ σε προσφορα. Ειναι αδιαβροχο, παρα πολυ ανετο και ελαστικο, σου δινει την εντυπωση πως κυνηγας με φορμα γυμναστικης.
 
Το καλύτερο παντελόνι για τσίχλα είναι το φθηνότερο , γειά σου ρε Πάνο , έχει παντελόνια και με 30€ δεν ξέρω όμως αν είναι αδιάβροχα.
 
Σήμερα πέρασα από το κατάστημα του κ. Καλκαντζάκου μετά τις εξετάσεις μου για να δω το παντελόνι της Toxotis. Το είδα και με ικανοποίησε αλλά είδα και ένα άλλο της Gamo το οποίο μου άρεσε περισσότερο και σαν ποιότητα αλλά και από θέμα πρακτικότητας αφού είχες και 2 πλαϊνές τσέπες τις οποίες εγώ χρησιμοποιώ. Δυστυχώς όμως δεν είχε στο νούμερό μου και δεν είχε κάποιο και η αντιπροσωπεία. Οπότε δεν πήρα κάποιο και συνεχίζω το ψάξιμο... Θα μιλήσω με 2 καταστήματα μήπως και έχουν το νούμερό μου αλλιώς θα πάω σε κάτι άλλο. Είδα και το 2021 της toxotis το οποίο όμως όπως μου γράφετε παραπάνω είναι με επένδυση και δεν θέλω κάτι τέτοιο...
 
Σήμερα πέρασα από το κατάστημα του κ. Καλκαντζάκου μετά τις εξετάσεις μου για να δω το παντελόνι της Toxotis. Το είδα και με ικανοποίησε αλλά είδα και ένα άλλο της Gamo το οποίο μου άρεσε περισσότερο και σαν ποιότητα αλλά και από θέμα πρακτικότητας αφού είχες και 2 πλαϊνές τσέπες τις οποίες εγώ χρησιμοποιώ. Δυστυχώς όμως δεν είχε στο νούμερό μου και δεν είχε κάποιο και η αντιπροσωπεία. Οπότε δεν πήρα κάποιο και συνεχίζω το ψάξιμο... Θα μιλήσω με 2 καταστήματα μήπως και έχουν το νούμερό μου αλλιώς θα πάω σε κάτι άλλο. Είδα και το 2021 της toxotis το οποίο όμως όπως μου γράφετε παραπάνω είναι με επένδυση και δεν θέλω κάτι τέτοιο...

Μάνο υπάρχει φωτό; Τιμή; Νούμερα μεγάλα είχε;
 
Η τιμή στα 2 παντελόνια που είδα ήταν 46,50 το toxotis και 49,50 το Gamo. Να συμπληρώσω ότι το Gamo δεν είναι αδιάβροχο αλλά με αδιαβροχοποιημένες εμοσχύσεις. Έχω ψάξει ήδη 3-4 ακόμα τα οποία θα περάσω από άλλα μαγαζιά να δω κι αυτά. Οι τιμές παρόμοιες! Όσον αφορά τις φώτο:
 

Attachments

  • 2186.jpg
    2186.jpg
    55,6 KB · Προβολές: 52
  • 2191.jpg
    2191.jpg
    52,2 KB · Προβολές: 52
Η τιμή στα 2 παντελόνια που είδα ήταν 46,50 το toxotis και 49,50 το Gamo. Να συμπληρώσω ότι το Gamo δεν είναι αδιάβροχο αλλά με αδιαβροχοποιημένες εμοσχύσεις. Έχω ψάξει ήδη 3-4 ακόμα τα οποία θα περάσω από άλλα μαγαζιά να δω κι αυτά. Οι τιμές παρόμοιες! Όσον αφορά τις φώτο:

Ευχαριστώ Μάνο
 
Είδα χθες στο factory ενα παντελόνι της billabong μιλάμε το ερωτεύτηκα..ειναι απο αυτα που ειναι για σκι και μπαίνουν απο πανω απο το κανονικό παντελόνι..
 
Είδα χθες στο factory ενα παντελόνι της billabong μιλάμε το ερωτεύτηκα..ειναι απο αυτα που ειναι για σκι και μπαίνουν απο πανω απο το κανονικό παντελόνι..
Αν το θες για περπάτημα όμως Γεράσιμε κάνει??
 
Είδα χθες στο factory ενα παντελόνι της billabong μιλάμε το ερωτεύτηκα..ειναι απο αυτα που ειναι για σκι και μπαίνουν απο πανω απο το κανονικό παντελόνι..

Hunting Next Top Model :)

Καμμια αποψη εχει κανεις για τα ρουχα της Jack Pyke?
 
Back
Top