Χειροποίητα, custom made κοντάκια και εργασίες ξύλου και μέτρων από τον Γιάννη

Status
Not open for further replies.
Εστειλα και εγώ μια καραμπίνα για μέτρα στο ΜΠΑΡΜΠΑΓΙΑΝΝΗ το όπλο ειναι browning gold 76 ποντους κανη αχρωμειωτη ειναι το πρώτο όπλο που έμαθα να ρίχνω την είχε αγοράσει ο πατέρας μου καινούργια το 1995 εχει ρίξει πολλές χιλιάδες φυσίγγια τα τελευταία χρονια λόγω βάρους ο γέροντας ο δικός μου την εχει παροπλίσει έτσι αποφάσισα να φτιάξω κοντάκι στα μέτρα μου καθ’οτι το δικό της είχε σπάσει 2 φορες από πέσιμο και δεν μου καθόταν καλα ο ΜΠΑΡΜΠΑΓΙΑΝΝΗΣ το έκανε όπως έπρεπε στα μέτρα που του έσωσα δοκιμές τις επόμενες μερες μήπως θέλει κάποια μικρό διόρθωση!! εδω το παλιο κοντάκι και το νεο!!Ο Μπαρμπαγιάννης άψογος στη δουλειά του όπως πάντα!!
20190329-211313.jpg

20190329-211333.jpg


Σήμερα παρέλαβα το costum κοντάκι της sx3
Προσαρμωσαμε ένα decelerator 2αρι και διαμορφωσαμε πολύ καλύτερα το σημείο της λαβης που πάτα ο αντιχειρας ώστε να διασφαλιζεται περισσότερο φιλικό κράτημα σε αντίθεση με πριν που υπήρχε στο σημείο αυτό περισσιο ξύλο . Έπειτα έγινε εμποτισμος σε μαύρο χρώμα έτσι ώστε να μην ξενίζει σε σχέση με τη συνθετικη παπια.
Παρά πάρα πολύ καλή δουλειά! Γιάννη σ ευχαριστώ θερμά κι από δω!
Κώστα και Μάριε καλοριχτα τα νεα σας κοντάκια, να τα χαρειτε!
 
20190329-211313.jpg

20190329-211333.jpg


Σήμερα παρέλαβα το costum κοντάκι της sx3
Προσαρμωσαμε ένα decelerator 2αρι και διαμορφωσαμε πολύ καλύτερα το σημείο της λαβης που πάτα ο αντιχειρας ώστε να διασφαλιζεται περισσότερο φιλικό κράτημα σε αντίθεση με πριν που υπήρχε στο σημείο αυτό περισσιο ξύλο . Έπειτα έγινε εμποτισμος σε μαύρο χρώμα έτσι ώστε να μην ξενίζει σε σχέση με τη συνθετικη παπια.
Παρά πάρα πολύ καλή δουλειά! Γιάννη σ ευχαριστώ θερμά κι από δω!
Αντε "επιτελους" ξανα αποκτησε η sx3 το παλιο της χαρακτηρα.....
Και μαζι με κατι μελανιες . . . να φιγουν και η σκεψης για πωληση (η αντικατασταση του οπλου)...... !!!!!
 
Η πρώτη είναι σχ3???? .my man.
Γιατι εισαι περίεργος ;;;;.yelling.
Ναι ρε φιλε sx3 ειναι.
Ειναι το καινούργιο κουστουμάκι που αποφασίστηκε με πολλές παγωμένες μπυρες και το οποιο ακόμη ειναι σε σταδιο δοκιμής και έλεγα να το βγαλω οταν ειναι ετοιμο ,αλλά δε βαριέσαι.
Ευχαριστώ τον μάστορα για την όλη δουλειά και μπροστά μας έχουμε πολύ χρόνο για να πάρει την τελική μορφή.
Θα δοκιμαστει ,θα γινουν οι απαραίτητες διορθωσεις και μετα θα κοπούν ψάθες .
 

Attachments

  • 20190704_140716.jpg
    20190704_140716.jpg
    131,2 KB · Προβολές: 77
Γιατι εισαι περίεργος ;;;;.yelling.
Ναι ρε φιλε sx3 ειναι.
Ειναι το καινούργιο κουστουμάκι που αποφασίστηκε με πολλές παγωμένες μπυρες και το οποιο ακόμη ειναι σε σταδιο δοκιμής και έλεγα να το βγαλω οταν ειναι ετοιμο ,αλλά δε βαριέσαι.
Ευχαριστώ τον μάστορα για την όλη δουλειά και μπροστά μας έχουμε πολύ χρόνο για να πάρει την τελική μορφή.
Θα δοκιμαστει ,θα γινουν οι απαραίτητες διορθωσεις και μετα θα κοπούν ψάθες .
Πολύ καλή δουλεια
 
Γιατι εισαι περίεργος ;;;;.yelling.
Ναι ρε φιλε sx3 ειναι.
Ειναι το καινούργιο κουστουμάκι που αποφασίστηκε με πολλές παγωμένες μπυρες και το οποιο ακόμη ειναι σε σταδιο δοκιμής και έλεγα να το βγαλω οταν ειναι ετοιμο ,αλλά δε βαριέσαι.
Ευχαριστώ τον μάστορα για την όλη δουλειά και μπροστά μας έχουμε πολύ χρόνο για να πάρει την τελική μορφή.
Θα δοκιμαστει ,θα γινουν οι απαραίτητες διορθωσεις και μετα θα κοπούν ψάθες .
Εκσυγχρονιστηκες μωρη γριά αλεπού?
.yelling.
 
Γιατι εισαι περίεργος ;;;;.yelling.
Ναι ρε φιλε sx3 ειναι.
Ειναι το καινούργιο κουστουμάκι που αποφασίστηκε με πολλές παγωμένες μπυρες και το οποιο ακόμη ειναι σε σταδιο δοκιμής και έλεγα να το βγαλω οταν ειναι ετοιμο ,αλλά δε βαριέσαι.
Ευχαριστώ τον μάστορα για την όλη δουλειά και μπροστά μας έχουμε πολύ χρόνο για να πάρει την τελική μορφή.
Θα δοκιμαστει ,θα γινουν οι απαραίτητες διορθωσεις και μετα θα κοπούν ψάθες .
Δημήτρη, με το καλό! Εύχομαι το αποτέλεσμα να βγει όπως το ονειρεύτηκες γιατί μου φαίνεται αρκετά παιδεύτηκες με το θέμα κοντάκι... .shake hands.
 
Δημήτρη κάτι μου λέει ότι φέτος θα γεμίσει φασσια το τζουμ παρκ!
Πολύ ζόρι παιδιά οι 9 στους 10 ματωσαμε με αυτά τα όπλα. Όπως και να χει, η καλύτερη επένδυση.
Δημήτρη να το ευχαριστηθείς
 
Γιατι εισαι περίεργος ;;;;.yelling.
Ναι ρε φιλε sx3 ειναι.
Ειναι το καινούργιο κουστουμάκι που αποφασίστηκε με πολλές παγωμένες μπυρες και το οποιο ακόμη ειναι σε σταδιο δοκιμής και έλεγα να το βγαλω οταν ειναι ετοιμο ,αλλά δε βαριέσαι.
Ευχαριστώ τον μάστορα για την όλη δουλειά και μπροστά μας έχουμε πολύ χρόνο για να πάρει την τελική μορφή.
Θα δοκιμαστει ,θα γινουν οι απαραίτητες διορθωσεις και μετα θα κοπούν ψάθες .

καλορίζικο μπόμπα !!! .shake hands.
 
Γιατι εισαι περίεργος ;;;;.yelling.
Ναι ρε φιλε sx3 ειναι.
Ειναι το καινούργιο κουστουμάκι που αποφασίστηκε με πολλές παγωμένες μπυρες και το οποιο ακόμη ειναι σε σταδιο δοκιμής και έλεγα να το βγαλω οταν ειναι ετοιμο ,αλλά δε βαριέσαι.
Ευχαριστώ τον μάστορα για την όλη δουλειά και μπροστά μας έχουμε πολύ χρόνο για να πάρει την τελική μορφή.
Θα δοκιμαστει ,θα γινουν οι απαραίτητες διορθωσεις και μετα θα κοπούν ψάθες .
Θα κλάψουν τα αγριοπεριστερα με μαύρο δάκρυ,θα ελεγα και φασσες αλλά αυτές τις διώχνεις.....δεν ζυγωνουν για ντουφεκισμα .yel. Μόνο κέντρα αλεπουδιαρη!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top