Σκοπευτήριο Σχιστού

κυνηγετικο - σκοπευτικο =λειόκανο.Αρα ιδιο όπλο.Mιλάμε γιαυτό που αφορά εμάς.(σκοπευτήριο - κυνήγι).
Αυτό είναι ένα συμπέρασμα στο οποίο οδηγείσαι εσυ, εγώ, ο καθένας μας. Για να σε τρέξει κάποιος χρειάζεται ξεκάθαρη παράβαση νόμου ή μη συμμόρφωση με κείμενη νομοθεσία. Εκεί λοιπόν τα πράγματα δεν είναι τόσο εύκολα.
 
κυνηγετικο - σκοπευτικο =λειόκανο.Αρα ιδιο όπλο.Mιλάμε γιαυτό που αφορά εμάς.(σκοπευτήριο - κυνήγι).
Επισης το κείμενο αναφέρεται σε άδεια κατοχής σκοπευτικών όπλων και οπλοφορίας για εξάσκηση στη σκοποβολή ........ προκειμένου περί αθλητών που συμμετέχουν σε αγώνες ή προπονήσεις με όπλα νομίμως κατεχόμενα από το Σωματείο στο οποίο ανήκουν. Όσοι έχουν δελτίο σκοπευτή για να πηγαίνουν για την προπόνηση ή τον αγώνα τους δεν καλύπτουν νομίζω κανένα από τα παραπάνω. Είναι ξεκάθαρο, κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον, ότι ο νομοθέτης είχε κάτι άλλο στο μυαλό του και όχι τον πήλινο στόχο.
 
Καλά στον ΣΚΟΕ τόση δουλειά έχουν ;,έχει περάσει 1,5 μήνας και ακόμα περιμένουμε την ανανέωση .
 
μην ερμηνεύετε το πνεύμα του νόμου, είναι λάθος προσέγγιση εκτός και αν είσαι δικαστής. Στην ακραία περίπτωση του shotgun, και επειδή οι νόμοι έχουν πανελλαδική γεωγραφική ισχύει, φαντάσου να σε πιάσει ο "στραβός" με 7/8/10άρα αποθήκη.
 
Έχει αναλάβει απ'οτι μαθαίνω μια νέα την θέση και τα έχει κάνει ταναπου ,,,καθυστερήσεις ακόμα και σε δελτία από αρχές του 19
Εντάξει μας τα έχουν κάνει τσουρέκια με το δελτίο ,το βγάλαμε πληρώσαμε πήραν τα λεφτά τους και ουσιαστικά 1,5 μήνα δεν έχουμε δελτίο και είμαστε παράνομοι ,και τους παίρνω τηλέφωνο και δεν το σηκώνουν με την καμία
 
Εντάξει μας τα έχουν κάνει τσουρέκια με το δελτίο ,το βγάλαμε πληρώσαμε πήραν τα λεφτά τους και ουσιαστικά 1,5 μήνα δεν έχουμε δελτίο και είμαστε παράνομοι ,και τους παίρνω τηλέφωνο και δεν το σηκώνουν με την καμία
και εδω επανω σε εμας τα ειδια πρωβληματαααα τα ευρω τα πηρανε αλα τα δελτια ακωμη τα περιμενουμεεε τι στο διαολο thinkthink
 
Κατά τα άλλα σε προωθούν να βγάλεις δελτίο να τα σκάσεις τα 60 ευρώ αυτό τους καιει περισσότερο και αν γίνει καμιά στραβή να πρέπει πάλι να λες δεν είναι αυτό που νομίζετε ξέρετε έχω κάνει την αίτηση όπου να ναι θα βγει το δελτίο .κ.λ.π .που θα έπρεπε κατά την γνώμη μου σε μια εβδομάδα για να μην πω μέρα δεν ζούμε στις ΗΠΑ να έχει εκδοθεί.
 
Back
Top