BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα.ειδα σήμερα ένα optima choke από beretta ,μου φάνηκε αισθητά λεπτό σε σχέση με τα mobil choke.γνωριζει κάποιος φίλος τι πάχος έχουν τα τσοκ αυτά;κ αν τα λεπτού τοιχώματος τσοκ έχουν περίπου ιδιοπαχος με τα optima; Ευχαριστώ.ας μας διαφωτίσει κάποιος φιλος
 
Γιατί κυνήγια το θες Παναγιώτη;Εγώ έχω το lr και είμαι πολύ ευχαριστημένος στο ημερήσιο με χοντρά νούμερα 4 και 5
Δημητρη σε ευχαρηστω για την απαντηση.εχω παρει το bellειμαι πολυ ευχαρηστημενος σε περπατητο εχω και το tm για περδικα λαγο .το tl το πηρα πξο πολυ για φασσα και για αγριοπεριστερα .δεν το εχω δοκιμασει ακομα.μολισ τι δουλεψω θα θα σου πω
 
Γιατί κυνήγια το θες Παναγιώτη;Εγώ έχω το lr και είμαι πολύ ευχαριστημένος στο ημερήσιο με χοντρά νούμερα 4 και 5
Το εχω παρει για φασσα .εχω το bell και το tm.το tl το εχω παρει για μακρινες.
 
Δοκιμή σε σκληρό τερέν για τα brain με 3400 βολες. Όπως ήταν αναμενόμενο τα πουλιά καίγονταν με ταπεινά saga 28αρια 7,5 (μέτρια στην καλύτερη )
Εντύπωση μου έκανε το νέο τσοκ τιτανίου που το είχα σε ΜR ...25 γρμ και το ατσάλινο 49. Ρίχνει ατσάλια και ότι άλλο υπάρχει σε όλα τα νούμερα κ γομωσεις ...καμιά σχέση δλδ με τα αλουμινένια Muller. Παιδιά δεν το ξεκολλαγα από το όπλο ...από 15 μέτρα καψίματα ....μέχρι αρκετά 40++ ...στο βιντεο που θα ανεβάσω θα δείτε βολές...και το ξανατονιζω...με φυσιγγια μέτρια !! Το titan έχει €109 αν θυμάμαι καλά.

Και πάλι συγχαρητήρια στον κ. Σωτηρόπουλο για το προϊόν του.... Τουλάχιστον φτιάχνουμε κάτι καλό σε αυτόν το τόπο!


url=https://postimg.cc/k2XJkcch]
IMG-20190414-093507.jpg
[/url]

 
μετρια τα saga ta 28gr ?γιατι ρε τολη?ολα ζωντανα?
Τα συγκεκριμένα που δεν υπάρχουν Ελλάδα ΝΑΙ. Μέτρια ήταν οι πρώτες κούτες που ήταν τα άσπρα sporting. Μετά μας έφερε άσπρα Τραπ...αυτά ήταν ακόμα χειρότερα. Επίσης αν ρίχνεις με 7,5 28γρμ σε πουλι σαν φασσα στα 40-60 μέτρα....τι περιμενεις;;
 
Επίσης αν ρίχνεις με 7,5 28γρμ σε πουλι σαν φασσα στα 40-60 μέτρα....τι περιμενεις;;
να κλεισεις το τσοκ σε full,αλλα θα χαλαγες τα κοντινα,αλλα με την πλωθωρα μαλλον που συναντησες εκει δεν θα σε συμφερε:).
 
να κλεισεις το τσοκ σε full,αλλα θα χαλαγες τα κοντινα,αλλα με την πλωθωρα μαλλον που συναντησες εκει δεν θα σε συμφερε:).
Και πάλι...ριχναμε με ΤΜ κ anaconda LR τα ίδια..άκουγες τα "σκρατς" πάνω στο πουλι και τίποτα...και το σκρατς ήταν έντονο και με χρονοκαθυστεριση....επίσης έβλεπες πουλιά που έπεφταν στουπι...και ήταν κάτω ζωντανά κ οι μαύροι τα κυνηγουσαν
 
Τόλη καλωσήρθατε οι μπαρουτοκαπνισμένοι πίσω στην πατρίδα. Εύχομαι υγεία και χαρά και πάντα να μπορείτε να κάνετε το κέφι σας. Διαβάζοντας τις εμπειρίες σου, σκέφτηκα να σου προτείνω να πιούμε ένα καφεδάκι στο σκοπευτήριο του Ασπροπύργου και να κάνουμε δοκιμές διάτρησης και συγκέντρωσης με διάφορα chokes μεταξύ των οποίων και αυτά που χρησιμοποιείς. Έχουμε και δύο όπλα με τα ίδια σπειρώματα, τους ίδιους αυλούς, τα ίδια μήκη καννών, οπότε νομίζω ότι θα είναι μια ενδιαφέρουσα δοκιμή.
 
Τόλη καλωσήρθατε οι μπαρουτοκαπνισμένοι πίσω στην πατρίδα. Εύχομαι υγεία και χαρά και πάντα να μπορείτε να κάνετε το κέφι σας. Διαβάζοντας τις εμπειρίες σου, σκέφτηκα να σου προτείνω να πιούμε ένα καφεδάκι στο σκοπευτήριο του Ασπροπύργου και να κάνουμε δοκιμές διάτρησης και συγκέντρωσης με διάφορα chokes μεταξύ των οποίων και αυτά που χρησιμοποιείς. Έχουμε και δύο όπλα με τα ίδια σπειρώματα, τους ίδιους αυλούς, τα ίδια μήκη καννών, οπότε νομίζω ότι θα είναι μια ενδιαφέρουσα δοκιμή.
Ευχαρίστως Γιώργο...αλλά έχουμε άλλους κώνους ρε φίλε....και το vinci είναι πειραγμενο αλλά και το 930 μαμα βέβαια. Στείλε μου pm ποτέ μπορείς να μιλήσουμε κινητο
 
Ευχαρίστως Γιώργο...αλλά έχουμε άλλους κώνους ρε φίλε....και το vinci είναι πειραγμενο αλλά και το 930 μαμα βέβαια. Στείλε μου pm ποτέ μπορείς να μιλήσουμε κινητο
Ποιους κώνους και πειράγματα; Στο ίδιο όπλο θα βιδώσουμε τα τσοκ,λόγω ίδιου σπειρωματος optima+.....αυτό εννοούσα, όχι να συγκρίνουμε τα όπλα :)
 
Καλησπερα τελικα κανατε τησ δοκιμεσ
Ποιους κώνους και πειράγματα; Στο ίδιο όπλο θα βιδώσουμε τα τσοκ,λόγω ίδιου σπειρωματος optima+.....αυτό εννοούσα, όχι να συγκρίνουμε τα όπλα :)
Ποιους κώνους και πειράγματα; Στο ίδιο όπλο θα βιδώσουμε τα τσοκ,λόγω ίδιου σπειρωματος optima+.....αυτό εννοούσα, όχι να συγκρίνουμε τα όπλα :)
Καλησπερα τελικα κανατε τησ δοκημεσ με τα choke να μαθουμε και εμεισ
 
Καλησπέρα παιδιά μόλις παρέλαβα το μεσημέρι το τσόκ μου (bell) το είχα στείλει στο ΚΎΡΙΟ Σωτηροπουλο για αλλαγή χρώματος και καθαρισμό και θα ήθελα να τον ευχαριστήσω δημόσια για την εξυπηρέτηση που μου έκανε χωρίς χρήματα και τέτοιες πράξεις δείχνουν ότι πάνω από όλα είναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
 
E
Καλησπέρα παιδιά μόλις παρέλαβα το μεσημέρι το τσόκ μου (bell) το είχα στείλει στο ΚΎΡΙΟ Σωτηροπουλο για αλλαγή χρώματος και καθαρισμό και θα ήθελα να τον ευχαριστήσω δημόσια για την εξυπηρέτηση που μου έκανε χωρίς χρήματα και τέτοιες πράξεις δείχνουν ότι πάνω από όλα είναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
Καλησπέρα παιδιά μόλις παρέλαβα το μεσημέρι το τσόκ μου (bell) το είχα στείλει στο ΚΎΡΙΟ Σωτηροπουλο για αλλαγή χρώματος και καθαρισμό και θα ήθελα να τον ευχαριστήσω δημόσια για την εξυπηρέτηση που μου έκανε χωρίς χρήματα και τέτοιες πράξεις δείχνουν ότι πάνω από όλα είναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
Ειναι μεγάλη χαρα να βλέπεις στην Ελλάδα συμπεριφορά Αμερικής και όχι κουτοπονηριά...... Ειναι πολυ σωστός
 
Καλησπέρα παιδιά θελω να μοιραστω μαζι σας την εμπειρία μου από την πρώτη επαφή μου με τον Κυριο Σωτηροπουλo.
Φετος με το τέλος της κυνηγετικης σεζον απεκτησα μια μεταχειρισμενη καραμπινα μαζί με δυο τσοκ brain που ειχε ο πρωην ιδιοκτητης το ενα το είχε χρησιμοποιήσει το αλλο δεν προλαβε,και τα δυο τσοκ δεν έκαναν για τα δικα μου κυνηγια λογο των συσφιξεων που ειχαν.
Mετα απο πολυ σκεψη πηρα το θαρρος και επικοινώνησα με τον Κυριο Σωτηροπουλo περισσοτερο για να του πω για το ενα τσοκ που ηταν
αχρησιμοποιητο, αν θα μπορουσα να το αλλαξω με ένα πιο ανοιχτο, ο ανθρωπος μολις με ακουσε τι ειπα και χωρις κανενα δισταγμo και μισoλογα και πολλη ευγενεια δεχτηκε και oχι μoνο αυτo αλλα με την κουβέντα του ειπα και για το αλλο τσοκ οτι και αυτο δεν μου κανει και μου λεει αμεσως οτι θα μου το αλλαξει και αυτο και ας ηταν ελαφρως μεταχειρισμενο και με βοηθησε να επιλεξω τα σωστα τσοκάκια για τα κυνηγια που κανω.
Eγω παιδια αυτην την συμπεριφορα επαγγελματισμο και εξυπηρετηση πιστευω οτι είναι δυσκολο να την βρεις στην ελλαδα.
Απο μενα ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ!!!! Και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!
 
Last edited by a moderator:
Status
Not open for further replies.
Back
Top