Τουφεκιές στα όρια...

Εγώ προσωπικά δεν το λέω τόσο για τουφεκιές στα όρια ( και σορρυ αν το εβαλα σε λαθος θέμα) όσο για το αναζητώντας γενικώς το καλύτερο.
Το καλύτερο είναι αυτό που η απόδοση του ευχαριστεί εσένα και σου ταιριάζει.δε σημαίνει ότι επειδή κάτι είναι σύγχρονο είναι και καλύτερο.π.χ η 302 του 81 δε νομίζω ότι δε μπορει ν ανταπεξέλθει σε οποιοδήποτε σημερινό κυνήγι.απο κει και πέρα είναι τι ψάχνει ο καθένας.εχω 3 διαφορετικά μοντέλα Μπερέτα και όλα κάνουν τη δουλειά τους μια χαρά.κανενα δε σκοτώνει μόνο του
 
Εγώ προσωπικά δεν το λέω τόσο για τουφεκιές στα όρια ( και σορρυ αν το εβαλα σε λαθος θέμα) όσο για το αναζητώντας γενικώς το καλύτερο.
Μα εμείς αλλάζουμε όπλα για την χαρά την εξερευνησης όχι για να ριξουμε πιο μακρια! αλλο αυτό άλλο οι τουφεκιές εκτός ορίων.

Ότι οπλο και να εχεις περίπου τα ίδια πουλια θα βαρεσεις με το ανάλογο κοντάκι φυσιγγι και τσοκ


Όταν έριχνα μόνο με την α5 την παλιά δεν χάριζα πουθενά ...επί ένα χρονο οταν άλλαξα οπλο είχα πεσει πολύ σε ποσοστά σε σημείο να αμφισβητώ τον εαυτο μου.... Μετά από εκεί και πέρα έρχεται η εμπειρία στην επόμενη αλλαγή τα ποσοστά ήταν ιδια και στην επομενη το ιδιο και ας επεσα διαμέτρημα.
 
Μα εμείς αλλάζουμε όπλα για την χαρά την εξερευνησης όχι για να ριξουμε πιο μακρια! αλλο αυτό άλλο οι τουφεκιές εκτός ορίων.

Ότι οπλο και να εχεις περίπου τα ίδια πουλια θα βαρεσεις με το ανάλογο κοντάκι φυσιγγι και τσοκ


Όταν έριχνα μόνο με την α5 την παλιά δεν χάριζα πουθενά ...επί ένα χρονο οταν άλλαξα οπλο είχα πεσει πολύ σε ποσοστά σε σημείο να αμφισβητώ τον εαυτο μου.... Μετά από εκεί και πέρα έρχεται η εμπειρία στην επόμενη αλλαγή τα ποσοστά ήταν ιδια και στην επομενη το ιδιο και ας επεσα διαμέτρημα.
Το τόνισα ότι δεν μιλάω για την οριακή τουφεκιά αλλά την συνεχή αναζήτηση του καλύτερου.
Εννοείται ότι εξερεύνηση ή γενικά η αλλαγή ενός όπλου ή οι δοκιμές δεν είναι κάτι κακό. Πιο πολύ μιλάω για την υπερβολή που είναι μεν κάτι σχετικό αλλά μπορεί να γίνει αρνητική με την έννοια της σπατάλης χρημάτων και χρόνου χωρίς αποτέλεσμα. Οι εταιρείες μπορεί να χρησιμοποιούν τη διαφήμιση και το μάρκετινγκ για να μας κάνουν να τσιμπάμε και να ξοδεύουμε χρήματα ακόμα και χωρίς τα αναμενόμενα αποτελεσματα κάποιες φορές.
 
Το καλύτερο είναι αυτό που η απόδοση του ευχαριστεί εσένα και σου ταιριάζει.δε σημαίνει ότι επειδή κάτι είναι σύγχρονο είναι και καλύτερο.π.χ η 302 του 81 δε νομίζω ότι δε μπορει ν ανταπεξέλθει σε οποιοδήποτε σημερινό κυνήγι.απο κει και πέρα είναι τι ψάχνει ο καθένας.εχω 3 διαφορετικά μοντέλα Μπερέτα και όλα κάνουν τη δουλειά τους μια χαρά.κανενα δε σκοτώνει μόνο του
Συμφωνώ
 
Με το no limit στήσιμο επιτυγχάνει κάποιος ακαριαίες καταβολές στα 70+ μέτρα ακόμη καί με σκάγια νο.7 σε φάσσα -πέρδικα κλπ .
Είναι μεγάλο κεφάλαιο το no limit στήσιμο (bior + lb6 ανάποδο ) που άπτεται γνώσεων φυσικής -βλητικής κλπ κλπ κλπ
Θέλω να πώ δλδ ότι βάζοντας ένα bior καί ένα lb6 ανάποδο όπως το γνωστό εμπορικό ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ .....
Υπάρχουν πολλές παράμετροι που σε συνδυασμό θα σου δώσουν αυτό που θέλεις .
 
Με το no limit στήσιμο επιτυγχάνει κάποιος ακαριαίες καταβολές στα 70+ μέτρα ακόμη καί με σκάγια νο.7 σε φάσσα -πέρδικα κλπ .
Είναι μεγάλο κεφάλαιο το no limit στήσιμο (bior + lb6 ανάποδο ) που άπτεται γνώσεων φυσικής -βλητικής κλπ κλπ κλπ
Θέλω να πώ δλδ ότι βάζοντας ένα bior καί ένα lb6 ανάποδο όπως το γνωστό εμπορικό ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ .....
Υπάρχουν πολλές παράμετροι που σε συνδυασμό θα σου δώσουν αυτό που θέλεις .
Εγώ που έβγαλα το λύκειο με το ζόρι δλδ δεν έχω καμία ελπίδα.
 
Εγώ που έβγαλα το λύκειο με το ζόρι δλδ δεν έχω καμία ελπίδα.
Μακρυά από μένα υπονοούμενα περί ειρωνείας κ έπαρσης έναντι των υπολοίπων συναδέλφων ..hair..hair.
Έγραψα αυτό που ισχύει για ένα ισχυρό - πετυχεμένο no limit .
Kι'εγώ πήγα και βρήκα καθηγητή φυσικής προκειμένου να δώσω εξήγηση σε φαινόμενα που μου προέκυπταν σε άπειρες δοκιμές που έκανα (2 χρόνια δοκιμές )
 
.very shoked.....τι να βελτιώσεις ;

Θελω αλλα 10 σκαγια στον πινακα... .pray to God. Να περναω την τριχα απο το βελονι .micle.

Λογικο το αποτελεσμα..να φανταστω lb6 χρησιμοποιησες;

Οχι, απλο συγκεντρωτηρα, γι αυτο λεω οτι παιρνει κ αλλο βελτιωση... Δεν τα παω καλα με τους LB6, δεν μου αρεσει οπως δουλευουν με τα φρενατα που χρησιμοποιω κ δεν τους επιλεγω καθολου...

Πυρίτιδα;;

Tecna
 
Θελω αλλα 10 σκαγια στον πινακα... .pray to God. Να περναω την τριχα απο το βελονι .micle.



Οχι, απλο συγκεντρωτηρα, γι αυτο λεω οτι παιρνει κ αλλο βελτιωση... Δεν τα παω καλα με τους LB6, δεν μου αρεσει οπως δουλευουν με τα φρενατα που χρησιμοποιω κ δεν τους επιλεγω καθολου...



Tecna
Αφου δεν σου αρεσει τοτε παω πασο..παντως θα μπορουσες να δοκιμασεις με απλο τσοκακι τους steel αλλα ακομα και αυτα που ριχνουν συγκεντρωτηρες τυπου flight condrol
 
Aποσταση 62 μετρα, τσοκ 2 αστρα, Μ2 και σκαγια 42γρ ν 2/0... Οχι κ ασχημα αν σκεφτουμε οτι ειναι σκαγι κ πουλι... Θα το βελτιωσω κι αλλο... :)


.......... xmmmmmmm ......... 62 m .............

εμένα μου παιρνάνε τα πουλιά στα 63 μ. άρα δεν μου κάνει ........:(:(:(

ρε δεν μας παρατάτε , έχετε κόψει τελείως λέμε............ :D:D:D
 
Οτι εχουμε κοψει ειναι γεγονος, εδω κ αρκετα χρονια... .yel..yel.
Στα 62 μετρα ειχε στηριγμα για να ακουμπησω λιγο το οπλο να παει σωστα η βολη... Σε αυτη την αποσταση ο πινακας 1χ1 ειναι ακριβως οσο ειναι η 6mm ριγα του οπλου κ ενα κλικ μεγαλυτερος σε παχος...
Ωραια αισθηση να τον ακους να ανατιναζεται παντως με τα BB... .cofee.
 
Οτι εχουμε κοψει ειναι γεγονος, εδω κ αρκετα χρονια... .yel..yel.
Στα 62 μετρα ειχε στηριγμα για να ακουμπησω λιγο το οπλο να παει σωστα η βολη... Σε αυτη την αποσταση ο πινακας 1χ1 ειναι ακριβως οσο ειναι η 6mm ριγα του οπλου κ ενα κλικ μεγαλυτερος σε παχος...
Ωραια αισθηση να τον ακους να ανατιναζεται παντως με τα BB... .cofee.
Μπορεις και καλυτερα Καλαματιανε Καναρη....yel.
Φτιαξτο λιγο ακομα και ανεβα στα 72 να γουσταρουμε...bbq2
 
Back
Top