Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Χρήστο θα κοιτάξω να βρω τα χαρτιά να ανεβάσω φωτογραφία. Δεν έχω του Νικόλα όμως την πήρε ο ίδιος. Θα σου ανεβάσω όμως από carlson's και Kicks. Η διαφορά πολύ μεγάλη Χρήστο και δεν το περίμενα τόσο έντονο. Και να φανταστείς ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημενος από το carlson's με πολυ λίγα πουλιά να έχουν γλιτώσει από αυτά που τουφέκισα φέτος....
 
Πάντος πιστεύω πως σε αυτές τις κατανομές παίζει ρόλο ο αυλός μου 18,8......
Αν τα ρίξω κάποια στιγμή με τη Fabarm π έχει αυλό 18,3 θα τα πάει κι άλλο καλύτερα. Πάντος το 32άρι είχε κρότο αλλά με νορμάλ λάκτισμα.
Το δε 30άρι είχε μιδενικό λάκτισμα κ λίγο ξηρό ήχο αλλά ταχύτατο!! Πάντος αρκετά καλά κ τα δύο τους με βάση την τιμή τους.
Είμαι σίγουρος πως με ζεστό καιρό πάνε ακόμη καλύτερα.....
η sx3 σου ειναι απο τις πρωτες με χρομιομενη κανη?
αν δεν ειναι κ δε θες να παρεις τσοκ δουλεψε αλλα φυσιγγια παει πολυ καλα την d20 ειδικα σε ψηλα νουμερα κ τις ισπανικες αλλα αυτο που καταλαβα δεν θελει πολυ πιεσμενα φυσιγγια
αν πας σε τσοκ κοιτα να δοκημασεις πρωτα σε kicks αν δουλευεις καρτερια δε θα σου βγαλει κεντρα
 
η sx3 σου ειναι απο τις πρωτες με χρομιομενη κανη?
αν δεν ειναι κ δε θες να παρεις τσοκ δουλεψε αλλα φυσιγγια παει πολυ καλα την d20 ειδικα σε ψηλα νουμερα κ τις ισπανικες αλλα αυτο που καταλαβα δεν θελει πολυ πιεσμενα φυσιγγια
αν πας σε τσοκ κοιτα να δοκημασεις πρωτα σε kicks αν δουλευεις καρτερια δε θα σου βγαλει κεντρα
Φίλε Νίκο αυτό που είπες για την πυρίτιδα τη D20 το έχω παρατηρήσει....π.χ. έχω ξεμίνει από φυσίγγια τελευταία κ λόγο που δν έχει κ πουλιά κ εξάλλου τελειώνει κ η σεζόν πέρνω λίγα-λίγα τα φυσίγγια (Lambro Tordo 30gr σε No:9) που έχει την D20.......Τους κάνει ωραία σκοτώματα με 3* & 2* .....
Τώρα όσο αφορά το όπλο θα το δώσω γιατί είμαι κ αριστεροεπομηζώμενος κ συν της άλλης μου έχει κάνει κλίκ η Fabarm L4S (left)
 
Χρήστο θα κοιτάξω να βρω τα χαρτιά να ανεβάσω φωτογραφία. Δεν έχω του Νικόλα όμως την πήρε ο ίδιος. Θα σου ανεβάσω όμως από carlson's και Kicks. Η διαφορά πολύ μεγάλη Χρήστο και δεν το περίμενα τόσο έντονο. Και να φανταστείς ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημενος από το carlson's με πολυ λίγα πουλιά να έχουν γλιτώσει από αυτά που τουφέκισα φέτος....
Κώστα δλδ αν χρησιμοποιήσω το Carlson's long σε sx4 θα μου βγάζει σύσφιξη που θα αναλογη σε 2*?
 
Τώρα όσο αφορά το όπλο θα το δώσω γιατί είμαι κ αριστεροεπομηζώμενος κ συν της άλλης μου έχει κάνει κλίκ η Fabarm L4S (left)
οποτε μην ασχολησε καθολου;)εμενα μου αρεσει η xlr5 πιστευω οτι ειναι πιο στιβαρο οπλο
 
Κώστα δλδ αν χρησιμοποιήσω το Carlson's long σε sx4 θα μου βγάζει σύσφιξη που θα αναλογη σε 2*?
Βαγγέλη τι τσοκάρισμα το δίνει αυτό που λες??
Τώρα όσο αφορά το όπλο θα το δώσω γιατί είμαι κ αριστεροεπομηζώμενος κ συν της άλλης μου έχει κάνει κλίκ η Fabarm L4S (left)
και εγώ αριστερόχειρας είμαι Κωστή...γιατί κολλάς σε αυτό :)
 
Χρήστο θα κοιτάξω να βρω τα χαρτιά να ανεβάσω φωτογραφία. Δεν έχω του Νικόλα όμως την πήρε ο ίδιος. Θα σου ανεβάσω όμως από carlson's και Kicks. Η διαφορά πολύ μεγάλη Χρήστο και δεν το περίμενα τόσο έντονο. Και να φανταστείς ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημενος από το carlson's με πολυ λίγα πουλιά να έχουν γλιτώσει από αυτά που τουφέκισα φέτος....
Κανατε ενδιαφερουσα δοκιμή!
Πολύς κόσμος αναρωτιέται για τις διάφορες maxus-sx3 λόγο διαφορας κώνου.Μια μέρα πριν κάνετε την δοκιμη ήταν το θέμα συζήτησης με ένα άλλο μέλους του φορουμ.
Αν μπορειτε ανεβαστε και τις φωτογραφίες...
 
Λοιπόν τρεις δοκιμές που γλιτωσαν και δεν τις πέταξα. Στα 35 μέτρα όλες με τη Maxus.

Φυσίγγι gorilla 34gr No5 carlson's ported F (2.5*)
IMG-20190220-163104.jpg

Φυσιγγι ιδιογομωση Χρήστου 34gr Νο5 carlson's ported F (2.5*)
IMG-20190220-163158.jpg

Φυσίγγι gorilla 34gr No5 kicks buck kicker LF σε μένα μάλλον 3* - 3.5* αν δεν κάνω λαθος
IMG-20190220-163147.jpg

Σορυ για τα τσαλακωμένα χαρτιά αλλά τα είχα για πέταμα και τα ξέχασα. :)Προσωπικά μου αρέσει η τουφέκια με το φυσίγγι του Χρήστου....
 
Λοιπόν τρεις δοκιμές που γλιτωσαν και δεν τις πέταξα. Στα 35 μέτρα όλες με τη Maxus.

Φυσίγγι gorilla 34gr No5 carlson's ported F (2.5*)
IMG-20190220-163104.jpg

Φυσιγγι ιδιογομωση Χρήστου 34gr Νο5 carlson's ported F (2.5*)
IMG-20190220-163158.jpg

Φυσίγγι gorilla 34gr No5 kicks buck kicker LF σε μένα μάλλον 3* - 3.5* αν δεν κάνω λαθος
IMG-20190220-163147.jpg

Σορυ για τα τσαλακωμένα χαρτιά αλλά τα είχα για πέταμα και τα ξέχασα. :)Προσωπικά μου αρέσει η τουφέκια με το φυσίγγι του Χρήστου....
Κώστα ξέρεις με τι πυρίτιδα γεμίζει το 34αρι το gorilla;
 
Τίποτα Δημήτρη!!
Έτσι δείχνει, αυτό που δεν ξέρω μόνο είναι μη τυχόν ήταν κανένα σκάρτο το γκοριλάκι που φαίνεται στην πρώτη φώτο γιατί το σε Νο 5 έριξα πολύ λίγα φυσίγγια (6-7) σε παπιά και τα τρία που χτύπησα είχαν πάρει πολλά σκάγια πάνω και μου κάνει λίγο περίεργο που βγήκε τόσο ανοιχτή η τουφεκιά. Θα το ξαναρίξω για επιβεβαίωση.
Αυτό που ήταν εντυπωσιακό στο kicks ήταν η δύναμη....πήγαν όντως ακαριαία όλα τα σκάγια στο χαρτί...
 
Βαγγέλη τι τσοκάρισμα το δίνει αυτό που λες??

και εγώ αριστερόχειρας είμαι Κωστή...γιατί κολλάς σε αυτό :)
Δν κολλάω σε τίποτα. Αν η SX3 ή SX4 έβγεναν σε μια έκδοση (Left) θα την προτημούσα. Αλλά κοτζαμ Αμερική κ δν έχουν σκεφτή και εμάς τους
(Left man's ;))...
Απλά έχω είδη υπεροπλία 2 τ πατέρα μου κ 2 δικά μου....Τη να τα κάνω. Η sx3 είναι καθαρή κ θα την πάρει το ξαδελφάκη μου... Οπότε θα πάω προς Italia μεριά .....my man.
Έτσι για την αλλαγή..terror.
 
οποτε μην ασχολησε καθολου;)εμενα μου αρεσει η xlr5 πιστευω οτι ειναι πιο στιβαρο οπλο
Ωραίο κ το XLR.....Το είχα δει στο οπλουργείο της πόλης μου που το είχε φέρει ένας για καθαρισμό....
(Σα μηχανή moto cross ακούγεται πλάκα πλάκα).... XLR .sarcastic..sarcastic.
 
Τίποτα Δημήτρη!!
Έτσι δείχνει, αυτό που δεν ξέρω μόνο είναι μη τυχόν ήταν κανένα σκάρτο το γκοριλάκι που φαίνεται στην πρώτη φώτο γιατί το σε Νο 5 έριξα πολύ λίγα φυσίγγια (6-7) σε παπιά και τα τρία που χτύπησα είχαν πάρει πολλά σκάγια πάνω και μου κάνει λίγο περίεργο που βγήκε τόσο ανοιχτή η τουφεκιά. Θα το ξαναρίξω για επιβεβαίωση.
Αυτό που ήταν εντυπωσιακό στο kicks ήταν η δύναμη....πήγαν όντως ακαριαία όλα τα σκάγια στο χαρτί...
Μα και έτσι που φαίνεται στο χαρτί, παρόλο έχει κενά και ανομοιόμορφη κατανομή, αν περάσει το παπί - κι αν δεν είναι πολύ κωλόφαρδο να πέσει σε μεγάλο κενό - βλέπεις ότι θα πάρει πάρα πολλά σκάγια !!! Αυτές οι ομαδούλες σκαγιών κάνουν τα "καψίματα" κ τα "ανατινάγματα" δηλ. ακαριαία σκοτώματα. Γι'αυτό συχνά λέγεται από πολλούς, ότι το τάδε φυσίγγι ή το τάδε τσοκ είναι απογοητευτικό στον πίνακα αλλά πολύ αποτελεσματικό στο κυνήγι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top