Action cameras

Eγω αυτο που εχω δει μεχρι στιγμης αρνητικο στη Shotkam ( που ουσιαστικα δεν ειναι απλα για μας εδω με το καθεστως ειναι) πως δινουν διαρκεια της build in battery τα 3 χρονια και η αντικατασταση της με καινουρια στοιχιζει 40 δολαρια ( λογικη) απλα γινεται μονο σε αυτους οποτε για τους Αμερικανους καταναλωτες ειναι οκ για μας πρεπει να την στειλεις Αμερικη και στην επιστροφη θα στην κρατησουν σιγουρα και φορολογησουν στο Τελωνειο.

Oχι δεν πληρωνεις τελωνειο αφου εχεις το χαρτι αποστολης που σταλθηκε για επισκευη. Η Shotkam εχει αυτη τη στιγμη το καλυτερο customer service στο κοσμο. Ειχα στειλει Δευτερα την καμερα Αμερικη και Παρασκευη την ιδια βδομαδα την ειχα στα χερια μου πισω.
 
Όποιος ενδιαφέρεται να πάρει shotkam, ας έχει στην άκρη του μυαλού του και την περίπτωση που έτυχε σε μένα. Εγώ πήρα αν όχι την πρώτη, μία από τις πρώτες shotkam που ήρθαν στην Ελλάδα το 2012.
Το 2016 που χρειάστηκε να την στείλω πίσω για δεύτερη φορά για αλλαγή μπαταρίας, μου είπαν πως δεν υποστηρίζαν πλέον.....άκουσον....άκουσον....τεσσάρων χρονών μοντέλο, δεν είχαν spare μπαταρία να μου βάλουν και αυτό που θα μπορούσα να κάνω θα ήταν να αγοράσω το τελευταίο μεταγενεστερο μοντέλο με 200$ έκπτωση.
Σε ερώτηση που έκανε φίλος πέρσι του απάντησαν ότι δεν μπορούμε να σου εγγυηθούμε ότι σε πέντε χρόνια από τώρα θα έχουμε μπαταρίες για τα σημερινά μοντέλα.
Εμένα αυτά μου φαίνονται λίγο καραγκιοζιλίκια.
 
Όποιος ενδιαφέρεται να πάρει shotkam, ας έχει στην άκρη του μυαλού του και την περίπτωση που έτυχε σε μένα. Εγώ πήρα αν όχι την πρώτη, μία από τις πρώτες shotkam που ήρθαν στην Ελλάδα το 2012.
Το 2016 που χρειάστηκε να την στείλω πίσω για δεύτερη φορά για αλλαγή μπαταρίας, μου είπαν πως δεν υποστηρίζαν πλέον.....άκουσον....άκουσον....τεσσάρων χρονών μοντέλο, δεν είχαν spare μπαταρία να μου βάλουν και αυτό που θα μπορούσα να κάνω θα ήταν να αγοράσω το τελευταίο μεταγενεστερο μοντέλο με 200$ έκπτωση.
Σε ερώτηση που έκανε φίλος πέρσι του απάντησαν ότι δεν μπορούμε να σου εγγυηθούμε ότι σε πέντε χρόνια από τώρα θα έχουμε μπαταρίες για τα σημερινά μοντέλα.
Εμένα αυτά μου φαίνονται λίγο καραγκιοζιλίκια.
Φιλε δεν πρεπει να ειναι ετσι αλλα δυστυχως ετσι γινεται σε αγαθα τεχνολογιας.Πηγαινε και ζητα ανταλλακτικα για κινητο 6 ετιας και θα γελανε καμια βδομαδα
 
βεβαίως για όλα υπάρχει λύση ;)
ένα μικρό Power bank μέχρι 3000mah στερεωμένο στον ιμάντα κεφαλής και έχεις 8 ώρες εγγραφής

IMG-20181206-155705.jpg
καλησπερα είσαι ευχαριστημένος με αυτή τι κάμερα έχεις κανένα βιντεάκι να δουμε
 
Last edited by a moderator:
https://www.mediamarkt.gr/el/product/_sencor-3cam-4k03wr-1198944.html
Επειδή δεν σκαμπαζω και πολλά... Τι λέτε;
Ψάχνω κάτι σε χαμηλή τιμή με καλή ανάλυση όσο γίνεται και καλή μπαταρια


η συκγεκριμενη υπαρχει και στο ebay με 35-40 ευρω και δωρεαν μεταφορικα..
σαν αναληση καλη
σλοου μοσιος δε κανει καλο και τα χροματατις ειναι καπως κορεσμενα..
μεγαλη βοηθια το τηλεχιριστιριο..
 
Γιαννη αν την βαλεις πανω στο οπλο κανει καλη εγραφη σε μακρηνες βολες....των 40 -60 μετρων..... η φαινωντε σαν κουκιδες ...???


για τετειες τουφεκιες δε κανει ..
εαν θες καμερα για οπλο πανω πρεπει να πας σε τυπο σαν σοντικαμ (σα στηλο)
αυτη ειναι για κεφαλη μονο και για κοντινες τουφεκιες...
 
Παίδες έπεσα πριν λίγο σε ένα βίντεο από κυνήγι τσίχλας με την Gopro Hero 7 Black...
Δεν περίμενα να δω τέτοια ανάλυση σε κυνήγι τσίχλας με action camera...
Δεν θέλω να φανταστώ πως θα φαίνονται οι φάσσες ή τα πρασινοκέφαλα...
 
για τετειες τουφεκιες δε κανει ..
εαν θες καμερα για οπλο πανω πρεπει να πας σε τυπο σαν σοντικαμ (σα στηλο)
αυτη ειναι για κεφαλη μονο και για κοντινες τουφεκιες...
Ακριβώς για κοντα μια χαρα ειναι
 
Back
Top