Παλιά φυσίγγια

Το nobel sport γραμμενο στο πλαι το θυμαμε γυρω στο '04-05 καπου εκει πρεπει να ηταν oταν τα εβαζε σε αυτο το κουτι,το ιδιο κ τα αλλα τις φυσιγγια..τοτε ηταν που κυκλοφορησαν κ τα 206 formula,gm3 fast καφε χρωμα,sidna κλπ..
 
Last edited:
Βρήκα πεταμένους δύο κάλυκες πορτοκαλί/κόκκινο που γράφουν" NOBELSPORT AZ-20" και "NOBELSPORT AZ-32". Τους γνωρίζουμε; Είναι παλιοί;
upload picture link
Έχω την εντύπωση πως αυτοί οι κάλυκες είναι τα σημερινά CLASSICA 32gr της ΝSI.
 
Κωστα,κατι φυσιγγια Χαρμπαλης απο Πυργο με διευθυνση Πατρων 51 σου λενε τιποτα?
Διαφανα σε ενα κουτι με ενα κανονι απ εξω,Gm3 κοκκινα κ κατι πορτοκαλι Αpatsi με εναν ινδιανο στο κουτι..
Εχει κλεισει αυτος,αλλα δεν ξερω αλλες πληροφοριες..
 
Last edited:
Μπραβο αυτα ειναι!!αλλα εχει κλεισει το sport & hobby..
Aν πας προς Πυργο μαθε τιποτα παραπανω η ρωτα κανα παλιο..παντως δεν πρεπει να ηταν γνωστα φυσιγγια..
Αν δν μου τα ανέφερες εγώ δν θα μάθαινα ποτέ για αυτά. Θα ρωτήσω ένα δικό μου πρώιν τσιχλάς κ θα μου πει σίγουρα. Ειναι της δεκαετίας του '50 γεννηθείς κ θα ξέρει σίγουρα.
Επίσης στις επόμενες ημέρες θα αναρτήσω φωτό από μια "μίνι βιοτεχνία φυσιγγίων" εδώ στην Αμαλιάδα η οποία δν λειτουργεί φυσικά......
 
Φιλε εχεις απο τα πολυ παλια κ ειναι κ σε καλη κατασταση..Αυτα ηταν τα Ελληνικα gevelot,δεν υπαρχει αμφιβολια..
Εγω τα θυμαμε απο το 1997 πιτσιρικας που γεμιζοταν σε καλυκα cheddite με giovanni(αυτος δεν ειναι..)κ μετα γυρω στο "01-02 αλλαξε το κουτι ιορδανογλου κ ειναι το σημερινο που ξερουμε..
 
Φιλε εχεις απο τα πολυ παλια κ ειναι κ σε καλη κατασταση..Αυτα ηταν τα Ελληνικα gevelot,δεν υπαρχει αμφιβολια..
Εγω τα θυμαμε απο το 1997 πιτσιρικας που γεμιζοταν σε καλυκα cheddite με giovanni(αυτος δεν ειναι..)κ μετα γυρω στο "01-02 αλλαξε το κουτι ιορδανογλου κ ειναι το σημερινο που ξερουμε..
Φιλε εχεις απο τα πολυ παλια κ ειναι κ σε καλη κατασταση..Αυτα ηταν τα Ελληνικα gevelot,δεν υπαρχει αμφιβολια..
Εγω τα θυμαμε απο το 1997 πιτσιρικας που γεμιζοταν σε καλυκα cheddite με giovanni(αυτος δεν ειναι..)κ μετα γυρω στο "01-02 αλλαξε το κουτι ιορδανογλου κ ειναι το σημερινο που ξερουμε..
Άρα αυτά είναι πριν το '97 δηλαδή ; Πάντος θα πάω Ρουμελιώτη να πάρω ένα κουτί να τα ρίξω σε τσίχλες......Δν βαριέσαι θα πάω να δω κ ποια είναι στο ράφι.
 
Άρα αυτά είναι πριν το '97 δηλαδή ;
και πολυ πιο πισω.....
Πάντος θα πάω Ρουμελιώτη να πάρω ένα κουτί να τα ρίξω σε τσίχλες......Δν βαριέσαι θα πάω να δω κ ποια είναι στο ράφι.
Επειδη απο οτι ξερω ειναι παλιο καταστημα ρωτησε τον για τα τοτε gevelot στο μπλε-μαυρο κουτι(25αδα)..θα τα θυματε σιγουρα..κ αν εισαι τυχερος μπορει να το βρεις κ στο ραφι του να εμπλουτισεις κ την συλλογη σου...sarcastic.
 
και πολυ πιο πισω.....

Επειδη απο οτι ξερω ειναι παλιο καταστημα ρωτησε τον για τα τοτε gevelot στο μπλε-μαυρο κουτι(25αδα)..θα τα θυματε σιγουρα..κ αν εισαι τυχερος μπορει να το βρεις κ στο ραφι του να εμπλουτισεις κ την συλλογη σου...sarcastic.
Τάσο απ αυτά που είναι στο μπλε μαύρο κουτί έχω...θα σου στείλω κ τέτοια..Αυτά εδώ που έχει ο (τυχερός) φίλος είναι αρχαία!!
 
Αυτο δεν το εχω ξαναδει...shake hands.
Του Μπουτσελακου ειχα παρει πιτσιρικας ενα 36γρ πρασινο σε ημιδιαφανο καλυκα που εβγαζε κ μαλιστα σε ν7 1/2..το κουτι ειχε κατι παπιες απεξω..τοτε δεν εκανα συλλογη κ τα εριξαhippo
Μπουτσελακος 36γρ Ν5 σε πρασινο ημιδιαφανο,πριν 15 χρονια.Εβγαινα με το investarm ντουμπλε σε μπαλιζες και τους καπνιζα τα κεφαλια.sex hard.
Ακομα εχω.my man.Τασοοοοο ακουςςςςςςςςςςςς.sarcastic..sarcastic.
 
Back
Top