Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
https://www.facebook.com/endraseishop/posts/1150274585133191
Ο Ψωμάς στη Χαλκίδα ξαναβγάζει φυσίγγια, πολύ καλή τιμή δεδομένων των υλικών και του ανταγωνισμού, προσωπικά θα ήθελα πιο ψηλό πάφυλα.
Αν περάσω από κει σίγουρα θα τσιμπήσω μερικά
Για 32 γραμμάρια και με αυτά τα υλικά είναι καλή η τιμή!
 
Πήραν το μήνυμα της αγοράς...
άμα δεν μπορεί να βγάλει το δικό του σε φθηνότερη τιμή από τα επώνυμα, δεν θα σταθεί εύκολα μαγαζί σε μεγάλη πόλη, όπως η Χαλκίδα.
τι κέρδος να βγάλει πουλώντας μόνο επώνυμα;
αρκεί βέβαια να είναι ποιοτικό φυσίγγι και όχι κοπριά.
 
Το φυσίγγια της τσίχλας έχει το κέρδος πιστεύω και μάλιστα το θεωρώ εύκολο να φτιάξει κάποιος ένα καλό τσιχλοφυσιγγο. Aquila γεμίζει και ο ζώτος βέβαια, αν τα δοκιμάσει κάποιος ας δούμε και τα σωθικά του.
 
https://www.facebook.com/endraseishop/posts/1150274585133191
Ο Ψωμάς στη Χαλκίδα ξαναβγάζει φυσίγγια, πολύ καλή τιμή δεδομένων των υλικών και του ανταγωνισμού, προσωπικά θα ήθελα πιο ψηλό πάφυλα.
Αν περάσω από κει σίγουρα θα τσιμπήσω μερικά
Μια χαρά φαίνονται και με καλά υλικά
 
Το φυσίγγια της τσίχλας έχει το κέρδος πιστεύω και μάλιστα το θεωρώ εύκολο να φτιάξει κάποιος ένα καλό τσιχλοφυσιγγο. Aquila γεμίζει και ο ζώτος βέβαια, αν τα δοκιμάσει κάποιος ας δούμε και τα σωθικά του.
ο ζωτος εχει τα 32γρ ,6,30-6,50 ,καπου εκει με ακουιλα.[τα σωθικα του τα εγραψε μανο]
 
https://www.facebook.com/endraseishop/posts/1150274585133191
Ο Ψωμάς στη Χαλκίδα ξαναβγάζει φυσίγγια, πολύ καλή τιμή δεδομένων των υλικών και του ανταγωνισμού, προσωπικά θα ήθελα πιο ψηλό πάφυλα.
Αν περάσω από κει σίγουρα θα τσιμπήσω μερικά

Δευτέρα Τρίτη θα κυνηγήσω Αλιβέρι,,,στο γύρνα θα περάσω να πάρω μερικά κουτάκια για δοκιμή
 
Μετά το κυνηγι επισκέφθηκα ένα φίλο που βγάζει εξαιρετικα φυσίγγια κ είχα να δω χρόνια;)Εκανα κ τα ψωνια μου βέβαια...
5RGFZTN.jpg
Βωσσος λεμεεεεε.terror.
Aπο Πρεβεζα δεν ειναι αυτα?
Θυμαμαι τις καλες χρονιες που πηγαιναμε Σεπτεμβρη για περασματα τρυγονιων ολη η Πρεβεζα αυτα εριχνε.
 
Δεν είναι θέμα διασημότητας είναι θέμα κόστους.π.χ το ariston ξεκίνησε σαν φυσιγγαρα γεμισμένο με c7 μετα για να χαμηλώσει το κόστος το άλλαξε σε g 3000 δεκτον γιατί για χρόνια ήταν το αγαπημένο μου τσιχλοφυσιγγο και τρυγονοφυσιγγο όταν το classica έπαιρνε την ανιούσα.θυμαμαι τιμή στο ariston τ οποίο δεν καταλάβαινε από καιρούς 4,60 και μέχρι πριν 3 χρόνια 5,50 και 5,70.τωρα γεμισμένο με ισπανική και 8 ευρώ.ελεος δηλαδή.γι αυτό πέρασα σε άλλα πάλι με ισπανική αλλά σε 6 ευρώ.αλλο φυσιγγι θρύλος το tordo της nsi.παει κι αυτό το κόψανε.αναγκαστικα λοιπόν πρέπει να ψάχνεται στα φυσίγγια.πολυ καλά του δορκα αλλά στα ύψη.οι ισπανικές λοιπόν έχουν επικρατήσει λόγω κόστους στις μικρές βιοτεχνίες και αναγκαστικά αυτα τα φυσίγγια θα προτιμώ αφού δε γεμίζω κι ούτε σκοπεύω να αρχίσω τώρα.οσοι γεμίζουν έχουν επιλογες

Οταν βαριομουν ή δεν προλαβαινα να γεμισω αυτο επαιρνα.Κοκκινο κουτι διαφανος ασπρος καλυκας. Απιστευτο φοβερο.
Πηγα να το ζητησω φετος και εχουν μονο το GM3 Fast νομιζω ειναι οτι πιο κοντα σε αυτο ( Μπαρουτι Prima, συγκεντρωτηρας Nobel GT,686 νομιζω καψυλλι)
Το εχεις δοκιμασει?
 
δεν ειναι το ιδιο με αυτο που θυμασαι εσυ,ειναι πιο δυνατο τωρα.
Πες μου σε παρακαλώ περισσότερες πληροφορίες και εντυπωσεις.
Το πρώτο το Tordo της NSI το είχα ρίξει κατά κόρον πιο πάλια και είχα τις καλύτερες των εντυπώσεων.Tώρα το GM3 fast ζήτημα να έχω ρίξει μισό κουτί.
 
εχει γινει για πιο κρυο καιρο,ειναι πολυ δυνατο για 32αρι ,εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει ουτε σαν συγκεντωση ουτε σαν αισθηση.
Ενα ωραιο τσιχλοφυσσιγο ειχε η NSI (Τοrdo) το χαλασε.Τι τους πιανουν ηθελα να ηξερα και να πω οτι δεν πουλαγε?
 
Για αυτο λετε ;;;

Τι άλλαξε ;;
Για αυτο λεμε ναι.Αλλαξε το Tordo που ητανε σε κοκκινο κουτι με ασπρο διαφανο καλυκα. Μπαρουτες ταπες κτλ δειχνουν ιδια αλλα οπως λεει και ο συναδελφος πιο πανω που το εχει δοκιμασει περισσοτερο απο μενα το αποτελεσμα δεν ειναι ιδιο με το παλιο Τοrdο.
 
Έμενα από απόδοση μου εκατσαν καλα..κ δεν τα έριχνα με κρύους καιρούς..Αλλά η διαφορα στην αίσθηση της τουφεκιας σε σχέση με το παλιό ήταν τεράστια..κ σημειώνω ότι τα έριχνα με 3,400γρ αερίων....
Σκληρό φυσίγγι κ σίγουρα όχι για δίκαννα..
Κάπου είχε κάνει μια παρουσίαση ο Στέλιος αλλά δεν την βρίσκω...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top