Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τώρα ,αν κι δεν συμπαθώ την μάρκα καθόλου το συγκεκριμένο είναι πολύ όμορφο όπλο κι με ποιότητα.αλλα .....πιστευω το πέλμα της μάνας του το κάνει πολύ ποιο ομορφό.δεν ξέρω βέβαια αν σου κάθεται καλύτερα στην επόμιση με αυτο ..τότε πάω πάσο . Καλά κυνήγια να έχεις κι πάντα με υγεία
Συγουρα το δικο του είναι πιο ωραίο αλά κανει και 90€ και βγενει σε 3 διαστάσεις. Αυτό που διχνω εγώ είναι φέτα στην οποία μπορούμε να τοποθετήσουμε πέλμα του εμπορίου με 10€
 
Εκτύπωση 3D είναι ; ωραία δουλειά
Ναι είναι 3d αλλά έχω φαει πολλές ώρες για να το βγάλω οπως το θέλω.το καλό είναι οτι το κάνω όσο πάχος θέλω και οτι χρωμα θέλω. Σας έδειξα αυτό για να ακούσω εντυπωσεις. Αυτό είναι πλαστικό. Εχω φτιάξει και λαστιχένιο.μπορω να κάνω και ακριβός το ίδιο με τη benelli αλλά θα με μηνυσουν .sarcastic.. Να και το λαστιχένιο
N2IIo6M.jpg
KgQID4V.jpg
gQc1bw6.jpg
rgG78EH.jpg
 
Τώρα ,αν κι δεν συμπαθώ την μάρκα καθόλου το συγκεκριμένο είναι πολύ όμορφο όπλο κι με ποιότητα.αλλα .....πιστευω το πέλμα της μάνας του το κάνει πολύ ποιο ομορφό.δεν ξέρω βέβαια αν σου κάθεται καλύτερα στην επόμιση με αυτο ..τότε πάω πάσο . Καλά κυνήγια να έχεις κι πάντα με υγεία

Αλεχ για πες πως το έκανες γιατί και γω δεν θέλω να δώσω το εννενηνταρι ;

Ναι είναι 3d αλλά έχω φαει πολλές ώρες για να το βγάλω οπως το θέλω.το καλό είναι οτι το κάνω όσο πάχος θέλω και οτι χρωμα θέλω. Σας έδειξα αυτό για να ακούσω εντυπωσεις. Αυτό είναι πλαστικό. Εχω φτιάξει και λαστιχένιο.μπορω να κάνω και ακριβός το ίδιο με τη benelli αλλά θα με μηνυσουν .sarcastic.. Να και το λαστιχένιο
N2IIo6M.jpg
KgQID4V.jpg
gQc1bw6.jpg
rgG78EH.jpg
Πολύ ωραίος ο Αλέξης! .shake hands. .shake hands.
Αν δέχεσαι παραγγελίες, γράψε την πρώτη για τον φίλο μου τον Δημήτρη (@Black eagle) ! .sarcastic.
 
Παιδιά Καλημέρα.συγγνώμη για το off topic προκαταβολικά.Χθες κυνηγησα μια supersport και ερωτεύτηκα.Αν κάποιος φίλος έχει καμία Καλή περίπτωση σε μεταχειρισμένο ας στειλει ένα π.μ.Καννη υπάρχει επομένως και χωρις την καννη θα με ενδιέφερε.Ευχαριστώ...
 
Έχω την εντύπωση ότι το σώμα είναι ίδιο σε όλες τις rafaello πόσο μάλλον στην crio comfort που έχεις εσύ και διαφέρει μόνο η κάννη οπότε ποιο το νόημα της αγοράς?
Ως ένα σημείο έχεις απόλυτο δίκιο.απλά το ζυγισμα του όπλου και η φιλοσοφία στην κατασκευή της βάσης και της σκανδαλης παραπέμπουν σε πιο στιβαρό όπλο που απευθύνεται αποκλειστικά σε καρτέρι και σκοπευτήριο.Ή αγορά της καννης έγινε σύμφωνα με το πολύ λογικό σκεπτικό που έκανες φίλε μου.Έτσι σκέφτηκα και εγώ.Να όμως που μόλις τα έπιασα και τα δύο όπλα με την ίδια καννη και ασχολήθηκα με κατασκευαστικές λεπτομέρειες είδα ότι διαφέρουν...
 
Έχω την εντύπωση ότι το σώμα είναι ίδιο σε όλες τις rafaello πόσο μάλλον στην crio comfort που έχεις εσύ και διαφέρει μόνο η κάννη οπότε ποιο το νόημα της αγοράς?
Εχω και εγώ την εντύπωση οτι με την crio comfort η μονές διάφορες είναι η άσπρη βαση και το αθρακονιμα στα πλαστικά κατα τα αλλά τα ίδια όπλα είναι.και εγώ crio comfort έχω γιαυτό το λεω
 
alex1985,
Δες πως είναι φτιαγμένο αυτό (σκελετός στη 2η φωτογραφία , που μπαίνει μέσα στο κοντάκι)
https://www.nokick.com/Precision_Fit_Pad_AirTech_Benelli_p/ls-10810.htm
και φτιάξε μερικά ίδια χωρίς τρύπες και ανοίγματα εκτός από ένα μεγάλο άνοιγμα κάπου στη μέση. Έτσι ο καθένας θα μπορούσε να προσαρμόσει όποιο πέλμα της αγοράς θέλει.
Τώρα θα μου πεις γιατί κάποιος να μην πάρει ολόκληρο το πακέτο. Η πλαστική "φέτα"του λαστιχένιου πέλματος είναι τόσο σκληρή που θα ραγίσει και θα σπάσει εύκολα. Το ξέρω από πρώτο χέρι, έχω σπάσει 4.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top