Cal.20

Έχει κανείς άποψη για τα παρακάτω μάγκες?
https://www.taskof.gr/product/taskof-cal-20/
Ιδέα δεν έχω Μπιλακο αλλά το ρελι και ο κόκκινος καλυκας είναι .sex hard.πηξαμε στο κίτρινο .sarcastic..
Ίσως με ένα τηλεφώνημα να μάθουμε περισσότερα, υλικά τα πάντα όλα. Το κουτί πάντως φαίνεται κάπως παλιακο (Τάσο που είσαι φιλαράκι) .
 
Ρε φίλε γιατί σχεδόν όλα έχουν κιτρινους κάλυκες?
Για να ξεχωρίζουν από του cal 12 μάλλον εγγλεζικη πουστιά για να μην μπερδεύονται οι γεμισταδες που τα χουν χύμα σε τσάντες. Το φυσιγγι του εικοσαριου θα στακαρει στον κώνο του cal 12 με ολέθρια αποτελέσματα, γιαυτο έχει καθιερωθεί αυτό το χρώμα στους αγγλοαμερικανους αν έχεις προσέξει δεν υπάρχει κίτρινο δωδεκαρι φυσίγγι σε αυτούς. Οι ιταλοί ποιο μάγκες έχουν από όλα αν και με τις εξαγωγές τα ποιο πολλά είναι κίτρινα και σε αυτους.
 
Ένας φιλος μου έριξε με 303 καταλαθος φυσιγγι από Cal 16....very shoked.
Σφηνωσε μεσα.... Ευτυχώς για λιγο δεν είχε χώρο να ανέβει το επόμενο ....

Βλεπω όλη την φάση... Του φευγουν 2 πουλιά ρίχνει μια μετά κλικ φωτογραφια . Του λέω τι εγινε μου λέει εμπλοκή τραβαει κλείστρο μέσα σφήνα με τα πολλα το βγαζουμε ...του λέω μαλακα από το 16αρι του πατέρα σου είναι.

Πώς διαολο εκανε μπαμ δεν καταλαβα...

Για την ιστορια έπεσε η πέρδικα φτερουγατη .very funny. και την βρήκαμε μετά από ώρα
 
Ένας φιλος μου έριξε με 303 καταλαθος φυσιγγι από Cal 16....very shoked.
Σφηνωσε μεσα.... Ευτυχώς για λιγο δεν είχε χώρο να ανέβει το επόμενο ....

Βλεπω όλη την φάση... Του φευγουν 2 πουλιά ρίχνει μια μετά κλικ φωτογραφια . Του λέω τι εγινε μου λέει εμπλοκή τραβαει κλείστρο μέσα σφήνα με τα πολλα το βγαζουμε ...του λέω μαλακα από το 16αρι του πατέρα σου είναι.

Πώς διαολο εκανε μπαμ δεν καταλαβα...

Για την ιστορια έπεσε η πέρδικα φτερουγατη .very funny. και την βρήκαμε μετά από ώρα
Κάπως έτσι θα την πάτησαν με το εικοσαρι και καθιέρωσαν την μονοχρωμια.
 
Λοιπόν τα φυσίγγια είναι με ρελι στο χέρι γεμισμένα είναι σε 12αδες και κάνουν 3.5 ευρω

Δεν την λες και ασχημη τιμή σε σχεση με τα υπόλοιπα. Τώρα ρωτησα για μπαρουτι και βισμα

Περιμένω απάντηση

Βισμα γκαλαντι
Πυρίτιδα μαξαμ μονοβασικη
Μόνο σε 8αρια έχει τωρα

Πήρα δέκα κουτάκια για δοκιμή και βλέπουμε.
 
Βισμα γκουαλαντι
Πυρίτιδα μαξαμ μονοβασικη
Ωραίος !!! CSB1-PSB1 ή CSB2-PSB2 ... Αν έχει από τις δεύτερες ακόμη καλύτερα !!! .shake hands.
Ρε φίλε γιατί σχεδόν όλα έχουν κιτρινους κάλυκες?

Για να ξεχωρίζουν από του cal 12 μάλλον εγγλεζικη πουστιά για να μην μπερδεύονται οι γεμισταδες που τα χουν χύμα σε τσάντες. Το φυσιγγι του εικοσαριου θα στακαρει στον κώνο του cal 12 με ολέθρια αποτελέσματα, γιαυτο έχει καθιερωθεί αυτό το χρώμα στους αγγλοαμερικανους αν έχεις προσέξει δεν υπάρχει κίτρινο δωδεκαρι φυσίγγι σε αυτούς. Οι ιταλοί ποιο μάγκες έχουν από όλα αν και με τις εξαγωγές τα ποιο πολλά είναι κίτρινα και σε αυτους.
 
Βισμα γκαλαντι
Πυρίτιδα μαξαμ μονοβασικη
Μόνο σε 8αρια έχει τωρα

Πήρα δέκα κουτάκια για δοκιμή και βλέπουμε.
Παρέλαβα τα φυσίγγια του Ρουμελιώτη!
Πυρίτιδα Α1,βύσμα Gualandi,26 γραμμάρια σκάγια και παραδοσιακό ρέλι!
Το Σ/Κ θα έχει δοκιμή...

image share website
Καλοριχτα μάγκες.
 
Παρέλαβα τα φυσίγγια του Ρουμελιώτη!
Πυρίτιδα Α1,βύσμα Gualandi,26 γραμμάρια σκάγια και παραδοσιακό ρέλι!
Το Σ/Κ θα έχει δοκιμή...

image share website
Κάπου τα ξέρω εγώ αυτούς τους καλυκες
Για σφάξε ένα να δουμε αναλογίες του ποιητη
 
Έχω πάρει το βιβλίο τους Λευτέρη πολύ αναλυτικό και πολλές συνταγές και με ευρωπαϊκές πυριτιδες και καλυκες σε 21γρ που με ενδιαφέρει ιδιαίτερα.
Αλλά και στις σελίδες της κάθε εταιρείας που βγάζει πυριτιδες υπάρχουν πολλές συνταγές με αμερικανικούς κάλυκες συνήθως .
 
Back
Top