Άρβυλα ( Αγορά )

Εγινε παιδια ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες..θα το παρω δοκιμαστικα για τους περιπατους(θα σας πω και τι παιζει μετα με το συγκεκριμενο) και θα παρω και ενα δευτερο ζευγαρι πιο κοντα για το κυνηγι,συγκεκριμενα η grisport που εχω δοκιμασει πολλα ζευγαρια της με εχει αφησει πολυ ικανοποιημενο..δυο σεζον τις βγαζουν ανετα στα κατσαβραχα με λιγη συντηρηση ισως και τριτη..
 
Εγινε παιδια ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες..θα το παρω δοκιμαστικα για τους περιπατους(θα σας πω και τι παιζει μετα με το συγκεκριμενο) και θα παρω και ενα δευτερο ζευγαρι πιο κοντα για το κυνηγι,συγκεκριμενα η grisport που εχω δοκιμασει πολλα ζευγαρια της με εχει αφησει πολυ ικανοποιημενο..δυο σεζον τις βγαζουν ανετα στα κατσαβραχα με λιγη συντηρηση ισως και τριτη..
Άμα είναι έτσι ορμα Φίλιππα, ο θείος σου είχε φέρει στο κυνηγομαγαζο κάτι χαμηλά μποτάκια τα χαν πάρει μερικοί και ήταν ευχαριστημένοι δεν θυμάμαι μάρκα.
 
Ούτε το όνομα τους δεν θέλω ν` ακούω...
Μου σακάτεψαν τα πόδια τα "crispi nevada"
230 ευρώ στον κάλαθο των αχρήστων...

Εντύπωση μου κάνει αυτό που λες Μιχάλη. Τα crispi τα βάζω στο πρώτο ράφι ποιότητας. Έχω ένα ζευγάρι άλλωστε εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Τι πρόβλημα σου έβγαλαν και σου πλήγωσαν τα πόδια?
 
Εντύπωση μου κάνει αυτό που λες Μιχάλη. Τα crispi τα βάζω στο πρώτο ράφι ποιότητας. Έχω ένα ζευγάρι άλλωστε εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Τι πρόβλημα σου έβγαλαν και σου πλήγωσαν τα πόδια?

Και εγώ τα είχα τα Νεβάδα και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος. Το μόνο μείον ότι ήταν βαριά
 
Εντύπωση μου κάνει αυτό που λες Μιχάλη. Τα crispi τα βάζω στο πρώτο ράφι ποιότητας. Έχω ένα ζευγάρι άλλωστε εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Τι πρόβλημα σου έβγαλαν και σου πλήγωσαν τα πόδια?
Μου μαύρισαν (μάτωσαν) τα νύχια των δυο μεγάλων δακτύλων των ποδιών. Με πονούσαν για μήνες.
Τα χάρισα στον κουνιάδο μου και έπαθε κι αυτός τα ίδια... Έλεος... και ήταν και πανάκριβα...
 
Αυτό μου κάνει για λάθος νούμερο. Είναι κανόνας ότι το παπούτσι τρεξίματος και το ορειβατικο το παίρνουμε ένα νούμερο μεγαλύτερο από το πολιτικό. Αυτό γίνεται γιατί μετά από κάποια ώρα τα πόδια αρχίζουν και πρηζονται και επειδή στο βουνό έχει αρκετά κατηφορικα που το πόδι φρεναροντας μετακινείται μπροστά. Καλό δέσιμο επίσης που μετά από λίγη ώρα περπάτημα καλό είναι να το προσαρμοζουμε.
 
Καλησπέρα έχει δοκιμάσεις κάνεις αυτά τα lytos , αν υπάρχει και κάποια άλλη πρόταση σε αυτά τα χρήματα με μονοκομματο δέρμα ευχαρίστως να την ακούσουμε.
https://www.skroutz.gr/s/12906455/Lytos-Mulaz-Fas-OX-41.html
Εχω το προηγούμενο μοντέλο εδώ και 3-4 χρόνια. Αρκετά άνετα στο περπάτημα τους έχω κάνει πολλά χιλιόμετρα. Όταν ήταν καινούργια γλιστρουσαν λίγο παραπάνω από ότι ήθελα πάρα τη vibram. Έδωσα λύση αγριευοντας λίγο τη σόλα με συρματοβουρτσα. Έκτοτε δεν είχα θέμα. Και φέτος με αυτά θα κυνηγήσω. Από θέμα στεγανοτητας, όταν περπατάω για πολλή ώρα σε χόρτα με δροσιες, ίσως μου βραχουν οι κάλτσες πάνω από τα κορδόνια. Το έχω λύσει φορώντας γκετες.
Πάντως στην τιμή που έχουν τώρα υπάρχουν πιστεύω κι άλλες καλές επιλογές
 
Μετά από μια έρευνα που έκανα σε αρβύλα χαμηλού βάρους κατεληξα στα παρακάτω:
1)Aku conero nbk gtx
2)Meindl paradiso mfs
3)Crispi laponia evo gtx
Στο πόδι μου καθονται όλα αρκετά καλά και δεν έχω παράπονο.
Από εκεί και περα τώρα το ψάχνω σε θέμα αντοχής, στεγανότητας και θερμομόνωσης.
Μπορεί να με συμβουλεύσει καποιος περαιτέρω;
 
Back
Top