Action cameras

Δεν το κοίταξα να σου πω, μάλλον δίκιο έχεις. Λέει ask seller (ρώτα τον πωλητή) δεν το εψαξα. Αλλα για μένα δεν είναι θέμα αμα είχε καλό feedback ο πωλητής, έχω φιλους στο Αμερικα. Με λίγο ψάξιμο αν κάποιος ενδιαφέρεται όλο και κάποιον θα βρεί.
 
για πείτε βρε παιδιά όσοι έφεραν shotkam από Αμερική

τελωνείο πόσο πλήρωσαν ; στην επίσημη σελίδα την βλέπω στα $695 κάπου €595,,σε αυτό το ποσό υπολογίζω +30% ;

για καρτέρι έχω δει πώς φαίνεται η λήψη,,στο περπατητό σε κοντινές αποστάσεις π.χ 15-20 μέτρα ζουμάρει πολύ ; η ενεργοποίηση της κάμερας θέλει τελικά ελαφρύ χτύπημα για να αρχίσει την εγγραφή ή απλά σήκωμα του όπλου,γιατί αν θέλει χτύπημα δεν είναι χρονοβόρο ;

παραγγέλια από official site ;
 
για πείτε βρε παιδιά όσοι έφεραν shotkam από Αμερική

τελωνείο πόσο πλήρωσαν ; στην επίσημη σελίδα την βλέπω στα $695 κάπου €595,,σε αυτό το ποσό υπολογίζω +30% ;

για καρτέρι έχω δει πώς φαίνεται η λήψη,,στο περπατητό σε κοντινές αποστάσεις π.χ 15-20 μέτρα ζουμάρει πολύ ; η ενεργοποίηση της κάμερας θέλει τελικά ελαφρύ χτύπημα για να αρχίσει την εγγραφή ή απλά σήκωμα του όπλου,γιατί αν θέλει χτύπημα δεν είναι χρονοβόρο ;

παραγγέλια από official site ;
Με τόσο μικρή γωνία λήψης που έχει Παύλο δεν νομίζω να ενδείκνυται για περπατητό .
Ας μας πουν τα παιδια που την έχουν.
 
Μια χαρά είναι κ στο περπάτητο παυλο, δεν υπάρχει θέμα... Ειδικά αν έχει φόντο ουρανό κ κάνει αντίθεση γράφει πολύ ποιοτικά ακόμα κ κοντά..
Το κακό είναι που η δικιά μου θέλει χτύπημα ρε φίλε... Ενώ η παλιά ενεργοποιοταν κ με επωμιση ειδικά σε μένα που είμαι κ λίγο νευρικός .yel. η καινούργια με την ευαισθησία ρυθμισμενη στο μέγιστο δυνατό δεν ενεργοποίειται... Μόνο με πολύ γρήγορη στρεψη του όπλου... Θελει χτυπήματακι δυστυχώς...
Τα του τελωνειου άγνωστα, ότι τους φωτίσει ο Θεός... Παραγγελία ναι από το official...
 
Και η παλιά χτυπηματάκι ήθελε, πράγμα που συνηθίζεται πολύ εύκολα. Όταν λέμε χτυπηματάκι μην πάει ο νου σας στο κακό, ένα τικ με τα ακροδακτυλα στην πάπια ή στο κοντάκι, αρκούν. Γενικά είναι το τελευταίο που πρέπει να απασχολεί κάποιον πριν την αγοράσει.
Για περπατητό και στατικό κυνήγι είναι ιδανική, δεν υπάρχει διαφορά.
 
Last edited:
Και η παλιά χτυπηματάκι ήθελε, πράγμα που συνηθίζεται πολύ εύκολα. Όταν λέμε χτυπηματάκι μην πάει ο νου σας στο κακό, ένα τικ με τα ακροδακτυλα στην πάπια ή στο κοντάκι, αρκούν. Γενικά είναι το τελευταίο που πρέπει να απασχολεί κάποιον πριν την αγοράσει.
Για περπατητό και στατικό κυνήγι είναι ιδανική, δεν υπάρχει διαφορά.
Χτυπηματακι θελει ετσι κ αλλιως, απλα...
Εγω καποιες φορες που ειχα χρησιμοποιησει τη δικια σου, αν τυχαινε κανενα ξαφνικο κ τουφεκαγε χωρις να προλαβω να την ¨χτυπησω¨ ενεργοποιοταν με την επωμιση κ μονο,
με την καινουργια δεν το καταφερα ποτε αυτο κ μου στοιχισε πολλες ωραιες στιγμες...
Δεν μπορει παντως κανεις να επαναπαυτει σε αυτο...
 
Χτυπηματακι θελει ετσι κ αλλιως, απλα...
Εγω καποιες φορες που ειχα χρησιμοποιησει τη δικια σου, αν τυχαινε κανενα ξαφνικο κ τουφεκαγε χωρις να προλαβω να την ¨χτυπησω¨ ενεργοποιοταν με την επωμιση κ μονο,
με την καινουργια δεν το καταφερα ποτε αυτο κ μου στοιχισε πολλες ωραιες στιγμες...
Δεν μπορει παντως κανεις να επαναπαυτει σε αυτο...
Ακόμη και οταν η ρύθμιση είναι στην ποιο ευαίσθητη λειτουργία ? Σε ρωταω γιατι την εχω παρει και εγω αλλα περιμένω την έναρξη να την δοκιμάσω. Θα ενημερωσω εδω για την συμπεριφορά της
 
Την πιο ευαίσθητη λειτουργία να μην την επιλέγετε, γιατί θα έχετε τα λεγόμενα false trigger και θα τραβάτε βίντεο τους ουρανούς, τσάμπα και βερεσέ. Να επιλέγετε τα recommended του κατασκευαστή. Όμως παιδιά εγώ καλύτερα να μην σας λέω πράγματα γιατί εγώ αναφέρομαι στην πρώτη πρώτη που βγήκε το 2012. Ο κατάλληλος να σας καθοδηγήσει είναι ο Αρις που έχει του 2017 αν θυμάμαι καλά. Πάντως παραπάνω νομίζω ότι και εκείνος είπε πως θέλει χτυπηματακι.
Ξαναλέω όμως, το χτυπηματακι είναι τόσο μικρό που δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα, μάλιστα μαθαίνεις και το κάνεις χωρίς να κοιτάς καθόλου τον εξοπλισμό, κάποια στιγμή γίνεται αυτόματα.
Κάνε λίγο προπόνηση σπίτι, βαλτην πάνω στο όπλο και δες πόσο λίγο θέλει για να "ξυπνήσει" χωρίς να ενεργοποιειται με άλλους κραδασμους, π.χ. περπάτημα, κούνημα κτλ.
 
Ακόμη και οταν η ρύθμιση είναι στην ποιο ευαίσθητη λειτουργία ? Σε ρωταω γιατι την εχω παρει και εγω αλλα περιμένω την έναρξη να την δοκιμάσω. Θα ενημερωσω εδω για την συμπεριφορά της
Ναι θέλει χτύπημα...
 
Παιδες ενας φιλος μου δανεισε μια forever 1080p. Ετσι, να τραβηξω κανα βιντεο τις τελευτεαις μερες που χω αδεια.
Δεν εχει καμια βαση στηριξης... Δεν εχω σκοπο να παρω κατι για το κεφαλι ή το οπλο, εχετε να προτεινετε κανια πατεντα? Για το οπλο εχω σκεφτει να φτιαξω μια ελαστικη πλαστικη ροδελα που να περνα μεσα απο τις τρυπες της ριγας και να εχει 2 τρυπες για να περνα η βιδα. Τι λετε?
https://postimg.cc/image/4x6bhqcx9/
 
Παιδες ενας φιλος μου δανεισε μια forever 1080p. Ετσι, να τραβηξω κανα βιντεο τις τελευτεαις μερες που χω αδεια.
Δεν εχει καμια βαση στηριξης... Δεν εχω σκοπο να παρω κατι για το κεφαλι ή το οπλο, εχετε να προτεινετε κανια πατεντα? Για το οπλο εχω σκεφτει να φτιαξω μια ελαστικη πλαστικη ροδελα που να περνα μεσα απο τις τρυπες της ριγας και να εχει 2 τρυπες για να περνα η βιδα. Τι λετε?
https://postimg.cc/image/4x6bhqcx9/
Καπελο κλασικα. Τρυπας το γείσο από ένα καπέλο τζόκεϊ και περνάς την βάση με τη βίδα. Το βιδώνεις και τραβάς point of view πλανα
 
για πείτε βρε παιδιά όσοι έφεραν shotkam από Αμερική

τελωνείο πόσο πλήρωσαν ; στην επίσημη σελίδα την βλέπω στα $695 κάπου €595,,σε αυτό το ποσό υπολογίζω +30% ;

για καρτέρι έχω δει πώς φαίνεται η λήψη,,στο περπατητό σε κοντινές αποστάσεις π.χ 15-20 μέτρα ζουμάρει πολύ ; η ενεργοποίηση της κάμερας θέλει τελικά ελαφρύ χτύπημα για να αρχίσει την εγγραφή ή απλά σήκωμα του όπλου,γιατί αν θέλει χτύπημα δεν είναι χρονοβόρο ;

παραγγέλια από official site ;

Το χτύπημα μπορείς να το αντικαταστήσεις με λίγο βίαιο πιάσιμο της πάπιας. Κανείς λίγα δοκιμαστικά και βλέπεις ποσό ακριβώς θέλει. Το μόνο ελάττωμα που της βρήκα είναι η μνήμη. Η εταιρεία λέει ότι αποθηκεύει 100 περίπου τουφεκιές εγώ στην ουσία είδα περίπου 60. Η μπαταρία κάνενα απολύτως πρόβλημα μπορεί να γράφει όλη μέρα
 
Back
Top