"Κοντακίαση"

Η λύση είναι μια. Να πας σε ένα δάσκαλο σκοποβολής και να σαι σίγουρος ότι θα πιάσει τόπο ;). Εγώ όταν πήγα πρώτη φορά το μόνο μου κόλλημα ήταν πως θα ρίξω δίπλα σε αθλητές που πάνε για το 25/25. προσωπικό κόλλημα που ήταν εντελώς λάθος. Και εδώ θα συμφωνήσω με τον Παύλο ότι στο σκοπευτήριο δεν θα σε πικαρει κάνεις. Ίσα ίσα που θα σε βοηθήσουν κιόλας. Σε μια από τις πρώτες μου προπονήσεις μου λέει ο Λεωνίδας κάτσε δίπλα στον ψυλλακη. Εγώ από μέσα μου έλεγα όχι δίπλα στον ψυλλακη Όχι δίπλα στον ψυλλακη χαχαχαχα. Τελικά καταλαβα ποσο λαθος ημουν. Ο Γιώργος με βοηθούσε κιόλας και μου έδινε και συμβουλές. Ότι και να ναι αυτό που σε κρατάει μακριά από το βήμα να πας σε ένα δάσκαλο ξεπέρασετο και όλα θα γίνουν ποιο εύκολα ;)
 
Η λύση είναι μια. Να πας σε ένα δάσκαλο σκοποβολής και να σαι σίγουρος ότι θα πιάσει τόπο ;). Εγώ όταν πήγα πρώτη φορά το μόνο μου κόλλημα ήταν πως θα ρίξω δίπλα σε αθλητές που πάνε για το 25/25. προσωπικό κόλλημα που ήταν εντελώς λάθος. Και εδώ θα συμφωνήσω με τον Παύλο ότι στο σκοπευτήριο δεν θα σε πικαρει κάνεις. Ίσα ίσα που θα σε βοηθήσουν κιόλας. Σε μια από τις πρώτες μου προπονήσεις μου λέει ο Λεωνίδας κάτσε δίπλα στον ψυλλακη. Εγώ από μέσα μου έλεγα όχι δίπλα στον ψυλλακη Όχι δίπλα στον ψυλλακη χαχαχαχα. Τελικά καταλαβα ποσο λαθος ημουν. Ο Γιώργος με βοηθούσε κιόλας και μου έδινε και συμβουλές. Ότι και να ναι αυτό που σε κρατάει μακριά από το βήμα να πας σε ένα δάσκαλο ξεπέρασετο και όλα θα γίνουν ποιο εύκολα ;)
Απόλυτα σωστός εκτός και αν είναι η παρέα σου τέτοια!
 
Απόλυτα σωστός εκτός και αν είναι η παρέα σου τέτοια!

Μόλις αποβαλεις από μέσα σου όποια πιθανά κολλήματα έχεις, μετά αρχίζεις και απολαμβάνεις την όλη διαδικασία. Και τα πειράγματα τα επιζητάς κιόλας. Με μένα έτσι έγινε.
 
Μόλις αποβαλεις από μέσα σου όποια πιθανά κολλήματα έχεις, μετά αρχίζεις και απολαμβάνεις την όλη διαδικασία. Και τα πειράγματα τα επιζητάς κιόλας. Με μένα έτσι έγινε.
Και εμένα....και δεν άργησε και καθόλου κιόλας αυτή η ώρα!!!:D:D
 
Πως γίνεται ένας άνθρωπος ο οποίος δεν ασχολείται με κοντακια,φυσίγγια,τσοκ κλπ και που δεν ντουφεκαει με δυοφθαλμη σκοπευση (κλείνει πάντα το αριστερό ματι) να είναι αρκετά καλός στην σκόπευση και να έχει πολλές επιτυχίες σε αντίθεση με εμένα που το ψάχνω το θέμα αρκετά και παρόλα αυτά ειμαι μέτριος!
Το γεγονός ότι μπορεί να έτυχε το όπλο που χρησιμοποιει να έχει κοντάκι στα μετρα του δεν το λαμβάνω υπόψη γιατί ντουφεκαει με διάφορα όπλα και έχει σχεδόν πάντα το ίδιο καλό αποτέλεσμα...
Ακούγονται κωμικοτραγικά αυτά που λέω αλλά ειναι πραγματικοτητα.
Μάλιστα έχω φτάσει σε σημειο να το παίρνω και εγωιστικα το θέμα γιατί πολλές φορές με σνομπαρει μετά από κάποια αστοχία και μου λέει ότι είμαι "φρουφρου και αρώματα".
Γενικά δεν θεωρώ ότι είμαι και άσχετος απο σημάδι...είμαι μέτριος απλά ο συγκεκριμένος είναι αρκετά καλός.
Σόρρυ αν σας φαίνονται γέλια αυτά που προανέφερα αλλά είναι όντως ένας προβληματισμός μου που θα με κάνει να σκασω...
Ταλέντο, αντίληψη, ψυχραιμία, ψυχολογία... ως προς την ευστοχία του.
Σπασαρχίδης, ανταγωνιστικός........ ως προς την παρέα του. .sarcastic. (Σε περίπτωση που δεν είναι καλοπροαίρετα τα "πειράγματα")...
 
O Messi στην ομάδα του χωριού του να έπαιζε με σκισμένα παπούτσια χωρίς τις προπονήσεις που κάνει τώρα, πάλι θα ξεχώριζε σα τη μύγα μες στο γάλα!!
Έμφυτο ταλέντο είναι και αυτό της σκόπευσης! Αντίληψη του χώρου, της κίνησης μέσα στο χώρο, της απόστασης κλπ... Προικισμένοι άνθρωποι!
+1000
 
περα απο το σκοπευτικο κοματι ο κυριος που αναφερεις ειναι αυτο που εγω λεω τοξικος ανθρωπος !!
τον κοβεις σαν το τσιγαρο
Συμφωνώ με τον Σάκη όταν ο τύπος σου .sex hard.την ψυχολογία αντί να προσφερθεί να σε βοηθήσει με κάποιο τρόπο μόνο παρέα δεν είναι κόψε τον η άλλαξε μάρκα.
 
Back
Top