SUV

Μακρια απο το Terios μην φευγετε....Σκληρο 4χ4 κ μπορεις να βαλεις την οικογενεια μεσα για μικρα η κ μεγαλα ταξιδια.Τερας αξιοπιστιας...το μονο μειονεκτημα ειναι οτι ειναι λιγο ορεξατο:D:D
Μακράν το πιο καλο από τα μικρά σχετικά τζιπακια. Δεν είναι μόνο σκληρό εκτός αλλά κι εκτός δρόμου συμπεριφέρεται ικανοποιητικά. Δεν έχει αυτό το πήδημα κατσικιου η ανάρτηση του κι έχει και χώρους ικανοποιητικούς. Μιλάμε πάντα για το 1500 από 2008 και μετά. Τέρας αξιοπιστίας ισχύει κι αυτο. Πανάκριβο σε ανταλλακτικά. Το έχει ο πατέρας μου. Ακομα όμως κι αυτο που έχει πιο ραφιναρισμενη συμπεριφορά γενικά, στα δυναμικά του χαρακτηριστικά είναι πίσω από τα suv τα καινούρια. Ισχύει επίσης ότι όταν βγαίνεις ταξιδάκι του ανοίγει η όρεξη αν πας πάνω από 110-120. Η μόνιμη τετρακίνηση του ενώ είναι σύμμαχος εκτός δρομου επιβαρύνει την κατανάλωση του αρκετα. Ο θόρυβος επίσης και λίγο η τραχύτητα του μοτέρ σου θυμίζουν ότι η ταχύτητα ταξιδιού του πρέπει να είναι εκεί γύρω στα 120 χλμ. Παίρνει όμως πολύ καλό βαθμό συνολικά. Αν είχε και αργό θα ήταν απόλυτο όπλο!
 
Eιναι ειναι, αλλα ως διλιτρο, τα προσοντα του καπως θαμπωνουν
Εγω νομιζω οτι θαμπωνει και η τετρακινηση του
Αν δεν κανω λαθος το CRV εχει εναν αισθητηρα που σε περιπτωση κολληματος η ολισθησης ενεργοποιητε :p:p
Πιασε το αυγο και κουρευτο :D:D
Δηλαδη θα παω στο χωριο για λαγο που το 80% της διαδρομης ειναι λουμπες με λασποτοπο και κοκκινοχωμα
και θα περιμενω να ενεργοποιηθει ο αισθητηρας για να ξεκολλησω ?
Θα παει η λειτουργια συννεφο :D
Αμα το αμαξι δεν εχει λεβιε να μπλοκαρεις την τετρακινηση η το αργο μαμησετα .sarcastic..sarcastic.
GRAND VITARA λεμεεεεεεεεεεε :D:D:D
 
παρωτι ειμαι fan της syzoyki και πρωιν κατοχως του samoyrai και τωρα στο jimni το καινουργιο μοντελο πρωσοπικα μου πρωκαλη στεναχωριααα,,σαν περιπτερο το κανανεεε πωλη τετραγωνισμενο ρε παιδιμουυυυ,,,,εγω παντως δεν θα το αγωραζαααααthink.no..no.
 
Μικροί πρόβολοι μπρος και πίσω για μεγάλες γωνίες προσέγγισης και αποχώρησης αρκετό υψος, hill assist, επιλογή 4 κίνησης, αργο, είναι φτιαγμένο για αυτό που προορίζεται... εκτός δρόμου διαδρομές. Χαίρομαι που κάποιες εταιρείες έχουν ακόμα μια τέτοια προσέγγιση καθώς η μόδα των suv έχει κάνει πολύ μαλθακά κάποια μοντέλα που στο παρελθόν ήταν σκληροτράχηλα. Αν είχα την ευχέρεια για ένα δεύτερο αυτοκίνητο εκδρομικο θα ήταν στις πρώτες επιλογές μου. Όσο για το σχεδιασμό είναι σπαρτιατικος και αναδεικνύει κατά τη γνώμη μου τον προσανατολισμο του. Ιδιως με τους πιο φουσκωτούς θόλους θυμίζει λίγο jeep renegade και Mercedes g wagon. Ιδίως το μαύρο μου έκανε πολύ πολεμικό...
 
Last edited:
κι αυτό και το Ignis τα χάλασαν... τα έχουν κάνει μικρούλια σε διαστάσεις και κινητήρες, λες και έχουμε όλοι το μέγεθος των ασιατών(και σε εκτάσεις και σε σωματοτυπο)...
 
κι αυτό και το Ignis τα χάλασαν... τα έχουν κάνει μικρούλια σε διαστάσεις και κινητήρες, λες και έχουμε όλοι το μέγεθος των ασιατών(και σε εκτάσεις και σε σωματοτυπο)...
Βασίλη εφόσον το αγοραστικό κοινό ζητάει τετεια τετεια φτιάχνουν το jimmy δεν μίκρυνε σε διαστασεις οι κινιτηρες μικριναν οι περισοτεροι λογο euro 1,2,3 κ παει λεγοντας
 
Και εγώ κάτοχος terios ,αξιόπιστο ναι είναι αλλά έτσι και σου βγάλει ζημιά κάνεις τον σταυρό σου !! Πανάκριβα ανταλλακτικά ,μια ντιζα χειρόφρενου 120 € μια βάση μπροστά διαφορικού 250 € ,πανάκριβα τα πάντα !! Στον δρόμο λόγω μόνιμης αργό κοντές σχέσεις με αποτέλεσμα να πίνει τον αγλεορα ,σε ανηφόρες το αμάξι κρεμάει ,εγώ του έβαλα BRC υγραέριο ήταν που ήταν αργό τώρα με το υγραέριο από φόβο για πρόβλημα στις βαλβίδες πάω μόνιμα πολύ αργά 120 με 130 max άσε που έτσι και αλλιώς το αμάξι αυτό για να πάει με 130 φτάνεις στις 4,000 στροφές όταν στις 6,500 μπαίνεις στα κόκκινα ! Αλλά τι να κάνω στα 7500 που το αγόρασα μεταχειρισμένο πριν δύο χρονια 2007 τέλος μοντέλο και με 118,000 χιλιόμετρα κάτι καλύτερο δεν αγόραζα ,και όλα αυτά πουλώντας ένα yaris του 2010 αγορασμενο καινούργιο αλλά ήθελα ένα 4*4 χρόνια τώρα για το κυνήγι ώστε να μην παρακαλάω και να μην είμαι βάρος σε κανέναν .
 
Βασίλη εφόσον το αγοραστικό κοινό ζητάει τετεια τετεια φτιάχνουν το jimmy δεν μίκρυνε σε διαστασεις οι κινιτηρες μικριναν οι περισοτεροι λογο euro 1,2,3 κ παει λεγοντας
Ακόμα χειρότερα Νικόλα, αφού μικρυναν μόνο τον κινητήρα... δεν θα σέρνει τπτ
Η λύση είναι μια, βρίσκεις ένα καλό σαμουράι και το κάνεις καινούριο. Πας κυριολεκτικά παντού
 
Ακόμα χειρότερα Νικόλα, αφού μικρυναν μόνο τον κινητήρα... δεν θα σέρνει τπτ
Η λύση είναι μια, βρίσκεις ένα καλό σαμουράι και το κάνεις καινούριο. Πας κυριολεκτικά παντού
Bill και το samurai δεν παλεύεται για μακρινες διαδρομές άσε που έχει σουστοφυλλα και χοροπηδάει σαν κατσίκι ;)
 
Bill και το samurai δεν παλεύεται για μακρινες διαδρομές άσε που έχει σουστοφυλλα και χοροπηδάει σαν κατσίκι ;)
Κώστα ένα για όλα δεν υπάρχει... ουσιαστικά για τον τίτλο του θέματος είμαστε off topic όταν μιλάμε για samurai, jimny, feroza.... ;)
 
Ακόμα χειρότερα Νικόλα, αφού μικρυναν μόνο τον κινητήρα... δεν θα σέρνει τπτ
Η λύση είναι μια, βρίσκεις ένα καλό σαμουράι και το κάνεις καινούριο. Πας κυριολεκτικά παντού
Το ότι μικρυναν σαν κοιβικα εκατοστά δεν σημαίνει ότι ιστερουν σε απόδοση για να κοινουν αξιοπρεπεστατα το κασομα μην σου πω και καλητερα είναι πολύ διαολοι αυτοί οι βελτιωτες μηχανολογη
 
Κώστα ένα για όλα δεν υπάρχει... ουσιαστικά για τον τίτλο του θέματος είμαστε off topic όταν μιλάμε για samurai, jimny, feroza.... ;)
Την ρωσική αρκούδα γιατί δεν την βάζεις στην παρέα μήπως σου ξυνιζει ; .hair.Δεν θέλεις έστω μια φορά στην ζωή σου να νοιώσεις Σοβιετικός --Καυκασιος ; .sarcastic..sarcastic..my man.
 
Back
Top