Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μα δεν ειπε κανεις οτι ειναι αχρηστα Λευτερη. Απλα ειναι και τι σου αρεσει να ριχνεις, ειναι και με ποιο φυσιγγι εισαι πιο αποδοτικος. Εγω πχ τα Due δεν τα αλλαζω, και ας βαρανε λιγο παραπανω. Τα συνηθισα τωρα, και οσες φορες προσπαθησα να αλλαξω σε κατι πιο λογικο σε τιμη, ενω δεν ηταν κακο φυσιγγι, απλα δε μου εκανε τα γουστα μου. Την προηγουμενη Κυριακη εριξα 2 κουτακια NSI DUE Europe. Σαφως πιο μαλακα σαν ανακρουση, με την συνταγη του Due αλλα με βυσμα GT.
 
εγω τα εριξα και στης τσιχλες φετος λευτερη τα due ,δεν μου αρεσαν,μου φανηκαν αργα δε ξερω.
Τα due αργά ; Μάλλον όπως το είπες, έτσι σου φάνηκαν ,διότι είναι γρήγορο το due πιο γρήγορο από το prima και από το lambro ,δεν το συζητάω ότι είναι εξαιρετικά τα nsi απλά εμένα τα prima μου τεριαζουν καλύτερα ,όσο για τα κατάλοιπα στην κάννη δεν το έχω παρατηρησει όχι γιατί δεν υφίσταται αλλά διότι με το που τελειώνω τις πουλες στα καπάκια έχω μαζί μου βέργα και καθαρίζω την κάννη πάντα ,όπως και πιστόνι !
 
Για τις τσίχλες δεν έχω άποψη για όλη την σεζόν γιατί λόγω των σκύλων θα πάω στα μπασιματα δύο τρεις φορές που εκεί νωρίς χωρίς κρύα τα 28 ήταν μια χαρά ,στο τέλος του κυνηγιού πάω δύο καλές παγανες όμως ρίχνω με 32 αρια
 
Άλλο ένα βιντεάκι με πραγματικά μακρινές βολές 110yards ή 100μέτρα!!!Βλέπουμε ότι όλο και περισσότεροι πλέων προσπαθούν το σπάσιμο πιατών σε πραγματικά μεγάλες αποστάσεις και το <παράδοξο> είναι ότι το καταφέρνουν!Δεν γνωρίζουμε το νούμερο και το βάρος των σκαγιών,αλλά τα φυσίγγια ήταν της Gamebore. Αν χρησιμοποιήθηκαν τα κλασικά 28γρ. τότε έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον!
Με την έναρξη θα πραγματοποιήσω δοκιμές σε μεγάλο στόχο στα 100μ για να δούμε την συγκέντρωση, για να μας φύγει και η περιέργεια, όχι τίποτα άλλο...
 
IMG_20180419_191045.jpg

50 μέτρα, αριστερή κάννη 17.8
B&P colombacio no5.5 36g
Ο γέροντας βαράει μακριά και ντρέτα .love.
 
Το Μπαικαλ του Γιώργο μπήκε στην καρδιά μου, δεν έχει να ζηλέψει τίποτα βλητικά απο ένα ακριβό πλαγιοκαννο, βάραγε τα σκάγια με τεράστια δύναμη που προκαλούσαν ταλάντωση στον πίνακα και εξάχνωση στην υγρή ώχρα.
 
IMG_20180419_191045.jpg

50 μέτρα, αριστερή κάννη 17.8
B&P colombacio no5.5 36g
Ο γέροντας βαράει μακριά και ντρέτα .love.
Αντε να βάλω και γω μία με το ίδιο φυσιγγι με του Νικολή στα 45 μέτρα με το izh54 και την δεξιά...
Και οι δύο πολύ καλές τουφεκιές!
Το Merkel το ξέρω!
Το baikall Γιώργο έγραψε;
Απ'ότι κατάλαβα, και το B&P colombacio πρέπει να είναι φυσιγγαρα!
 
Και οι δύο πολύ καλές τουφεκιές!
Το Merkel το ξέρω!
Το baikall Γιώργο έγραψε;
Απ'ότι κατάλαβα, και το B&P colombacio πρέπει να είναι φυσιγγαρα!
5% αντιμόνιο Μύρο,τι να λέμε τώρα φυσιγγαρα.
Αλλα και το Merkel του Νίκο μαμαει!
Ο Σαλαπατας πρέπει να έχει ακόμα μερικά κουτάκια των 25 στα 10€ τρομερή προσφορά..
 
Αντε να βάλω και γω μία με το ίδιο φυσιγγι με του Νικολή στα 45 μέτρα με το izh54 και την δεξιά...
Γιωργη αν μπει Φασσα μέσα την έκαψε..ωραία φασοτουφεκια και στα 45 μέτρα το 5,5 νούμερο είναι ότι πρέπει..μήπως ψαχνόμαστε τζάμπα με κώνους και άυλους?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top