Αεροβόλα σκοποβολής

γιασας παιδεςςς,,μιας και ειχαμε να πιασουμε στα χεριαμας μηνεςςς το αεροβολο καναμε μια εξασκηση σημερα και πιστευω τα πηγαμε καλουτσικα,,,,,το οπλο ειναι ΒΑΜ19 18 cal 5,5 mm ΚΙΝΕΖΙΚΟ αλλα για τα λεφτατου θα ελεγα ειναι ενα δυνατο οπλακι μιας και εχη δυναμηηηηεως και τα 60 70 μετρα,,110 ευρω,,,,και καπιες φωτο ΥΓ η βολες στο καπακι εγηναν στα 40 μετρα,,επισης χωρις δυοπτρα και οχι σταθερο το οπλο αλα επωμισμενο.shake hands..RESPECT. συν δυο ΑΣΧΗΜΕςςςς.big smile..pop.
Tελειως ακαταληλα τα σφαιρακια που ριχνεις,δεν κανουν και μην περιμενεις τιποτα καλιτερο απο ενα τετοιο οπλο και μαλιστα απειραχτο...
 
Tελειως ακαταληλα τα σφαιρακια που ριχνεις,δεν κανουν και μην περιμενεις τιποτα καλιτερο απο ενα τετοιο οπλο και μαλιστα απειραχτο...
Σακη θα συμφωνήσω με το Ηρακλη .... παρε βολιδες JSB jumbo diabolo 1,030g γιατι ειδικα η marksman ειναι απαραδεκτες....
και αν εισαι ακουμπηζμενος οπως λαει και ο Νικολαος θα δεις τα γκρουπακια σου να κλείνουν,
και θα εχεις πολυ λιγότερες μολυβδώσεις στην κανη σου.
 
σεβαστες η γνωμεσας παιδιααα,,ωντος η marksman δεν της ριχνη καλα,,,της norika που ριχνω της ριχνη ωραιαα και επισης της stonger απλα εδω σε εμας δεν εχη ποικιλια σκαγιων ,τωρα με μια παραγκελια που θα κανω θα παρω της jsb jymbo diabolo 1,030 g να της δωκιμασωωωω,,,ωσο για το αεροβολο αυτο δεν εχω και αμαν της απετισηςςς αλα πιστευω για τα λευτατου τουφεκαη καλα και ειναι και δυνατο.xm..xm.
 
Αποφευγουμε τα μυτερα και τα πλακε σφαιρακια....επισεις προσοχη και στα υποδιαμετρηματα....4,50....4,51.....4,52.....4,53....4,54......δεν πρεπει να μπαινει χαλαρα ουτε και με το ζορι.
Σωστα ολα τα παραπανω που λες Ηρακλη...... αλλα ο άνθρωπος ειπε οτι εχει 5.5 (0.22)διαμετρημα !!!!
οποτε Σακη παρε οτι βρεις απο τα παραπάνω αλλα σε 5.5.... ειναι όντως κορυφη.
και ο Ηρακλης τα γνωρίζει ακομη καλυτερα τα αεροβολα απο εμενα.
 
Ηρακλη εχεις να πρωτηνης καμια βοληδα σε 5,5 γεια το BSA R10 και σε ποιο 5,51 , 5,52 5,53 και τι γνωμη εχεις γιαυτο το αεροβολο που κατεχω
 
Ηρακλη εχεις να πρωτηνης καμια βοληδα σε 5,5 γεια το BSA R10 και σε ποιο 5,51 , 5,52 5,53 και τι γνωμη εχεις γιαυτο το αεροβολο που κατεχω
Τις ιδιες ακριβως και σε 5,5....τωρα ποιο υποδιαμετρημα αυτο θα το δεις εσυ,συνηθως 5,52....5,53...χωρις να ειναι και απολυτο,θα κοιταξεις και το βαρος που και αυτο θα παιξει το ρολο του.Το οπλο σου ειναι πολυ καλο Νικο !!!!!!
 
γιασας παιδεςςς αλη μια σκοποβολη και σημερα με το ΒΑΜ 5,5 στο κτημαμου σε δυσκακια και χαρτινο στοχο στα 25 μετρα επωμισμενοςςς,και οχι σταθεραααα διωτι μου αρεσουνε η δυσκωλες βωλεςςς,,πχ ανασες και συγκεντωση κτλ .terror. πιστευω οτι τα πηγα καλααααα,,ασε που τα δυσκακια αφηνανε μωνο την μαυριλατους πισω και σκωρπηζανεεε.shoot.,,,,,,,,,,η φωτο αφιερωμενες σε ολους τους φιλους σκοποβολης με αεροβολοοοο και οχι μωνοοοha haaa η βολες εγηναν με βληματα stoeger 5,5 x/power,,,66g,,,10,19 gr.shake hands. ΥΓ παντως πιστευω για το αεροβολο αυτο με της ρυθμησης που εχω κανη και γυρο στης πεντε χιλιαδες βολες τα βρηκαμε ωμορφα με το οπλο δυνατο και για τα ευρωτουυυυ πωλη καλοοοο.my man.
 
γιασας παιδεςςς αλη μια σκοποβολη και σημερα με το ΒΑΜ 5,5 στο κτημαμου σε δυσκακια και χαρτινο στοχο στα 25 μετρα επωμισμενοςςς,και οχι σταθεραααα διωτι μου αρεσουνε η δυσκωλες βωλεςςς,,πχ ανασες και συγκεντωση κτλ .terror. πιστευω οτι τα πηγα καλααααα,,ασε που τα δυσκακια αφηνανε μωνο την μαυριλατους πισω και σκωρπηζανεεε.shoot.,,,,,,,,,,η φωτο αφιερωμενες σε ολους τους φιλους σκοποβολης με αεροβολοοοο και οχι μωνοοοha haaa η βολες εγηναν με βληματα stoeger 5,5 x/power,,,66g,,,10,19 gr.shake hands. ΥΓ παντως πιστευω για το αεροβολο αυτο με της ρυθμησης που εχω κανη και γυρο στης πεντε χιλιαδες βολες τα βρηκαμε ωμορφα με το οπλο δυνατο και για τα ευρωτουυυυ πωλη καλοοοο.my man.
Αγορασα το ιδιο σακη σε 4.5 οταν ειχαν ελευθερωσει εδω τα μινκ. Εχει βαρεσει πολυ πραμα. Δυνατο και τιμιο
 
γιασας παιδεςςς αλη μια σκοποβολη και σημερα με το ΒΑΜ 5,5 στο κτημαμου σε δυσκακια και χαρτινο στοχο στα 25 μετρα επωμισμενοςςς,και οχι σταθεραααα διωτι μου αρεσουνε η δυσκωλες βωλεςςς,,πχ ανασες και συγκεντωση κτλ .terror. πιστευω οτι τα πηγα καλααααα,,ασε που τα δυσκακια αφηνανε μωνο την μαυριλατους πισω και σκωρπηζανεεε.shoot.,,,,,,,,,,η φωτο αφιερωμενες σε ολους τους φιλους σκοποβολης με αεροβολοοοο και οχι μωνοοοha haaa η βολες εγηναν με βληματα stoeger 5,5 x/power,,,66g,,,10,19 gr.shake hands. ΥΓ παντως πιστευω για το αεροβολο αυτο με της ρυθμησης που εχω κανη και γυρο στης πεντε χιλιαδες βολες τα βρηκαμε ωμορφα με το οπλο δυνατο και για τα ευρωτουυυυ πωλη καλοοοο.my man.
Τα σφαιρακια αυτα ειναι ακαταληλα για σκοποβολη με απαιτησεις.Προσωπικα αυτα τα γρουπακια σε αυτα τα μετρα δεν τα λες και καλα,το ελαφρυντικο ειναι πως ριχνεις ακαταληλα βληματα και χωρις οπτικο.
Να υποθεσω πως δεν εχει γινει εσωτερικα τιποτα......και να τονισω για αλλη μια φορα πως δυναμη και ευστοχια σε αυτην την ποιοτητα και σε ελατηρια ..δεν γινεται....γι'αυτους που θελουν και επιζητουν την δυναμη.....το τυρακι στην φακα που λενε.
 
γιασου φιλε ηρακλη και σεβωμαι την γνωμησουυυυυυ.RESPECT.,,,,εγω ασχωλουμε εντελως ερασιτεχνικα με το αεροβολο και πηραματιζωμε με τα βληματα σε διαφωρες απωστασηςςςςςςς,,ναι μεν διαβαζω διαφωρα sait και περνω γνωμες και εμπειριεςςςς,,πιστευω οτι γνωριζω ελαχιστα πραγματα επανω στο οπλο αυτο διωτι και αυτο εχη της δικεστου τεχνικες,,αλο λιοκανο ,, και αλο ραβδωτο .RESPECT. ξερω οτι ηπαρχουνε αεροβολα οπλα χιλιαδων ευρω,,,,αλα εγω αυτο που επελεξα να παρω σαν αρχη και φτηνω ητανε το bam 19 18 5,5 m στα 110 ευρω πριν 3 χρονια,,το ωπειω το εχω ρηξη παρααααα πωλες βολες και γνωριζω της δυναμιστου σε ολες της απωστασηςςςς,,και πιστευω και λεω οτι ειναι ενα δυνατο οπλακι,,,,,,,,,,,τωρα απο εκη και περα σηγουραααααααααα υπαρχουνε αεροβολαρεςςςςςς πρως το παρων αρκουμαστε με αυτοοοοοοο,,,και την καθε γνωμισου συγουρα θα την ακουσο και θα την σεβαστωωωω ηρακληηη.shake.
 
γιασου φιλε ηρακλη και σεβωμαι την γνωμησουυυυυυ.RESPECT.,,,,εγω ασχωλουμε εντελως ερασιτεχνικα με το αεροβολο και πηραματιζωμε με τα βληματα σε διαφωρες απωστασηςςςςςςς,,ναι μεν διαβαζω διαφωρα sait και περνω γνωμες και εμπειριεςςςς,,πιστευω οτι γνωριζω ελαχιστα πραγματα επανω στο οπλο αυτο διωτι και αυτο εχη της δικεστου τεχνικες,,αλο λιοκανο ,, και αλο ραβδωτο .RESPECT. ξερω οτι ηπαρχουνε αεροβολα οπλα χιλιαδων ευρω,,,,αλα εγω αυτο που επελεξα να παρω σαν αρχη και φτηνω ητανε το bam 19 18 5,5 m στα 110 ευρω πριν 3 χρονια,,το ωπειω το εχω ρηξη παρααααα πωλες βολες και γνωριζω της δυναμιστου σε ολες της απωστασηςςςς,,και πιστευω και λεω οτι ειναι ενα δυνατο οπλακι,,,,,,,,,,,τωρα απο εκη και περα σηγουραααααααααα υπαρχουνε αεροβολαρεςςςςςς πρως το παρων αρκουμαστε με αυτοοοοοοο,,,και την καθε γνωμισου συγουρα θα την ακουσο και θα την σεβαστωωωω ηρακληηη.shake.
Σακη το αεροβολο αυτο ειναι απο τα καλουτσικα της ΒΑΜ,και δυνατο θα ελεγα.....το μυστικο σε αυτα τα οπλα τα φτηνα ειναι να πεσεις σε καλη καννη αν εισαι τυχερος...και αν εισαι τοτε με καποιες επεμβασεις εχεις ενα αεροβολο οχι τελιο αλλα πολυ καλιτερο απο οτι ηταν.
Μεγαλο μυστικο και πολυ σημαντικο ειναι να βρεις ποια σφαιρακια ταιριαζουν στην καννη σου,τι υποδιαμετρημα και ποιο βαρος...μεγαλος πονοκεφαλος αλλα αν θελεις να παρεις τα μεγιστα πρεπει να ασχωληθεις.Σε κατασταση μαμα το οπλο αδικειται και σε καποιες περιπτωσεις παρουσιασε βλαβη(καψιμο τσιμουχας απο το diseling) η απο ριξιμο κουφιας βολης.
 
γιασας παιδεςςς,,εχθες μου εφερε το φιλαρακιμου το bejamin,diskaveri 5,5xil, για να το δω και να το δωκιμασω,,,,,βεβαια ωπος σας ειχα γραψη παλια ειχε ενα θεμα με την τρομπατου και απο καπου εχανε,,,τελικα ανελαβα να το ψαξω το θεμα και εαν ειναι φτηνο το κοστολογιο να το φτιαξω και θα το αγωρασω,,,,,,,,τελικα θα στηλω την τρομπα στον ΚΥΡΓΙΑ που ειναι αντιπρωσοπως να την δη και απο εκη και περα βαση κοστολογιου θα σκεφτω τι θα κανω ΥΓ το οπλακι παντως ειναι σε αριστη κατασταση εξωτερικα, τωρα μενη να το κανω και ωρισμενες βολεςςςςς,,,,και καπιες φωτο;);)
 
Back
Top