Καιρός

ασε απο οτι βλεπω εδω στο νησι μου οτι οι ποιο πολλες μερες θα ειναι βροχερες , μονο παρασκευη , και σαββατο δεν εχει , εχω λυπον δυο ωραις την παρασκευη απογευμα γιατι πρωι δουλευω , και ενα και μοναδηκο σαββατο ,
 
γιασας παιδεςςς το χιονι αρκαιτωωωω εδω σε εμας και μαλλων εκλησε και η σεζων για φετως μιας και ολα ειναι κατασπρααααα ,,για απαγωρευτικο δεν ακουστηκε κατι;; ασε που ενωητω με πληρη χιονοκαλυψη σπιτι και τσυπουρακιιιι,,,,,ξεκουραση και 6 μηνες υπωμονηηηηηη.sarcastic..hair..hair. ΥΓ και καπιες φωτο απο το κτημα σημερα το πρωιιιι.very shoked.
 
Τα ελαιόδεντρα πρεπει να τα ρημαξε τοσο βαρυ χιόνι σακη
οχι φιλε ΒΙΚ ευτηχως ενα κλαδι εσπασε μωνο,,πηγα το πρωι και της τηναξα και επαισε καμπωσο χιονι απο πανω,ευτηχως εβγαλε ηλιο το μεσημερακι και τα ελιωσε σχεδων στα δεντρα,,,,αντε τουλαχιστων να βγαλουμε το λαδακιμας φετως.pop..pop.
 
καλησπερα σας
οσοι με ξερεται απο παλια γνωριζεται οτι το καλοκαιρι μου την δινει στα νευρα..και αποφευγω να κοιταω τους χαρτες μεχρι να αρχισει η μεσημβρινη κυκλοφορια στο βορειο ημησφαιριο,,
Μια παρατηρηση μονο θελω να κανω για τους πολλους καυσωνες φετος λογω της εμμονης της κυκλοφοριας στον βοριο αντλαντικο...
Ισως ειναι προαγγελος ισχυρου ελνινιο φετος.με οτι αυτο ακολουθει..
Νομιζω οτι ο περσυνος καταληκτικος χειμωνας για εμας τους καιροφιλους να ειναι μακρινη αναμνηση φετος., με οτι αυτο αναλογει και στην ποιοτητα και τον αριθμο των αποδημιτικων,,,

Ειναι νωρις ακομα αλλα ηθελα να πουμε καποιες σκεψεις που εχω..
Τα ξαναλεμε γερονταρες ,μου
το Ελνινιο ειναι ενα καιρικο φαινομενο που λαμβανει χωρα στον ειρηνικο ωκεανο και εχει να κανει με την ανοδο της θερμοκρασιας σε ενα μεγαλο κομματι εκει,,
Ειναι φυσικα παρα πολυ μακρια απο εμας,,,αλλα ο καιρος του πλανητη μας επηρεαζεται κυριως απο τους ωκεανους...ετσι αυτο το φαινομενο μεταβαλει συνολικα τον καιρο
Εχει παρατηρηθει οτι σε περιοδους με ισχυρο Ελνινιο εχουμε εντονη κυκλοφορια απο ατλαντικα χαμηλα κυριως στην δυτικη ευρωπη , πραγμα που εμας τους νοτιο-ανατολικους μας φερνει νοτια ρευματα με οτι αυτο συνεπαγεται...
Απλα για γενικη εικονα μιλαμε και για την ταση που θα εχει ο χειμωνας στο συνολο του,,,

Καλησπερα σας
Τελικα αυτο που φαινοτανε απο τον Αυγουστο-Σεπτεμβρη με την κυκλοφορια στην ΒΔ ευρωπη μας πηγε καροτσακι εως και Σημερα..
Με αποκορυφωμα Ιανουαριο Φεβρουαριο απου η Δυτικη Ευρωπη εζησε τον ποιο Βαρη χειμωνα 40+ χρονων,,,Και εμεις στα Ν.ανατολικα να μετραμε τους νοτιαδες με κομπιουτερακι...
 
Πιστευω οτι ετσι θα ειναι οι χειμωνες απο δω κ περα στην Ελλαδα...θα εχουμε 8 μηνες καλοκαιρι, θα γινουμε σαν την Ταυλανδη,να ειχαμε κ τιποτα σχιστοματικα .sarcastic..sex hard. καλα θα ηταν κ τις τιμες της Ταυλανδης βεβαιως
Κλαίω....
 
Ισχύει το σκεπτικό μου;;;;
Έχει πολύ σωστή βάση ναι..
Βασικά πάμε σιγά σιγά για καταργηση 4 εποχών ..Θα έχουμε 2 εποχές πλέον
Και οι αλλαγές θα είναι έντονες.
Μια παρατήρηση για τον καιρό έως το Πάσχα.
Μην ανέβασετε ακόμα τα χειμωνιατικα
 
Έχει πολύ σωστή βάση ναι..
Βασικά πάμε σιγά σιγά για καταργηση 4 εποχών ..Θα έχουμε 2 εποχές πλέον
Και οι αλλαγές θα είναι έντονες.
Μια παρατήρηση για τον καιρό έως το Πάσχα.
Μην ανέβασετε ακόμα τα χειμωνιατικα
Για αττική δεν νομιζω..ήδη κυκλοφορω με βερμούδα..καλά για μπάνιο δεν το συζητώ κολυμπαω όλο το χρόνο:)
 
Back
Top