Action cameras

Και η καρτα μνημης εφτασε(toshiba 32gb U3)
Και τωρα ο προβληματισμος για βαση στερεωσης στην βιδα της παπιας
Το σετ δεν περιλαμβανει κατι τετοιο και σκεφτομαι εαν υπαρχει καποια πατεντα να φτιαξω μια μονος μου
Η καποια αγοραστή σε καλη τιμη και οχι στα 50 ευρω που ζηταν εδω!
 
γιατη δεν την βαζεις στο κεφαλη..

εαν ηταν καμερα στηλος οκ.. να την βαλεις στο οπλο αλλα αυτη θα σου αλαξει το κεντρο βαρους του οπλου και την οπτηκη.
Καλημερα,στο κεφαλι πιστευω δεν θα με βολεψει!
Στο οπλο ενος φιλου μου χει αρεσει αρκετα και τα πλανα ειναι καθαρα για αυτο ρωταω
 
καλο και αυτο αλλα να ξερεις εαν κηνηγας με σκηλια φερμας και θελεις να δηχνεις το σκυλο οταν φερμαρει η με αλους κηνηγους και οταν κανει το σκηλη απορτ και το δηνει στον συκγηνηγοσου εση για να το καταγραψεις αυτο το πραγμα παντα πρεπει να σημαδευεις το σκυλο η τον σηκγηνηγο με οτη αυτο συνεπαγεται..

επισης εαν εισαι μονοσου οταν σου κανει απορτ το σκηλη δεν μπορεις να το καταγραψεις εαν ειναι στο οπλο.
και τελος να ξερεις οτη εαν το βαλεις στο κεφαλη θα εχεις πολυ ποιο σταθερα πλανα αποτη να μπει στο οπλο που κουναει ποιο πολυ και οταν τα βλεπεις θα σε πιανει ναυτια απο το κουνιμα..

καμερα σε οπλο για μενα μπενει μονο για να δηχνει τουφεκιες σε καρτερια..
 
Νίκο για βγάλε μερικές φωτό (και κοντινές) της κάμερας από όλες τις πλευρές (ειδικά την πάνω πλευρά) για να δούμε πώς είναι μήπως σκεφτούμε καμμιά πατέντα...
Βγάλε φωτό και την πάπια με τη βίδα όπως είναι στο όπλο... ;)
 
Μόλις μίλησα με τον αντιπρόσωπο στην Κύπρο της tachyon.....Ιούλιο αναμένεται το νέο μοντέλο της εταιρείας το οποίο θα διαθέτει καλύτερη κάμερα και wifi....ο φακός της κάμερας είναι 30 μοίρες κ το μόνο μειονεκτημα της είναι ότι δεν είναι αδιαβροχη...η τιμή της θα είναι ελαφρώς πιο ακριβή κ το στοκ των παλαιών καμερών θα δοθεί σε χαμηλότερη τιμή γύρω στα 250 με τα μετάφορθκα για ελλαδα
 
το zoom της shotkam δεν παίζεται..Νεος κατοχος κ εγω μιας shotkam 2018 ετσι για να εμπλουτισουμε το forum. Εχω ομως μια απορια. To ξυπνημα της καμερας για προσωρινη εγραφη γίνεται απλα με το συκωμα του τουφεκιου η θελει χαστουκια?
 
το zoom της shotkam δεν παίζεται..Νεος κατοχος κ εγω μιας shotkam 2018 ετσι για να εμπλουτισουμε το forum. Εχω ομως μια απορια. To ξυπνημα της καμερας για προσωρινη εγραφη γίνεται απλα με το συκωμα του τουφεκιου η θελει χαστουκια?
Θέλει λίγο χτύπημα κατά το σήκωμα η πάπια αλλοιως δεν ξυπνάει
 
το zoom της shotkam δεν παίζεται..Νεος κατοχος κ εγω μιας shotkam 2018 ετσι για να εμπλουτισουμε το forum. Εχω ομως μια απορια. To ξυπνημα της καμερας για προσωρινη εγραφη γίνεται απλα με το συκωμα του τουφεκιου η θελει χαστουκια?
Εάν δεν κάνω λάθος θέλει κανα δυο χτυπηματακια για να ξεκινήσει..
 
το zoom της shotkam δεν παίζεται..Νεος κατοχος κ εγω μιας shotkam 2018 ετσι για να εμπλουτισουμε το forum. Εχω ομως μια απορια. To ξυπνημα της καμερας για προσωρινη εγραφη γίνεται απλα με το συκωμα του τουφεκιου η θελει χαστουκια?
θελει ενα χτυπηματακι, με την επωμιση η δικια μου τουλαχιστον δυστυχως δεν ξυπναει οση ευαισθησια κ αν της βαλω σε αντιθεση με την παλια... Τωρα το αν το χτυπημα θα εναι στην παπια, στο κοντακι αν εισαι καθιστος η όπου αλλου θες ειναι δικη σου προτιμηση...

Καλες ληψεις!!!!
 
Εδω ο τυπος χρησιμοποιει μια κοινη acton camera κ μια Shotkam κ παραπεμπει αντιστοιχα τις ληψεις απο την καθε καμερα... Η διαφορα στο ζουμ ειναι παραπανω απο εμφανεστατη...

Για 4αρι τσοκ και 9αρια βαραει ψηλα αν καταλαβα καλα τις αποστασεις, την πρωτη φασσα μπορουσε να την εχει παρει αμα ειχε βαλει πιο μπροστ πιστευω
 
To καλο στη σοτκαμ ειναι οτι ο κατοχος της μπορει να κανει λιγες επωμισεις για να καταλαβει ποσο πρεπει να ειναι το χτυπημα για μα ξυπνισει. Το πρασινο λαμπακι σου λεει ποτε εισαι ετοιμος. Το δικο μου κολπο ειναι να χουφτωνω βιαια την παπια πριν τουφεκισω
 
Back
Top