Σκοπευτήριο Σχιστού

Αρα Γερασιμε,τον ζητησες και τον τουφεκισες 25 φορες!!
Τον εμαθες και την επομενη φορα,κατα πασα πιθανοτητα,θα τον σπασεις...:)
Κατ'επιλογη σου και παντα στην ιδια τροχια και με την ιδια ταχυτητα,να υποθεσω....
Ποσες φορες μπορεις να το ΚΑΝΕΙΣ αυτο,στο κυνηγι??.xm.

θα συμφωνήσω με τον φίλο Γιάννη.
Το ότι το σκοπευτήριο σε βοηθάει τα μέγιστα , είναι γεγονός και δεν νομίζω ότι χωράει κουβέντα σε αυτό.
Όμως η απίστευτη "ποικιλία" .......... τροχιών - βολών - αποστάσεων - μέγεθος στόχου - γωνιών βολής - στάσεων σώματος - καιρικών συνθηκών - συνθηκών φωτισμού - φόντου και τεραίν ...
που μπορεί να συναντήσει κανείς στο κυνήγι , δημιουργούν ένα απίστευτο συνονθύλευμα από δεδομένα , που ο κυνηγός στα ελάχιστα δέκατα του δευτερολέπτου που έχει στη διάθεσή του , πρέπει να τα εκτιμήσει και να δώσει την "σωστή" τουφεκιά.

Ναι , για εμένα το κυνήγι , είναι απείρως δυσκολότερο. Χωρίς να παραγνωρίζω την ΤΕΡΑΣΤΙΑ συμβολή που έχει το σκοπευτήριο προκειμένου να γίνει κανείς επιτυχημένος κυνηγός.
 
δλδ . εσύ που κάνεις 25άρια δίσκους , τσίχλες πόσες θα κάνεις ..... στις 25 - 27 ???;););)

Υπερβολές.. Απλά θεωρώ πως μια τσίχλα δεν μπορεί να σε ξεγελάσει αλλά ενα δισκάκι σε πουλάει και σε αγοράζει στο λεπτό!
 
Υπερβολές.. Απλά θεωρώ πως μια τσίχλα δεν μπορεί να σε ξεγελάσει αλλά ενα δισκάκι σε πουλάει και σε αγοράζει στο λεπτό!
..... θα συμφωνήσω στο μισό , δλδ ότι ένα δισκάκι σε ξεγελάει εύκολα.
Αλλά να σου θυμίσω ( σίγουρα το έχεις πάθει ) να έρχεται η τσίχλα , να λες τώρα σε έχω κάψει ..... και τη στιγμή που πατάς την σκανδάλη , σου κάνει ένα τετ-ακε , εσύ πυροβολάς στον αέρα , η τσίχλα έχει στρίψει ....... και λες , ....... ρε συ τι έκανε τώρα το κολόπουλο ???
 
Οκ φίλε μου σεβαστή η γνώμη σου.. Απλά να ξέρεις οτι μου χει τύχει δίσκος του compak δλδ μαξιμουμ 40m να του ρίξω και μια πούλα ολόκληρη για να καταλάβω τι κάνει..

Πόσο καιρό ασχολείσαι με σκοπευτήριο αδελφέ ; Μιά ολόκληρη πούλα για να ''διαβάσεις '' μιά πορεία δέν είναι κι'ότι καλύτερο .
 
Last edited:
Πόσο καιρό ασχολείσαι με σκοπευτήριο αδελφέ ; Μιά ολόκληρη πούλα για να ''διαβάσεις '' μιά πορεία δέν είναι κι'ότι καλύτερο .

Δυστυχώς δεν ασχολούμαι πολύ φίλε μου.. Τα 3 τελευταία χρόνια!
 
Απ'ότι διάβασα παίζεις κ διεθνείς αγώνες οπότε είναι λίγο υπερβολικό το ''μία πούλα ολόκληρη ''
Με DT ρίχνεις ;

Εμένα μου χει τύχει φίλε μου και συγκεκριμένα πέρσυ στο Grand Prix της Κρήτης.. Οχι δεν ρίχνω με DT..
 
Είχε εναν αγώνα.... Έμαθα περίεργα πράγματα....να μας πει και ο shooter της παρέας!
Τι εννοείς Ηλία, δεν άκουσα κάτι το ιδιαίτερο πέραν των καινούργιων κανονισμών από ΣΚΟΕ, και μια σχετική αποχή.
 
5fouWDP.jpg
 
εχθές ειμουν εκεί. αδειο ήταν . για βολτα πηγα, να ξεμπαρουτιάσω το μυαλό μου..
Να φανταστώ, θα γινει της κακομοίρας απο κόσμο 17-18 Μαρτη.

Από καθημερινές θα δείς κόσμο μόνο την Τετάρτη.. Σ/Κ έχει κόσμο.. Σάββατο ήμουν και γω και πέτυχα και τον @averel !
 
Back
Top