Σκοπευτικά βίντεο

Σε τι αποστάσεις ήταν τα δισκάκια και έπαιζες με u3/u3 και νο6 σκάγια;

Οι τελευταίες τουφεκιές είναι αρκετά μακριά όπως και κάποιες ανάμεσα στο βίντεο.. Και στους αγώνες του compak με U3/U3 παίζω αλλά με 8ν.. Δεν έχει να κάνει η απόσταση Θεόφραστε.. Ενα σφικτό τσοκ σπάει τον δίσκο και κοντά.. Ένα ανοιχτό μπορεί να μην τον σπάσει μακριά όμως.. ;)
 
Οι τελευταίες τουφεκιές είναι αρκετά μακριά όπως και κάποιες ανάμεσα στο βίντεο.. Και στους αγώνες του compak με U3/U3 παίζω αλλά με 8ν.. Δεν έχει να κάνει η απόσταση Θεόφραστε.. Ενα σφικτό τσοκ σπάει τον δίσκο και κοντά.. Ένα ανοιχτό μπορεί να μην τον σπάσει μακριά όμως.. ;)
Επειδή είχα μια αίσθηση ότι σε αγώνες η τακτική (γενικά όχι δικιά σου) είναι να παίζεις με το ποιο ανοιχτό τσοκάρισμα που σου επιτρέπουν οι αποστάσεις.
Αν και έχω μια αίσθηση ότι τα ψηλά σκάγια δυσανασχετούν σε κλειστά τσοκαρίσματα
 
Επειδή είχα μια αίσθηση ότι σε αγώνες η τακτική (γενικά όχι δικιά σου) είναι να παίζεις με το ποιο ανοιχτό τσοκάρισμα που σου επιτρέπουν οι αποστάσεις.
Αν και έχω μια αίσθηση ότι τα ψηλά σκάγια δυσανασχετούν σε κλειστά τσοκαρίσματα
Θεόφραστος σωστό αυτό αλλά δεν είναι ούτε skeet ούτε compac που οι αποστάσεις είναι λίγο πολύ στάνταρ..το fitasc μπορεί να έχει και πολύ μακρινα δισκάκια που θες πολύ σφιχτά τσοκ για να σπάσουν!
 
Επειδή είχα μια αίσθηση ότι σε αγώνες η τακτική (γενικά όχι δικιά σου) είναι να παίζεις με το ποιο ανοιχτό τσοκάρισμα που σου επιτρέπουν οι αποστάσεις.
Αν και έχω μια αίσθηση ότι τα ψηλά σκάγια δυσανασχετούν σε κλειστά τσοκαρίσματα

Μιλάς για έναν αγώνα Sporting ή Compak?
 
Είχα την αίσθηση ότι και στο sporting οι βολές στην μεγάλη πλειοψηφία τους είναι στο range του compack με πολύ λίγες εξαιρέσεις αλλά μάλλον λανθάνω ε;

Οχι κάνεις λάθος φίλε.. θα σου δώσω ακριβή ποσοστά βολών.. Οι πιο πολλές βολές είναι κάπου στα 40-50 μέτρα αμέσως μετά τύπου compak και ελάχιστες πολύ κοντινές και κάποιες πάρα μα πάρα πολύ extreme
 
Τι επαγγελματίες είναι αυτοί ρε γαμωτο...τι να πεις...γαμησαμε και το τοπικ.off topic.
Γεμίζει σα τρελός φίλε, πόσο στοκ να έχει σε υλικά, βιοτεχνία είναι. Αφού χτες μου είπε πως για δέκα μέρες θα σταματήσει να γεμίζει μέχρι να του έρθει μπαρουτι.
 
Back
Top