Ξηρά τροφή

έχω αυτά τα χαρακτηριστικά που θεωρώ κορυφαία, στη τροφή που δίνω.... δεν έχω όμως στεγανά και ο σκυλάκος είναι βολικός να φάει και πέτρες..
Υπάρχει αντιστοιχία με τα στοιχεία που παραθέτω ? Ξέρω αφορά κοτόπουλο και όχι χοιρινό όπως η προ-αναφερόμενη, αλλά αυτή είναι γενικά μια παρουσίαση που διαβάζω σε πολλές τροφές....
Fresh chicken meat (16%),
chicken meal (13%), turkey meal (13%),
red lentils, whole green peas,
fresh chicken giblets (liver, heart, kidney) (6%), chicken fat (6%),
fresh whole eggs (4%), fresh whole flounder (4%), herring meal (3%), herring oil (3%),
sun-cured alfalfa (2%), green lentils, field beans (2%), whole yellow peas, pea fiber,
fresh chicken cartilage (2%), dried brown kelp, fresh whole pumpkin, fresh whole butternut squash, fresh whole parsnips, fresh kale, fresh spinach, fresh mustard greens, fresh turnip greens, fresh whole carrots, fresh red delicious apples, fresh bartlett pears,
freeze-dried chicken liver, freezedried turkey liver, fresh whole cranberries,
fresh whole blueberries, chicory root, turmeric, milk thistle, burdock root, lavender, marshmallow root, rosehips
 
Καλημέρα ομάδα.Παράγγειλα την atletic dog Alta Energia για την σεττερινα πιο πολυ που ειναι 7 μηνων και για το λαμπραντορ.Ειναι καλη τροφη κυριως για αυτην την ηλικια?
 
Καλό θα ήταν να αποφεύγεις τροφές με σιτηρά και παράγωγά τους. Αν μπορείς να διαθέσεις παραπάνω λεφτά ψάξε για κάποια επώνυμη grain free τροφή με 30+ πρωτεΐνη. Τσούζουν λίγο οι τιμές τους -περίπου 70 ευρώ το τσουβάλι και ανεβαίνουν- αλλά ποιοτικά είναι ότι καλύτερο μπορείς να δώσεις σε ξηρά τροφή.
 
δεν ξερω για την atletic dog αλλα η makena που λεει ο φιλος καφιρης πιο πανω ειναι εξαιρετικη το λεω απο ιδιαν πειρα ελαχιστα κοπρανα καλοσχηματισμενα αοσμα ευπεπτη και τα σκυλια ευδιαθετα γεματα υγεια και τιμη απιστευτη και ειναι και ελληνικη, γιατι να πληρωνουμε ενα καρο λεφτα στους ξενους.
 
δεν ξερω για την atletic dog αλλα η makena που λεει ο φιλος καφιρης πιο πανω ειναι εξαιρετικη το λεω απο ιδιαν πειρα ελαχιστα κοπρανα καλοσχηματισμενα αοσμα ευπεπτη και τα σκυλια ευδιαθετα γεματα υγεια και τιμη απιστευτη και ειναι και ελληνικη, γιατι να πληρωνουμε ενα καρο λεφτα στους ξενους.
Σταύρε ποια δίνεις (classic ή ενέργειας) και ποια η τιμή της αν επιτρέπεται;
 
Σταύρε ποια δίνεις (classic ή ενέργειας) και ποια η τιμή της αν επιτρέπεται;
Χρήστο στην αρχή τάιζα όπως όλοι , μετά έδωσα την sensitive έμεινα πολύ ευχαριστημένος καθώς το ένα σκυλάκι που έχω, είχε μάθει τροφή από το σπίτι ,μεγαλο λάθος, δεν έτρωγε καμμιά ξηρά τροφή εάν δεν την ανακατευα με κονσέρβα οπότε καλαβαινεις κάθε μέρα τι άγχος είχα να το ταισω για να μπορεί να κυνηγησει μετά δοκίμασα την classic έμεινα σούπερ ευχαριστημένος και έτσι την high energy δεν την δοκίμασα καν.
 
Τα πιάνει τα σκυλιά γιατί έχει αρκετό λίπος. Αλλά πολύ καλαμπόκι και μάλιστα θρυμα .... Άσε που κορακιαζουν τα σκυλιά στην δίψα . Δεν την ξαναπήρα
Καταλαβα Νικο..Σε εχαριστω..
 
εδω και 3-4 χρονια δινω στα σκυλια μου μονο σβεστονοφ , κυριως συντηρησεις και οταν πεφτει η θερμοκρασια πολυ για κανα 2 μηνες δινω την ενεργεια στο χρυσο τσουβαλι, οντος λιγα κοπρανα , ευπεπτη κροκετα αλλα θελουν αρκετο νερο τα σκυλια οντος,τα σκυλια την τρωνε παρα πολυ, σχεση πιοτητας τιμης πολυ καλη, οντος εχει αρκετα δημητριακα μεσα , θα παραγγειλω αυριο ενα σακι ΜΑΚΕΝΑ και θα σας πω τις εντυπωσεις μου
 
Κ εγώ του σβεστωνωφ δίνω συντήρησης στο ασήμι τσουβαλι απλώς την βρεχω λίγο στο πιάτο του όπως μου έχει πει κ ο ίδιος ο σβε
Eχω ακουσει οτι δεν ειναι σωστο να βρεχεται η τροφη γιατι χαλανε τα δοντια του σκυλου..Δεν ξερω αν ισχυει..
 
Back
Top