Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μανο ...ειναι "φαρμακειο" φιλε μ στη τιμη.

Παιδια απο μεσοταπο για περπατητο ... η NOBEL SPORT ποιο εχει? Αχ εχει ?
εχει αλλα πρεπει να ειναι μαλλινο ταππα κ ειναι φαρμακη απο τιμη,για μενα παρε mezzo
 
Το 7,5 ειναι πολυ καλο, αλλα επειδη οπως ειπωθηκε εχει σχετικα πιο λιγα σκαγια θελει να συνδυαστει κ με σφιχτα τσοκ αν μιλαμε για μακρινες βολες...
Άρη συμφωνώ. Αλλά οκ. βάζουμε ένα 2* για τα μακρυνά και έχουμε μία καλή κατανομή στα 35 με 40 μέτρα. Αλλά στα 25 μ το άνοιγμα της τουφεκιάς είναι δεν είναι 35 cm.
Άρα ,
1. πρέπει να είσαι ο Ρίγκο ο πιστολέρο για να το πετύχεις στα 25 μ.
2. άμα το πετύχεις θα το κάνεις " κιμά ".

ενώ το 9 νούμερο έχεις ένα 3* ή και 4* και είσαι πολύ καλά από 20-40 μ.

αλλά περί ορέξεως ......... κολοκυθόπιτα ;) ;) ;)
 
Ρε Χανιώτες, για διαφωτίστε με, είδα κάτι φυσίγγια Dynamic P.C. στο facebook μόνο, τα γνωρίζετε;;
Είναι τα πρώην FLY-TARGET που είχε ιδρύσει παλιά ο μακαρίτης Ορέστης Βαρδάκης σκοπευτής του τραπ, τα είχε συνεχίσει η γυναίκα του η Ντανιέλα, αλλά δεν είχε συνεχή παραγωγή... Για ένα αρκετά μεγάλο διάστημα είχαν σταματήσει. Φέτος τα είδα πάλι με το νέο όνομα DYNAMIC, αλλά μόνο τα σκοπευτικά: Του skeet, που προμήθευε τους σκοπευτές εδώ, κι ένα sporting που δεν παίχτηκε σχεδόν καθόλου εδώ στο σκοπευτήριο γιατί το έδινε ακριβά.
Δεν ξέρω περισσότερα, αν ξεκίνησε πάλι να παράγει όλη την κυνηγετική σειρά, δεν τα έχω δει σε μαγαζιά να κυκλοφορούν. Αλλά και παλιά μόνο σκοπευτικά είχα ρίξει αρκετά skeet & sporting, και κάποια λίγα τσιχλοφύσιγγα MAGIC 32. Γι αυτό δεν έχω πλήρη άποψη ...
 
Μανο ...ειναι "φαρμακειο" φιλε μ στη τιμη.

Παιδια απο μεσοταπο για περπατητο ... η NOBEL SPORT ποιο εχει? Αχ εχει ?
Τόλη τα μόνα μεσόταπα σε κάπως οικονομική τιμή για τσίχλα νομίζω είναι τα mezzo,τα bior του δορκά και τα superkill sporting bior.
 
Και με "χερια"!;)
Έτσι κ αλλιώς οι μακρινες βολές θέλουν χέρια... Μια λάθος κίνηση του όπλου, έστω κ μικρή έχει μεγάλη απόκλιση από το στόχο μακριά...
Γιώργο το ίδιο λέμε, προτιμότερο κ πιο βολικό για τον κυνηγο το 8,5 η το 9, απλά λέω πως αν χρησιμοποιήσουμε το 7,5 θα πρέπει να το συνδυασουμε απαραίτητα κ με σφιχτά τσοκ...
Το 7,5 είναι για αρκετά παραπάνω μέτρα από τα 40...
 
Τόλη τα μόνα μεσόταπα σε κάπως οικονομική τιμή για τσίχλα νομίζω είναι τα mezzo,τα bior του δορκά και τα superkill sporting bior.
τα mezzo μια χαρα ειναι ... απλα μ κανει εντυπωση πως οι ιταλοι δεν δουλευουν μεσοταπο μονο "μαλλινη" και αυτα πανακριβα
 
Έτσι κ αλλιώς οι μακρινες βολές θέλουν χέρια... Μια λάθος κίνηση του όπλου, έστω κ μικρή έχει μεγάλη απόκλιση από το στόχο μακριά...
Γιώργο το ίδιο λέμε, προτιμότερο κ πιο βολικό για τον κυνηγο το 8,5 η το 9, απλά λέω πως αν χρησιμοποιήσουμε το 7,5 θα πρέπει να το συνδυασουμε απαραίτητα κ με σφιχτά τσοκ...
Το 7,5 είναι για αρκετά παραπάνω μέτρα από τα 40...
Αρη εσυ που τα χεις ριξει , τα ΝS20 CLASSICA ... AN ... δεν σε ενοιαζε η τιμη, για περπατητο κανουν? με 4* π.χ. ... ή και παλι θα ειναι σφιχτα? Επισης στην υγρασια τι λενε σαν αποδοση (αν κ εχουν πολυ καλη πυρητιδα C7 PERFECTA)???
 
τα mezzo μια χαρα ειναι ... απλα μ κανει εντυπωση πως οι ιταλοι δεν δουλευουν μεσοταπο μονο "μαλλινη" και αυτα πανακριβα
Τόλη για περπατητο ίσως σου ταιριάξουν και φυσιγγια με τον piston skeet όπως το nsi due sporting .
 
Όχι καπετάνιε, τι για περπάτητο... Με 4 άστρα αποδίδουν πιο σφιχτά από οτιδήποτε άλλο για μένα... Εντελώς ακατάλληλα αν μιλάμε για τουφεκιες μέχρι 25 μέτρα ειδικά
με BELL :) οκ Αρη ευχαριστω. Δεν βαζω nsi due sporting δεν μ πολυαρεσαν, στην σταθερη λυση των Β&Ρ ΜΒ32 .... αν τα βρουμε σε σωστη τιμη
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top