Spinning

Θέλουν μπούλντο και αγρό τράβηγμα, όντως τρώνε στον ακροβάτη αρκεί να αφήνεις λίγο σκουλίκι έξω από το αρπάδι του αγκιστριού για να κουνιέται με την κίνηση. Αν πιάσεις μία, μπορείς να κόβεις και μικρές λωρίδες από την ουρά της. Μια φορά τις τέντωσα με το εγγλέζικο, με μπικατίνι, είναι και άσπρο και τις τραβάει. Μόλις το έριχνα στο νερό, το τράβαγα αργά σαν spinning και ορμάγανε. Μετά από λίγο και αφού είχα βγάλει καμιά 25αριά, εσκασε μύτη ο κυνηγός και μου τις έδιωξε. Πέρασε κάτω από τα πόδια μου και τον είδα ... .fff.
 
Είναι η εποχή τους τώρα στο γυμνάσιο τις ψαρευα πολύ με φίλους, αόρατη 18-20μαξ πετονιά, μικρό Mustad και περναγαμε αθερινουλες και μπαλαδακια (που πιαναμε με αποχή ζωντανά) από το μάτι στο στόμα. Σφαχτης. Μ αρέσουν πολύ μετά στο φούρνο με λαδακι
 
Ρε παιδιά πηγαίνετε για καλαμαρια στα λιμανια και στα βραχια σούρουπο η βραδυ εχω πηγές οτι έχουν ερθει καλαμαρια και ειναι και απονηρευτα λουκουμια.Αλλα μην τα βάλετε στο facebook σκοτωμένα και σας στείλει μήνυση κανας φιλοζωος .sarcastic.
 
Ρε παιδιά πηγαίνετε για καλαμαρια στα λιμανια και στα βραχια σούρουπο η βραδυ εχω πηγές οτι έχουν ερθει καλαμαρια και ειναι και απονηρευτα λουκουμια.Αλλα μην τα βάλετε στο facebook σκοτωμένα και σας στείλει μήνυση κανας φιλοζωος .sarcastic.

Θα του στείλουμε κανένα καλαμάρι να το κάνει γεμιστό και θα καταλάβει...
 
Στο ιδιο σημειο κ σημερα..Νωρις στο σουρουπο το ιδιο χτυπημα,ζαργανα κ βαραει μυτιες,αντε να πιαστει λεω..
Απο τις πολλες ριξιες κ αφου ειχα αλλαξει δυο σημεία βλεπω μολις εφερνα το τεχνητο στα ποδια μου ενα ψαρι να εμφανίζεται απο το πουθενα κ να το χτυπαει..κατευθειαν στην αποχη κ με το που εβαλα μεσα ξαγκιστρωθηκε..
Το πρωτο μου γοφαρι περιπου στο κιλο ειναι γεγονος..Βγηκε κ ο "κυνηγος της ζαργανας"...sarcastic.
Εκατσα μεχρι που νυχτωσε αλλα βαρεθηκα κ την εκανα..
Αυτη ειναι η θαλασσα,σε ταλαιπωρει με τις αψαριες αλλα αν θελει στα δινει σερι..
 
Στο ιδιο σημειο κ σημερα..Νωρις στο σουρουπο το ιδιο χτυπημα,ζαργανα κ βαραει μυτιες,αντε να πιαστει λεω..
Απο τις πολλες ριξιες κ αφου ειχα αλλαξει δυο σημεία βλεπω μολις εφερνα το τεχνητο στα ποδια μου ενα ψαρι να εμφανίζεται απο το πουθενα κ να το χτυπαει..κατευθειαν στην αποχη κ με το που εβαλα μεσα ξαγκιστρωθηκε..
Το πρωτο μου γοφαρι περιπου στο κιλο ειναι γεγονος..Βγηκε κ ο "κυνηγος της ζαργανας"...sarcastic.
Εκατσα μεχρι που νυχτωσε αλλα βαρεθηκα κ την εκανα..
Αυτη ειναι η θαλασσα,σε ταλαιπωρει με τις αψαριες αλλα αν θελει στα δινει σερι..
Ωραιο.shake hands..Δολωσε 3 σαρδελες μαζι με συρματινο πολυαγγιστρο και αν εχει η περιοχή θα σου δωσει ψαρια η θάλασσα
 
Ρεπο σημερα μιας κ η σεζον βρίσκεται στα τελειωματα..Για κυνηγι λόγω καιρου ουτε λογος,περιμενα μπας κ βγαλει "ματι" να παω ψαρεμα..
Αλλαζοντας δυο τρεις μεριες δεν αργησα να παρω το πολυπόθητο φρεναρισμα του τεχνητου..
Αυτη την φορα το ψαρι ηταν ενα κιλισιο λιτσογοφαρο! (αν δεν κανω λαθος αλλου το λενε καραγκιδα) ψαρι σπανιο εδω ακομα κ για τους επαγγελματιες..
Ζωντανη φωτο..

Και αλλη μια για να φανουν καλυτερα τα χρωματα..
 
Ρεπο σημερα μιας κ η σεζον βρίσκεται στα τελειωματα..Για κυνηγι λόγω καιρου ουτε λογος,περιμενα μπας κ βγαλει "ματι" να παω ψαρεμα..
Αλλαζοντας δυο τρεις μεριες δεν αργησα να παρω το πολυπόθητο φρεναρισμα του τεχνητου..
Αυτη την φορα το ψαρι ηταν ενα κιλισιο λιτσογοφαρο! (αν δεν κανω λαθος αλλου το λενε καραγκιδα) ψαρι σπανιο εδω ακομα κ για τους επαγγελματιες..
Ζωντανη φωτο..

Και αλλη μια για να φανουν καλυτερα τα χρωματα..
Μπράβο Τάσο!! Σπάνιο και πάρα πολύ γευστικό ψάρι!! Εμείς εδώ το λέμε καραγκίδα. Δεν έχω πιάσει ποτέ...
 
Μια ακομη απογευματινη εξορμηση μου χαρισε εναν λουτσο του κιλου (αυτο το "κιλο"με κυνηγαει..)κ αυτος πιασμενος απο το πλαι,αρα τα ψαρια δεν εχουν ορεξη..
Στην ακρη τον βραχων τα κεφαλοπουλα πηδουσαν σαν τρελα αναψα γρήγορα τον φακο κ ειδα εναν λουτσο ιδιου μεγεθους να γυροφερνει..Εκανα καποιες ριψεις στην πορεια του αλλα δεν..
Μετα απο πολλες αψαριες τελικα η θαλασσα αποφασισε να μου τα δωσει μαζεμενα..Για να δουμε αν κ τι συνεχεια θα υπαρξει..
 
Ξανα στο ιδιο σημειο κ σημερα..
Μετα απο πολλες βολες με τα"μακριναρια"τεχνητα που δεν απεδωσαν,περασα στην παραμανα το yokozuna fcm 105 σε χρωμα ροζ μπλε να δοκιμασω μηπως κ υπαρχει καμια ζαργανα..
Μετα απο πολλες ριψεις βλεπω μεγαλα απονερα πισω απο το δολωμα,ξανα βολη κ παλι το ιδιο,τριτη βολη το ιδιο..την τεταρτη το ψαρι μουνταρε εξαφανιζοντας το τεχνητο απο την επιφάνεια(φοβερο θεαμα οταν έχουμε οπτικη επαφη με το τεχνητο..).
Μεγαλη ζαργανα ο δραστης της επιθεσης,το θεαμα απιστευτο,το ψαρι να πετάγεται συνέχεια κατακορυφα με το κεφαλι προς τα πανω προσπαθωντας να απελευθερωθει,Απίστευτη μαχητικοτητα..Τελικά η τυχη κ αυτη την φορά ηταν με το μερος μου κ οδηγηθηκε στην αγκαλιά της αποχης..Η 34αρα πετονια ειχε ξεφτισει απο τα ψιλα δοντακια της..καινούργιο παραμαλλο κ ξανά βολες αλλα χωρις αποτελεσμα..
Ας μην είμαστε κ πλεονεκτες ομως..
Μια χαρα τα παμε τωρα τελευταια..
Η ζυγαρια εδειξε 1250γρ..



 
Ξανα στο ιδιο σημειο κ σημερα..
Μετα απο πολλες βολες με τα"μακριναρια"τεχνητα που δεν απεδωσαν,περασα στην παραμανα το yokozuna fcm 105 σε χρωμα ροζ μπλε να δοκιμασω μηπως κ υπαρχει καμια ζαργανα..
Μετα απο πολλες ριψεις βλεπω μεγαλα απονερα πισω απο το δολωμα,ξανα βολη κ παλι το ιδιο,τριτη βολη το ιδιο..την τεταρτη το ψαρι μουνταρε εξαφανιζοντας το τεχνητο απο την επιφάνεια(φοβερο θεαμα οταν έχουμε οπτικη επαφη με το τεχνητο..).
Μεγαλη ζαργανα ο δραστης της επιθεσης,το θεαμα απιστευτο,το ψαρι να πετάγεται συνέχεια κατακορυφα με το κεφαλι προς τα πανω προσπαθωντας να απελευθερωθει,Απίστευτη μαχητικοτητα..Τελικά η τυχη κ αυτη την φορά ηταν με το μερος μου κ οδηγηθηκε στην αγκαλιά της αποχης..Η 34αρα πετονια ειχε ξεφτισει απο τα ψιλα δοντακια της..καινούργιο παραμαλλο κ ξανά βολες αλλα χωρις αποτελεσμα..
Ας μην είμαστε κ πλεονεκτες ομως..
Μια χαρα τα παμε τωρα τελευταια..
Η ζυγαρια εδειξε 1250γρ..



Μπράβο ρε φίλε! Ομολογώ πως τόσο μεγάλες ζαργάνες δεν έχω δει ποτέ!!
 
Back
Top